Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosoknak milyen...

Az ingatlanosoknak milyen trükkjeik vannak mostanában?

Figyelt kérdés

Kérem csak az írjon aki valóban tisztában van vele.

Milyen trükköket vetnek be hogy eladjanak egy házat. Vagy egyáltalán van nekik?


2021. jún. 19. 13:55
1 2
 11/15 anonim válasza:
86%

A következő trükkjeik vannak ezeknek a szélhámosoknak.


- Elhallgatják a buktatókat.

- A hitelközvetítésért pénzt kapnak a bankoktól, így érdekük az azonos összegű ajánlatot tevő készpénzes vásárló kitúrása.

- Operálnak a kizárólagos szerződéssel, viszont ezek a szerződések jogi értelemben nem akadályozhatják meg a tulajdonost, hogy a tulajdonjogával éljen. Bármikor eladhatja, az ingatlanközvetítő iroda pedig feleslegesen pereskedik a pénzért, ugyanis nem fogja megkapni.

- Nem adnak át alacsonyabb összegről szóló ajánlatot még akkor sem, ha a tulajdonos nyitott is lenne a tárgyalásra.


A cél, hogy minél nagyobb összegű jutalékot vegyenek fel mind a banktól, mind az eladótól. Pro tipp, hogy amikor mentek egy lakást megnézni, ne a valódi neveteket mondjátok meg és írjátok alá a megtekintési lapon. A személyi okmányotokat nem vagytok kötelesek neki megmutatni. Sőt, ha nem írjátok alá a megtekintési lapot és kiviharoztok, akkor sem történik semmi. Keressétek meg a tulajdonost valamelyik szomszéd által és túrjátok ki az ingatlanost. SEMMI az ég egy adta világon nem fog történni.

2021. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Pl, hogy rakj le fél millió forintot, meg írj alá egy "szándéknyilatkozatot" MIELŐTT ajánlatot tennél, holott még a tulajdoni lapot se láttad. Azt se tudod mennyire alkuképes a tulaj, előzetes szóbeli megegyezés nincs. Ha pedig bármilyen rajtatok (vevő /eladó) kívül álló okból meghiúsul az adásvétel, lehet vitatkozni, hogy visszakapod - e a pénzed vagy sem.

Az ingatlanos letét kezelésre amúgy se jogosult. Az összes ügyvéd weboldala óvva int ettől a gyakorlattól.

2021. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Rádtukmálja kötelező jellegge az ügyvédjét

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2021. júl. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

12, nálam is ez volt, ami betette a kaput. Még semmit nem tudtam az adott lakásról, tartozások nem voltak világosak, de menjek be szerződést kötni és fél millát rakjak le, majd ott átbeszéljük. És még megvolt sértődve, hogy ő tartogatta nekem a lakást...:D Anyád.


Sajnos a legtöbb hirdetés ingatlan.com-on ingatlanostól ered..

2021. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12 vagyok, én ennek ellenére még mindig gondolkodok, hogy belevágok mert tetszik a lakás. A tartozásokat látod a tulajdoni lapon amit le tudsz tölteni (nem hivatalosat ingyen évente kettőt a földhivatal online-on. )

Kérdezd ki az ingatlanost, olvasd át a papírt vagy mutasd meg ügyvédnek mielőtt aláírod. Lehet én is azt fogom.

2021. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!