Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen panellakásban lakni?

Milyen panellakásban lakni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 15. 13:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem ennyire egyértelmű a válasz.


Vannak panelházak olyan helyen ahol téglaházak, régi épületek, alacsonyabb lakóházak, kertvárosi övezet, vagy intézmények vannak.

Aztán vannak olyan részek ahol csak ezek a 10-15 emeletes monstrumok vannak ( ld. Havanna ).


Előbbi ( ahol vegyesen van minden ) szerintem mindig jobb. Magasabb minőségű szolgáltatások, kevesebb alacsony minőségű szolgáltatás. Magára jobban adó ( vegyesebb ) lakóközösségek.


Szóval az elhelyezkedése egy egy háznak rengeteget számít.


A konkrét lépcsőház is mindig árulkodó, de egy korrekt közös képviselőtől is sokat meg lehet tudni.


Áthallás is lakóközösség függő, de ha intelligensebb akkor tisztában vannak a beton hangvezetésével és alapból jobban figyel mindenki hogy más nyugalmát ne zavarja és ha hangosabb dolgot kell végeznie azt az arra kijelölt időpontokban végezze csak.


Ha van konkrét panellakás ami érdekel kérdezz és adunk tippeket!

2021. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%

#9-es, már nem haragudj, de azért, mert te valami rém ócska környéken laktál rém ócska panelban, nem jelenti azt, hogy mindenki igénytelen, aki szeret panelban lakni.

Én is panelban élek, a lépcsőház tiszta és rendezett (van takarító szolgálat), a lift modern, az épület hangszigetelt, biztonságos a környék, és nem csak arra kell a gyönyörű, kényelmes lakásom, hogy este magamra csukhassak egy ajtót.

Nem a lehetőség hiánya tart vissza egy kertesháztól, csak éppen a tökömnek van kedve füvet nyírni, kapirgálni, kapálni meg a garázsban "tenni-venni". Nem tudom, miért kell abból kiindulni, hogy ez mindenkinek az álmok netovábbja...

Nyilván, az a fajta panel-élet, amit te lefestettél, másoknak sem felelne meg, de abból, hogy neked csak ilyenre futotta, nem kell arra következtetni, hogy minden panel élhetetlen.

Kicsit gondolkodni kéne, mielőtt "aláírsz" valamit.

2021. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

#12-es nem haragszom, csak sajnálom ha ez jött le neked az írásomból. Biztos félreérthetően fogalmaztam.

Én csak a saját tapasztalatomat írtam le, hogy mennyire nehezen viseltem hogy pl nem volt hova kimenni, be voltam zárva egy dobozba. Őszintén sajnálom, ha ez téged ennyire zavar, a saját érzéseimet, tapasztalatomat írtam le, nem fogok hazudni csak a te kedvedért.

Nem írtam olyat, hogy kivétel nélkül minden egyes panelban koszos a lépcsőház, nem modern a lift, stb.! Légy szíves idézd be, hol írtam ilyet!

Én szeretek szabadidőmben, hétvégén füvet nyírni, autót mosni, stb. Az lenen a halálom ha be lennék zárva a négy fal közé. De nem vagyunk egyformák, van akinek meg más az igénye. Kérlek idézd be megint, hogy hol írtam azt, hogy ez nem így van és ezzel valami problémám lenne! Mert én ilyet egy szóval sem írtam!

Kicsit gondolkozni kéne és figyelmesebben olvasni, mielőtt elkezdesz olyanokról fröcsögni, amiről szó nem volt!

2021. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
23%

#13-as, 9-es vagyok. Két dolgot értettél félre: 1, nem kértem elnézést, de kedves tőled, hogy nem haragszol :)

2, nem sikerült értelmezned amit írtam, de sebaj, segítek: nem azért reagáltam a kommentedre, mert egyetlen panelról elmondtad a véleményedet, hanem ezért: "Zavart az állandó motoszkálás, fúrás, kalapálás, wc-lehúzás, ajtónyikorgás, ordibálás, a folyosón jövés-menés, vagy szexelés valamelyik szomszédnál.""Időnként megjelennek bogarak, éjszaka közvetlenül az ablak alatt ordítoznak, hánynak a részegek, stb... "(...)" A liftbe soha nem szálltam be, nem volt hozzá gusztusom." (...) "Elhiszem és aláírom, hogy van akinek ez tetszik."

Kérlek, emeld ki nekem azt a részt, ami alapján nem volt teljesen jogos a "fröcsögés".

