Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Huszonéveseknek honnan a . A...

Huszonéveseknek honnan a . A . Ból van huszonmilliói lakásra? Plusz két-két milla autóra?

Figyelt kérdés
2020. febr. 19. 18:32
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%
Különben panelbe pont azért kérnek sokszor egyedi bútort, hogy a segglyuknyi helyet ki lehessen hatékonyan használni, mert a szabvány bútorral nagyon nem lehet.
2020. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:

23:

17 M az 20 db 800 E-s konyha, igaz?

Megcsinálsz egy évben 20 konyhát, ez vili.


17 M az a bevétel, nem?

Nettó nyereség meg valahol 3-5 M körül, nem?

Egy 800 E-s konyhából max. 150 a munkadíj, nem?

Ebből lejönnek az adók, költségeid, stb....

2020. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
97%

Az nem 20db konyha...

Az kb 10db konyha, 3 tölgy lépcső, és egy családiház komplett nyílászárói, ezen kívül egy valag kis munka, ajtó passzítástól a felkéne fúrni egy képet ig... Bp-n van nemkevés ember aki egy karnis vagy fotó felsúrásáért amit este egy 10-20perces kitérővel el lehet intézni, kifizeti a 10.000res kiszállási díjamat.

Ha sok ilyen marhaság összejön, van, hogy rááldozok 1-1teljes napot, volt már olyan napom mikor csak ütvefúróval a táskámban, robogóval ide oda rohangálva, lyuk fúrogatással 1 nap alatt megkerestem 150et...

Tolom magam facebookon, instagrammon, googlen

És nem mellesleg 5 éven at egy olyan mesternél dolgoztam, akinél nemkevés kapcsolati tőkére tettem szert Bp építőiparában, ettermek, kávézók, night clubok berendezéseit is csináltuk, ő a gerince miatt nyugdíjba ment en pedig az első 5 evre havi 300ezerért megkaptam a műhelyét.

Dolgozni kell nem rinyálni... főleg most, hogy gyakorlatilag alig van szakember... hála a nagy hiánynak, nekem allandóan izzik a mobilom. A konyhat csak példának írtam, nincs nagy műhelyem, 150m², lapszabász gép, élzáró, asztalos maró, gyalu, vastagoló, meg egy ősrégi prés, kompresszor, alap kézi gépek, ezzel gyakorlatilag egy lakás/ház teljes berendezését tudom vállalni.

Általában 7-19 ig melózom, de imádom és nem munkának fogom fel, nekem ez az életem. Most pl egy tölgy kandallópárkányt csinálok eppen, ez lényegében egy gyalult tölgy palló profilmarassal, felületkezelve... epp a száradási időt várogatom, anyagár 23000, munkadíj 100000

Újgazdag ciganygyerek megrendelő, francnak sem volt kedve elvállalni, úgyhogy bemondtam egy horribilisen magas árat, ő meg vita nélkül rábólintott..

2020. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
97%

A panellakok pedig rohamosan frissülnek... sokan veszik a panelokat, rendezik be, hogy ne 100ezerért, vanem 150-200ert adhassák ki havonta... egy okosított panelt Bp-n siman ki lehet adni 200/ho-ért (sajnos) és ebbe még nincs nagyon extra, max egy telefonos lampa, fűtés, redőny állítgatás...

Most a tip-on a menő, mindenki azt akar (sajnos)

Tehát nem fogantyú van a szekrényajtón, hanem megnyomod, aztan kinyílik... látvanykonyhába tökéletes, rendes konyhában meg minden zsíros maszatos lesz, mégsem lehet lebeszélni róla az újgazdagokat... szerintem felesleges marhaság...

+ a felfelé nyíló tip-on ajtok... na az a halálom... 1 ajtóhoz a vasalat alsóhangon 25000... és egy atlagos panel konyhában ez is, 4-5ajtó minimum... tehát 100ezer elmegy csak a felső szekrények vasalatara... nem normálisak...

És megcsak nem is praktikus, nem is kényelmes... egyszerűen divat...

Amugy menjetek ki az utcára, nezzétek meg hány luxusautót láttok parkolni panelok körül... ne aggódjatok nekik nem csak 800ezrük van konyhára... ez csak az alja... csinaltam már olyat is, ahol csak az anyagár, vasalatokkal mindennel 2millió felett volt... ott szemrebbenés nélkül mondtam be munkadijjal az 5milliós árajánlatot, ráadásul ez az egyik első önálló munkám volt...

De jó ez nem panel volt, hanem ujépítésű, Székesfehérvár a galyaliget ben.

