Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vagy ház? Melyiket...

Lakás vagy ház? Melyiket választanátok tizenéves lányként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hónap, és 18 leszek, és a szüleim pár hete mondogatják, hogy nézzek magamnak lakást. Mindig is tudtam, hogy fogok kapni egy ingatlant, csak soha nem gondoltam volna, hogy annyiért, amennyit végül mondtak, hogy rászánnak. Eddig egy lakásban gondolkodtam valami jobb helyen, de most megfordult a fejemben az is, hogy házat válasszak. Most kezdtem el nézelődni az ingatlanok között, és házból és lakásból is van olyan, ami tetszett, az egyik lakást már meg is néztük a héten.

A szüleim úgy gondolták, hogy majd lakásba költözöm, de felhoztam nekik a ház ötletét is, és annak sincsenek ellene.


Ti mit választanátok? Most 11. -es vagyok, pár évig még biztos a szüleimmel élnék, addig pedig valószínűleg kiadásra kerülne az ingatlan. Vagy, ami még lehetséges, hogy külföldi egyetemre megyek, abban az esetben viszont biztosan kiadnám a lakást/házat.


Nekem is vannak pro-kontra érveim, de az előbb bepötyögtem mindent, és konkrét kisregény lett, amit szerintem senki nem olvasna el. Meg a kérdés most úgyis hozzátok szól, kíváncsi vagyok, más mit tenne a helyemben.



2022. jan. 28. 15:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
71%

Hat en 18 evesen amikor bulibol buliba estem, kozben csinaltam az egyetemet, es ha volt idom, dolgoztam is, pont nem arra vagytam, hogy kerteszkedjek meg rendben tartsam a nagy hazam. Szobat bereltem sokaig, meg azt is kihivas volt ilyen eletmod mellett takaritani, alig voltam otthon.

De ez persze en voltam, 8 evvel kesobb, amikor valoban kertesbe koltoztem, mar tudtam ertekelni es a mai napig szeretem :)

Anno viszont a hatam kozepere se kivantam volna egy hazat.

2022. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
59%

21: Én 20 évig laktam kertes házban, de soha többet. Most egy nagy erkélyes társasházi lakásban élek a második emeleten. Sem időm, sem energiám egy kertre. A férjem szerette a kertet gondozni, de amikor megözvegyültem és rám maradt minden, menekültem. Nagyon sokat dolgozom, a hétvége pont arra elég, hogy rendbe tegyem a lakást. Az a néhány cserép virág és pár tő paradicsom maximálisan kielégíti a kertészkedési vágyam, és az erkélyen is elvan. Nem vagyunk egyformák, de ez így normális. :-)

Egyetemsitaként meg mi is buliztunk és tanultunk, akkor nagyon jó volt az egyszobás kis albérlet is. :-)

2022. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Senior Séf ***** válasza:
81%
Ilyen feltételek mellett egyértelműen lakás. Aztán, amikor gyerek is lesz, elcserélheted egy házra.
2022. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Noren1989 ***** válasza:
Megjegyzem, esetleg lehetne hosszútàvú befektetés is.
2022. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
73%

Lakást kérjél, egyetemi városban, lehetőleg Budapesten (nem írtad, hogy hol laksz, v hová akarsz egyetemre menni).


Házat majd ráérsz akkor venni, hogyha családod lesz, akkor vehetsz külön is, de el is adhatod a lakásod.


Egy lakással mindig könnyebb bánni, és befektetésnek is jobb egy háznál.

2022. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Budapesten fogunk ingatlant venni, egyelőre az 1-2. kerület környékén nézelődtünk.
2022. febr. 1. 16:24
 27/29 anonim ***** válasza:

4-5 évig semmiképpen nem laknál benne?


Lakás társasházban 1. esetleg 2. emelet!


Közös költség, közös képviselő!


központi fűtésből a radiátor a tiéd - egyéb fűtéssel kapcsolatos problémát közösből, közös képviselő rendezi.

Tető felújítás, szigetelés - több lakó között oszlik meg. Kisebb költség...

...


Esetleg ha van lehetőség a közelben 1 garázsra. Az bónusz...


5 év alatt meg akármi történhet. Lehet hogy tovább külföldön maradsz.

2022. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
54%
Kertkapcsolatos lakás. Akkor tudsz sütögetést szervezni, de még sem kell kerítést csiszolnod. Vagy egy nagy teraszos/erkélyes lakás.
2022. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A te esetedben a lakásra szavazok. Amúgy neked kell eldönteni, hogy egy kertes házzal járó több munka de kert és nagyobb szabadságérzés vagy a lakás viszonylagos kényelme fekszik neked. Azért a lakásban melletted, feletted, alattad rohangálhatnak éjjel nappal kisgyerekek, fúrhatnak, bulizhatnak, zenét TV t halgathatnak hangosan néha. Ezt is gondold át. De akkor is lakás a te esetedben inkább, ha egyedül vagy.
2022. febr. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!