Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi a takarítás és vasalás...

Mennyi a takarítás és vasalás órabére Budapesten?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 17:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

#10


Nem tudom mit követett el, vagy mit nem követett el, de ide illőnek érzem Puskás Öcsi szállóigévé lett mondását:


"Kis pénz, kis foci ..."

2017. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
az ő tartása karitasztevékenység volt.
2017. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#12


Ennek tükrében akkor talán nem a legjobb példa volt őt felhozni az ideális takarító,- és vasalónő díjazásának illusztrálására. :)

2017. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

:D

1800 nettó / óra akkor is mérnöki órabér. Kb az enyém is annyi. Közel 20 évig tanultam előtte, és jól megélek belőle. Had ne érjen annyit mint egy ronggyal port törölgetni.

2017. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Oké, azt értem, hogy Bp-en azt az időt is honorálni kell, amíg házhoz megy..... pl.: 1-2 óráért nem utazzák át a várost...

De ez semmiképpen sem az a kategória, hogy kötelező téríteni a munkába járást,

tehát nem lehet erre alapozni és vidékről bejárni.


1800 Ft nem irreálisan sok, de ilyen órabérnél már

szigorúan számít az elvégzett feladat...., amivel ha csak sokkal hosszabb idő alatt tud végezni, akkor sem adnak fél napnál hosszabb időre ekkora bért.... utazással együtt sem.

2017. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14-es!


Van az a munka, amiben a tanulással eltöltött éveket fizetik meg (megjegyzem, téged elég gyatrán) és van amiben azt, hogy valaki a vécédet pucolja, a kádról-zuhanyzóból mossa le a piszkos zsírkarikát, vagy a hajadat bányássza a mosdóból, mert a takarítás jobb helyeken nem csak portörlésből áll.

Ez bár tisztességes, de alantas munka, ezt meg azért kell becsületesen megfizetni.

Azért védem ennyire a mundér becsületét, mert nekem ugyan számviteli főiskolai diplomám van, de volt az életemben olyan sötét időszak, amikor Budapestről falura költöztem, hogy jobb híján a szomszédasszonyom "protekciójával" én is eljártam Pestre takarítani úgy egy évig, aztán vállalkozást indítottam a szakmámban.

Takarítónőként IS (!) megálltam a helyem, mert gyors, precíz és becsületes vagyok, de azért álmomban elő ne jöjjön az az időszak!... pedig nekem nem is volt cselédkomplexusom.:)

2017. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Félreértettél kedves 15-ös, nem írtam sehol, hogy az utazási időt is fizessék, mert az mindenkinek az egyéni vállalása, hogy milyen távolságot hajlandó megtenni.

Azt írtam, hogy csak a 3 óra vasalásért nem fogja valaki nyakába venni a várost és 5 órát elvenni a napjából az irreális 3600Ft-ért.

Ezt valóban a tisztességesen megfizetett takarítónővel kell megoldani, ha vállalja és belefér az idejébe, mert ő helyben van.


Az például senkinek nem jut eszébe, hogy amikor nyáron elutazik nyaralgatni és a "takinéni" szolgálataira ekkor nem tart igényt, attól annak még jönnek a csekkek és ennie sem ártana!

Ráadásul főszezonban megy el minden munkaadója, sőt vannak, akik egy évben többször is. Akkor mi van a "takinénivel"?

Nem olyan egyszerű dolgok ezek és sokan ebbe bele sem gondolnak!

A sokat emlegetett szomszédasszonyom például csak olyan helyeket vállalt el, akik a vakációjuk alatt is fizettek, mert átlátták, hogy nem hozhatják kényszerhelyzetbe, ... ha meg akarják tartani!

2017. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem hiszem hogy gyatra a az 1800 körüli nettó órabér. Ezzel az országos átlag dupláját, a budapesti átlagbér több mint másfélszeresét lehet keresni. Biztos vannak mérnökinfósok egymilliós fizetésekkel, de ez teljesen átlagos. Az hogy takarítóként mérnöki órabért kérjenek, igenis nonszensz. Főállású takarítók 140körül keresnek, és láss csodát, léteznek. Igen szépen ki lehet egészíteni heti kétszer három óra takarítással. Ebben semmi irreális nincs.
2017. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
2017. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Vidékiként ámulok és bámulok milyen órabérről beszéltek. Bár már van itt is olyan aki 1000ért megy el takarítani, de ha abba gondolok bele hogy van ismerősöm aki segédmunkásnak még!!! mindig elmegy betonozni a tűző melegben 500 forintos órabérért, valahogy nem igazságos az élet....Tudom jó nagy hülye ismerősöm de hát ez van...

Apropó takarítás. Másik ismerősöm 100km-ről járt fel heti 3 vagy 4 nap takarítani még évekkel ezelőtt, akkor kapott 150 környékét persze zsebbe. Jó messziről is feljárnak takarítani az emberek Pestre.

2017. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!