Jövőhónapban egy teljes panel felújításba állok bele, most dolgoznak a burkolók, festők, villanyszerelők, vízszerelők... teljes átalakítas, álmennyezetek, a padló megmagasítása, hogy a mosogep kikerülhessen a fürdőből az előszobába de cső ne látszódjon sehol... én majd utánuk jövök, a burkoló srácot ismerem, sokszor melózunk együtt meg ajánljuk egymást, ő most 4milliót szakit azon a lakáson.

Lehet sírni, lehet irigykedni, lehet hitetlenkedni... de a helyzet az, hogy jelenleg építőipar akármelyik szegletében munka van dögivel, pénz is van... nem csak 8órában lehet húzni a műszakot alkalmazottként egy olyan helyen, amit még jóeséllyel utálsz is...

Lehet szakmát tanulni, aztán lehet dolgozni, és annyit keresni amennyit dolgozol...

2020. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
41%

4 milliós burkolás egy panelen (max 20nm csempe + 30nm laminált padló), székesfehérváron! Ahol 20ért mennek a panelek! Na ezen meghaltam :D Akkor az összes szakipar + a te milliós munkadíjad alsóhangon 10 milliót karcolja, a lakás értékének a felét


Tudod kit etess ezekkel.. Ennyit svájcban nem fizetnek, nem hogy itt. Ezt csak itt tudod eladni, akik benne vannak az építőiparban, tudják, hogy irgalmatlan nagy kamu amiket leírsz.

2020. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
73%

De miért kamuzik itt a gyakorin?

Mi értelme van?

2020. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
21%

Mert irreális dolgokat mond.


Tele van munkával 7-19ig, de a gyakorin lóg egész nap :D


Már több kérdésnél láttam a válaszait, hogy ki mennyit keres havonta, valahogy mindig egy asztalos vitte a prímet havi 2 millió nettóval :D


Pörög az építőipar, de azért nem kell ilyeneket bekamuzni, egyszemélyes vállalkozóként pláne.

2020. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
84%

7-19 ig vagyok a műhelyben, ez nem jelenti, hogy tele vagyok munkaval... egy konyha pl így nez ki, felhív, egyeztetünk egy felmérést--->FELMÉRÉS budapesten 10.000 videken 50km körzetben ingyenes (felette nem vallalom max extrém esetben)---> valasztok egy közeli napot, amikor is felkelek hajnal 4kor, elmegyek futni, utana leülök, megtervezem, kiszámolom, keszitek látványtervet, arkalkulációt---> elküldöm emailben, várok--- ha elfogadják, szerződéskötés, (anyagár + munkadíj 50%)---> ha elfogadják anyagbeszerzés, megrendelés---> beérkezik a műhelybe az anyag, akkor hívom az alkalmi melósomat, szabunk (egy átlagos konyha leszabása élzárással együtt kb 4-5óra maximum.--->összeszerelés ez is kab 4-5óra---ülök rajta 1-1.5 hetet, közben animalok, fotókat retusálok, freelancer melókat csinálok animálás es retusálás témakörökben.---> telefon, kész vagyok, mikor vihetem, csak akkor megyek, ha más szaki nem dolgozik rajtam kívül a lakásban (kivéve ha megfizetik)---> hivom a segédmunkásom, beszerelünk, ez 1 nap---> esetleges pótlasok, takarások, javitások erre számolok mégegy napot.

7-19 ig vagyok a műhelyben, ebből valódi munka átlagosan 4-5óra... de van, sokszor van, mikor semmi.

Gyakorlok, intarziákat készítek, rajzolok, animálok...

Fő celom, animációs youtube csatornát csinálni gyerekeknek, mesékkel, és hozzá passzoló mesefigurás bútorokat gyartani, esetleg kreatív megoldásokkal amivel a bútorok segítségével a szülők meséket is elmesélhetnek, eljátszhatnak.

És ahogy említettem is, ma pl egy kandallópárkányt csináltam közben megnéztem 3 filmet, aludtam (műhelyben), írtam egy mesét, a huncut rókáról aki ellopta 2 tyúkomat az ejszaka a 2 rottweilerem szeme lattára...

Es felidegesitettem ma is pár embert gyakorin...

Néhány melegnek a szexualitás csoportban elmondtam mekkora egy degeneralt állat...

Összességében produktívan telt ez a nap is...

2020. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
96%
Ja, és attól meg, hogy volt székesfehérvári munkám, pesti vagyok, ezt félreértetted... és megsúgom, az említett Székesfehérvári kecó ahol elfogadták az 5milliós ajánlatot a konyhámra, 68milliós tetőtéri penthouse.
2020. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:
Én hiszek neked utolsó.
2020. febr. 20. 17:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!