Plusz egy kérdés: mikor és hol kértem, hogy hazudj a kedvemért? Ez honnan jött? :)

Neked sem ártana ám elolvasni és értelmezni az írott szöveget, pláne mielőtt nagy elánnal kiteszed ;) - bár, a második kommenteddel csak ráerősítettél arra, hogy ezzel bizony nálad gondok vannak.

2021. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
27%
Sorry 9-es, #12-es voltam :) Tudom-tudom, bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű...na mindegy :)
2021. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Én egy korábbi válaszoló vagyok. Nem azt mondtam, hogy nekem tetszik a telehányt lift meg az ablak alatt ordítozó részegek. Nálunk gyönyörűen fel van újítva mindkét lift, az ablak alatt pedig gondozott park van, részegek meg ordítozás nélkül. rengeteg hely van a házak között, nem úgy, mint a belvárosban. Csupa zöld, fák, játszóterek, sportpályák. És mindez feleannyi nm áron, mint egy kutyaszaros szűk utcában lévő, félig-meddig leszakadt gangos, belvárosi házban.
2021. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sok mindentől függ, hogy kinek mi a jó. Én családi házban nőttem fel, most is olyanban élek, de laktam társasházban is az egyetemi évek alatt. Őszintén, a gyerekek miatt nekem áldás a kertes, utálnék minden nap kötelezően kóricálni valahol, csak hogy levegőn legyenek, meg mozogjanak. Tök jó, hogy csak kimegyek velük a hátsó ajtón, és meg is van oldva a probléma. De ha egyedülálló lennék, nőként biztos nem költöznék kertesbe, mert semmi kedvem nem lenne a ház külső karbantartásával kínlódni, füvet nyírni, én nem vagyok az a kertész típus sem (a férjem imádja túrni a veteményest, de ha rajtam múlna, nem is lenne). Nagyon is tudnám értékelni a többiek által már leírt előnyöket, hogy csak a lakás belső részével kell foglalkozni, minden közel van stb., baromi jól ellennék egy erkélyes panelben. Viszont a jelenlegi élethelyzetemben, két kisgyerekkel biztos, hogy hülyét kapnék egy olyanban, mert nincs kert, mert kicsi, szűkek a helyiségek egy házhoz képest, a gyerekekre állandóan rá kéne szólni, hogy ne futkározz, ne ugrálj, ne kiabálj, halkítsd le a zenét, halkabban lélegezz, mert ugye ezek a többieknek mind zavaróak. A kertesben imádom, hogy nincsenek ilyen problémáink. Gyerek nélkül viszont mindez nyilván nem lenne szempont.
2021. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
96%

17-sel egyet értek, tényleg nem mindegy az élethelyzet.

Annyit tennék hozzá, hogy én a gyerekkorom egyik felét faluban kertesházban, a másik felét városban, társasházban töltöttem.

Falun kicsit unalmas volt gyerekként, nem igazán voltak más, korunkbeli gyerekek.

Bent a városban viszont mindig rengetegen voltunk a játszótéren, és télen is több mindent lehetett csinálni a szomszédsrácokkal.

Ha vidékre kellett menni a rokonokhoz, 1-2 nap után már hülyére untuk magunkat, és őszintén szólva, sem a kertgondozás, sem a gazdálkodás nem kötött le egyáltalán.

Nagyon egyénfüggő, ki hol érzi jól magát.

2021. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
96%

18: na igen, ez megint egy másik dolog, hogy nagyobb gyerekkel meg már megint nem akkora szám a kertes ház, mert egy 10-12 éves már nem játszik annyira a kertben, ellenben a haverokkal bandázna suli után.

Az én gyerekeim még kicsik, 2,5 és 6 évesek, nekik még elég a boldogsághoz a kertünk, meg hogy heti 1-2x találkozunk más gyerekekkel a játszón, vagy átmegyünk valakihez/jönnek hozzánk.

17-es voltam

2021. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%

19-es, 18-as vagyok: maximálisan egyetértek veled.

Pici koromban én is jól elvoltam a kertben, az egy saját mesevilág egy kisgyereknek.

Csak hát, igen, kb középiskolától már nem volt olyan vonzó. Bár kerti-partyt, nyársalást, grillezést, kertben napozást és hasonlókat a tinik is szeretik, szóval nem biztos, hogy megutálják majd a családi házat :) Főleg, ha ott nőnek fel.

Nálam az is közrejátszik, hogy azt hiszem ízig-vérig városi/társasház párti vagyok, nem is tudnám magam elképzelni sem falun, sem kertes házban, de ettől függetlenül, tudom, hogy lehetnek nagyon jó oldalai is, csak nem nekem való :)

2021. máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!