Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz ezzel a sok fiatallal?...

Mi lesz ezzel a sok fiatallal? Hogy lesz saját lakásuk, egzisztenciájuk?A lakáshitelek az egekben! Aki nem gazdag családba születik, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Az olló egyre nyílik, a tehetősek és a szegények között. Hogy lesz saját lakásuk? Mindenki albérletbe megy talán? Vagy marad a MAMAHOTEL?

Elképesztő ez!



2023. máj. 27. 21:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/242 anonim ***** válasza:
14%
Az lesz majd a fasza ha ujra egyutt el 2-3 generacio. Nincs az embernek eleg baja igy is. A katonasagot is vossza kene hozni mert ott lett ferfi a gyerek.
2023. máj. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/242 anonim ***** válasza:
86%

...."a hatalmas korrupciós pénztömeg, ami a helyét keresi a rendszerben"...


Nem is hinné az egyszerű ember, hogy ez létezik...pedig igen..méghozzá igen nagy pénztömeg vár eladó lakásra...


És itt jön a lehülyézett kereslet-kínálat..

2023. máj. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/242 anonim ***** válasza:
81%
Mivel a korrupciot csak a legalso szinten uldozik ezert evente szerintem 1000 milliard koruli osszeg kerul a rendszerbe, ami a korrupt ember kepessegeit ismerve leginkabb ingatlanba akarnak fektetni. Ez igen komoly emelo tenyezo.
2023. máj. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/242 anonim ***** válasza:
81%
Örökölnek, csokoznak, vagy elhúznak
2023. máj. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/242 anonim ***** válasza:
91%

Köszönöm gyk s társadalom pár éve azért mentek fel az árak, mert pest belvárosában a legjobb élni. Aztán mindenki postolt külföldi nyaralásokról.

Onnantól a külföldiek miatt volt a magas ár. Aztán jött a covid, onnantól a gazdagok minden ingatlant megvettek és azért drága.

Most meg a korrupció ...

Aztán lesz eus anti korrupciós törvény, remélem már arra is ki van találva valami.

2023. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/242 anonim ***** válasza:
29%

Meg leszünk köszönjük szépen. Legalábbis azok, akik még időben észhez kapnak.

Én már nem is a saját lakás megszerzésében reménykedek, hanem abban, hogy a mostani helyzetre való tekintettel, a korosztályom fejlődik, és egymás lehúzása helyett, majd egymás segítését, támogatását helyezik előtérbe.


Én nem gondolom, hogy itt a támogatások, vagy a korrupció, vagy a mit tudom én mi állna a háttérbe. Szerintem ez sokkal egyszerűbb ennél.

Féltékeny ember nyerészkedni akartak, mert azt látták, hogy mások ingyen pénzt kaptak az államtól. Az ingatlanosok feljebb lőtték az árakat, a tulajok eleve több pénzben gondolkoztak, hiszen úgyis kap az ember 20-30 millió támogatást, az anyag forgalmazó cégek még + hasznot tettek a termékekre, az eleve durva drágulás ellenére is.

Tele van az internet ezzelkel az “én adómból jutsz lakáshoz, miközben én nem kapok semmit” meg az “ingyen pénzre könnyű verni magad” megjegyzèsekkel. Senkinek nem jut el a tudatáig, hogy 3 gyerek felnevelése, + 30 millió forint visszafizetése marhára nincs ingyen.

Szóval én azt vallom, hogy ha kevésbé lennènk önzők, akkor a mai helyzet is sokkal derűsebb lenne.

Persze biztos lesz, aki bepánikol, aki feladja.. de szvsz az értelmesebb réteg vagy feltalálja magát és igyekszik kitörni, vagy a társadalmi nyomás és a “fiatalok bsznak dolgozni” megjegyzéseket figyelmen kívül hagyva, élvezik az életet, anélkül, hogy beleszakadnának.

2023. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/242 anonim ***** válasza:
19%

"Mi lesz ezzel a sok fiatallal? Hogy lesz saját lakásuk, egzisztenciájuk?A lakáshitelek az egekben! Aki nem gazdag családba születik, mi lesz vele?"

A 70-es évek közepén született a legtöbb gyerek és ők a rendszerváltás után elérve a 20 év körüli életkor, ennél jóval durvább helyzetbe kerültek. Ha ők meg tudták oldani, a mostani 20 év körüliek is meg fogják oldani.

2023. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/242 anonim ***** válasza:
90%

"Minden ismerősöm 2-3 generációval élt együtt. Igen, panelban is. Ez akkor normális volt"


Igen, ez akkor normális volt és ezért akadt is lehetőségetek hova gyereket vállalni. Ma a szülők nem engedik a fiataloknak, hogy odaköltöztessék a párjukat, pláne nem, hogy gyereket is a családi otthonba vállaljanak, a többség nem megy bele ebbe, úgy vannak vele, oldják meg a fiatalok, ahogy akarják, ők sem akarnak velük együtt élni.

2023. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/242 anonim ***** válasza:
15%

#28


Érdekes, én az ismerosi körömben pont ennek az ellenkezőjét látom.

Oké.. egy másfél szobás panelba ne éljenek 8-an, de itt vidéken sokkal inkább a gyerekek akarnak függetlenedni, hiába mondják a szülők, hogy maradjanak még.

Pedig sok helyen meg arra is van lehetőség, hogy önálló lakrészük legyen.

Egyszerűen ciki lett otthon élni egy x kor után, ezt tökéletesen bemutatja a társkereső oldalak zöme is, ahol léptem nyomon olyan leírásokba fut bele az ember, hogy “ha 25 évesen még otthon élsz, és nincs autód, akkor nem egymást keressük”

2023. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/242 anonim ***** válasza:
100%
29-es, én nem ezt látom a környezetemben. De itt is keress rá a családi kapcsolatok tém@ban, sok kérdés volt már pl. arról, mennyit lehet ott a felnőtt gyerek párja, a szülők 90%-a azt válaszolja, hogy ő nem fog idegeneket kerülgetni a házában.
2023. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!