Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Huszonéveseknek honnan a . A...

Huszonéveseknek honnan a . A . Ból van huszonmilliói lakásra? Plusz két-két milla autóra?

Figyelt kérdés
2020. febr. 19. 18:32
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim válasza:
100%

Munka es hitel..

25F

2020. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 mindentudó99 ***** válasza:
48%
Álltalában munka hitel és csaladi segítség. Vagy pénz vagy szülői ház fedezetnek. Ismerősi körből párok ilyen gyári fizukból vettek 12 millas házakat. Gondolom jobb jobb melóból jobb ház lakás is kitelik
2020. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%

nekem 10 év munka kellett hogy össze tudtam sporolni egy 7m-s lakásra, meg egy 5m-s kocsira. Hozzá segített az is, hogy külön éltem ekkor, hanem a szüleimmel.


de mindkettőre van fix hitel, egy forintot nem változik.


Lakásba 3.5m-t tettem, kocsiba 3m-t, szóval még van hátra 1-2 év.

2020. febr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:
Bárcsak 7 -ért itt is lehetne venni kecót.
2020. febr. 19. 23:29
 15/59 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami azt illeti, nagyon nagy szerencsém volt, azzal a vásárlással, mert rá fél évre felment az ára a lakásoknak mint az állat.


Egy 65nm-es, erkélyes, központi lakás, de nem pesten!

Most hasonló lakás ugyanitt 14-15m. :(

2020. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
80%
Mi még pont jókor vettünk lakást 24 évesen, Budán a 11. kerületben 13 mn-ért, amit 23-ért adtunk el 4 évvel később. Vettünk egy nagyobbat 40mn-ért kb ugyanott, itt most adták el a szomszéd ugyanilyen lakást 65mn-ért. Az első lakást egyetem alatti diákmunkákból, illetve szülői segítséggel vettük (az is annak számít szerintem, hogy mindkettőnknek végig fizették a kolit, így félre tudtunk tenni). A hitelhez szükséges minimális önerőt toltuk be abba a lakásba, mert ennyink volt. Most is van hitelünk, de a lakás jelenlegi értékének töredéke. Ha nem veszünk hitelre lakást amint tudunk, most is albiban laknánk, mert nem tudtunk volna olyan ütemben megtakarítani, ahogy a lakásárak emelkedtek.
2020. febr. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:

Mindig szokott lenni állami lakáscélú támogatás. Most pont megszűnt talán 1 éve, de sokáig volt a Lakáskassza, időrendben ez volt a legutolsó.

Azt tömték akkoriban, amennyit bírtak.


Most meg lehet kapni a CSOK-ot, aminél 25 éves korig számít gyereknek a nappalis tanuló. 2 ilyen gyerekre lehet kapni 2,6 M vissza nem térítendőt.

Egy ilyen család hülye volna nem nagyobbra cserélni most az ingatlanát, ha kaphatnak hozzá 2,6 milliót.

Ez is előrelépés, majd később könnyebb lesz ketté venni, hogy a gyerekeknek külön lakásuk/lakrészük lehessen.

2020. febr. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
49%

# 16: Most nem azért, de gondolom ti nem a munkás réteg vagytok, ha 4 év múlva eladtatok valamit 24-ért, és vettetek egy másikat 43ért...


+ a szüleitek pénzeltek titeket egyetem alatt is rendesen.



Kérdezőnek: sehogyan. Szülői segítség/öröklés/lottó ötös nélkül nem lesz. Aki azt állítja, hogy munkával, az nagyon nagy kamus.

2020. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. A Budai lakásvásárláson én is jót nevettem. Diákmunkából vette egyetem alatt tizeniksz millióért. D
2020. febr. 20. 07:38
 20/59 anonim ***** válasza:
58%

Huszonmillió? Mifelénk 30-40-nél kezdődnek, és simán veszik fiatal párok.

Igazából nekünk van hol lakni, nem irigykedek, de ezen én is sokat gondolkoztam, hogy miből szednek ennyi pénzt, még kifejezetten jó végzettséggel-fizuval is lehetetlennek tűnik.

A hitel opció, de nem tudom, nekem elég meredek lenne 40MILLIÓs hitelt felvenni....

De ha kérdezem, akkor válasz helyett csak azt kapom, hogy irigy vagyok. :D

2020. febr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!