Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vagy ház? Melyiket...

Lakás vagy ház? Melyiket választanátok tizenéves lányként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hónap, és 18 leszek, és a szüleim pár hete mondogatják, hogy nézzek magamnak lakást. Mindig is tudtam, hogy fogok kapni egy ingatlant, csak soha nem gondoltam volna, hogy annyiért, amennyit végül mondtak, hogy rászánnak. Eddig egy lakásban gondolkodtam valami jobb helyen, de most megfordult a fejemben az is, hogy házat válasszak. Most kezdtem el nézelődni az ingatlanok között, és házból és lakásból is van olyan, ami tetszett, az egyik lakást már meg is néztük a héten.

A szüleim úgy gondolták, hogy majd lakásba költözöm, de felhoztam nekik a ház ötletét is, és annak sincsenek ellene.


Ti mit választanátok? Most 11. -es vagyok, pár évig még biztos a szüleimmel élnék, addig pedig valószínűleg kiadásra kerülne az ingatlan. Vagy, ami még lehetséges, hogy külföldi egyetemre megyek, abban az esetben viszont biztosan kiadnám a lakást/házat.


Nekem is vannak pro-kontra érveim, de az előbb bepötyögtem mindent, és konkrét kisregény lett, amit szerintem senki nem olvasna el. Meg a kérdés most úgyis hozzátok szól, kíváncsi vagyok, más mit tenne a helyemben.



2022. jan. 28. 15:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
Lakást könnyebb kiadni, és nem tudják annyira lelakni, mint egy házat. Én csak lakást adtam ki mindig. A házat nagyon sokba kerülne rendbe tenni. Csak városban gondolkodnék, de gondolom, te is így értetted.
2022. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is lakás. Kevesebb a gond vele, főleg ha ki akarod adni es nem is biztos hogy benne élsz. Így is lesznek problrmak amik miatt hívnak a bérlők es intezni kell, valószínű házban több lenne.
2022. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

Egyertelmuen lakas.

A hazzal baromi sok munka van, foleg, mivel kiadasra lenne szanva meg jo par evig, vagy akar kb orokre.

Nyilvan a szuleid gondolom tisztaban vannak vele, hogy a kiadas nem csak annyibol all, hogy dol a le es csokolom, igenis kell foglalkozni az ingatlannal, hogy rendben legyen. Mar csak a festes is minden berlo utan csomo penz, nem beszelve arrol, ha valami tonkremegy es cserelni kell, korszerusiteni kell, stb stb. Ha jol akarjak csinalni, egy haz anyagi csod, ha kiadasrol van szo. Szerintem.

2022. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Lakás:

Az épülettel nem kell törődni, csak a közös költséget fizetni.

A szomszédok viszonylag közel vannak.

Általában közelebb van a belvároshoz, ahol a pezsgés van


Ház:

Van egy kis (vagy nagyobb) kerted

Lehetőséged van kertészkedésre, kis zöldség, gyümölcs megtermelésére


Egy rossz szomszéd mindkét esetben megkeserítheti az életedet.

A házzal szerintem mindenképpen egy aktívabb élet "jár". Ahogy írták: fűnyírás, kertészkedés, ennek-annak a javítása


A te esetedben megnézném, melyiket lehet lehet jobb áron kiadni, azt választanám. Egy év múlva érettségizel, 3 év főiskola, tehát legalább 4 évig ki lesz adva. Ha a bevételt félre tudod rakni 4 évi albérleti díjat az aktuális ingatlanhoz hozzárakva, tudsz venni magadnak egyel jobbat.

2022. jan. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Noren1989 ***** válasza:
87%
Egyetemi nagyvàrosban jól frekventàlt lakàs.
2022. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

A jövőbeli tervektől tenném függővé.

Ha külföldre mész tanulni, akkor az sem biztos, hogy visszajössz. Ebben az esetben kiadod az ingatlant (illetve inkább a szüleid). Egy lakást könnyebb kiadni, könnyebb karbantartani. A háznak csak akkor van értelme, ha be is akarsz költözni és szívesen vállalod a házzal járó munkát.

2022. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
54%

"Életem legnagyobb hibája volt, hogy a házat választottam. A kert-utca-állandó...hólapátolás"


Évek óta nem is látni havat, max. 1-2 napig!

2022. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem haz. Fiatalkent lehet hogy nagy lesz es lesz vele olyan munka amit nem szivesen csinalsz pl funyiras de a haz nagy elonye hogy portaval egyutt jon, van sajat udvarod es ugy alakitod ahogy akarod.

Gondolom a szuleid tehetosek ha mar ingatlant akarnak neked venni, igy egy atalakitas sem lehet akadaly ha kesobb valtoztatnal valamin. Pl ha nincs garazs akkor kesobb tudsz epiteni vagy lehet sajat medenced, stb

Ha atmennek a barataid akkor is jobb egy kerti party mint a lakasban lenni nyaron.


Sokan a lakast javasoljak de egyik nagy hatranyuk hogy a szomszedot hallani fogod mit csinal es nem tudod a szomszedaid megvalogatni.

A haz sokkan nyugisabb, nem kell lepcsozni, van sajat parkolod, sajat udvarod, nincs kozos koltseg

2022. jan. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
47%

Aki a funyirast, holapatolast hozza fel hatranykent annak azt mondom hogy nem kell meg csinalni sajat magadnak. Lehet hivni valakit aki lenyirja neked penzert es elkotorja a havat is a neked.

A gazdagok hazban laknak de nem allnak nekik metszeni meg ilyenek hanem jon a kertesz es megcsinal mindent

2022. jan. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
58%

Igy van!Mifelenk is reklamozzak cegek magukat hogy megcsinaljak a kerti munkat :D

En mondjuk meg nem vettem igenybe mert szeretem a fuvet nyirni no letemre 1200-as kertet siman rendbe hozok minden problema nelkul es nem kell hulye szomszedokat elviseljek mert elvonulok a kertbe es ennyi de egy tarsashaz ennyiben mas es ezt tapasztalatbol mondom

Ja es nem vagyok a varostol annyira messze

2022. jan. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!