Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz ezzel a sok fiatallal?...

Mi lesz ezzel a sok fiatallal? Hogy lesz saját lakásuk, egzisztenciájuk?A lakáshitelek az egekben! Aki nem gazdag családba születik, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Az olló egyre nyílik, a tehetősek és a szegények között. Hogy lesz saját lakásuk? Mindenki albérletbe megy talán? Vagy marad a MAMAHOTEL?

Elképesztő ez!



2023. máj. 27. 21:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/242 anonim ***** válasza:
53%

29-es, ezt a kérdést 5 perce írtam ki.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Szerinted hányan fogják azt írni, hogy megengedik a gyereküknek az otthonélést és családalapítást? Mondom, max. 10 %, én élőben is ezt látom. A mi családunkban is az a jellemző, hogy a 90-es évek elején mindenki otthonra vállalt gyereket, míg épült a ház, de nekünk, következő generációnak ezt már nem engedték. És az ismerősi körömben is ez a jellemző.

2023. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/242 anonim ***** válasza:
39%

"A mi családunkban is az a jellemző, hogy a 90-es évek elején mindenki otthonra vállalt gyereket, míg épült a ház, de nekünk, következő generációnak ezt már nem engedték."

De akkor nem az árak meg az infláció a gondtok, hanem az, hogy a szüleitek kitesznek otthonról. Jól értem? Hát igen, az individualizáció térnyerésének következménye...

2023. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/242 anonim ***** válasza:
60%

Jah, régen nem volt infláció :D

90-es évekbe még fillérért tudtál venni dolgokat

Azt se tudod mit jelent :D

Ebből az erőltetett magyarázkodásból látszik mekkora az ingatlan lufi.

Persze, 30M, de amikor valaki eladja mindig az utcán nyavalyog, hogy húgyé kelt el.

2023. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/242 anonim ***** válasza:
17%

"Hogy lesz saját lakásuk, egzisztenciájuk?"


Hát például nem a sült galambot várják, hanem tesznek érte! 20-35% önerőt kell összekaparni, attól függően: lakás vagy családiház, és, hogy ezek hol vannak. +5% illetékre és paprozáshoz. Tehát max 40% kell! Ehhez lehet gyűjteni és spórolni néhány évig, vagy kimenű külföldre. Ha megvan a pénz, lehet építkezni vagy vásárolgatni.


Én sem kaptam semmit a szüleimtől, még is megoldottam 2022-ben 4év gyűjtögetéssel!!! Azaz nem lehetetlen, csak elhatározás kérdése...

2023. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/242 anonim ***** válasza:
100%

#31

Nekem pl engedik, sőt határozottan ajánlottak a mai helyzetre nézve, de egyébként nővéremnek is felajánlottak 10 evvel ezelőtt.

Unokatesoim közül 2 élnek így.

Szomszédban ott élnek, immáron házasként, két legjobb barátom, ha lehet ilyet mondani, úgyszintén, csak nem házasként még.

Általános iskolás ismerőseim közül 3-4 szulei mondtak, hogy inkább maradtak volna ott az albi helyett, és spóroltak volna hazra, ezeket utólag a gyerekek is megerősítették, akik mindenféle kényszer nélkül, saját döntésből dobbantottak. Ebből 1 esetben mind a két fel sszulei jobban preferálták volna az otthon élést.

Szakkozepes ismerőseim közül 2 rol tudok, aki otthon el (24-25 évesen, úgyszintén barátnővel/baráttal) az egyik szülőnél.

Nővérem ismerősei között szinten van olyan, aki otthon lakik 2 gyerekkel. (30 évesen)

Szóval hiába a GYK-s kérdések meg ilyenek, én akkor sem ezt tapasztalom.


Amúgy meg elég itt körbe néznem a faluban, pontosan tisztában vagyok vele, hogy nálam +/- 5 évvel fiatalabb/öregebb korosztályból ki van otthon és ki nincs, kinek van gyerek/kinek nincs.


Persze tudom, hogy ez az országra le vetítve csekély százalékot jelent, de abból kiindulva, hogy nem GYK-zik mindenki, és egyebkent is mindenki azt kommentel amit akar, én inkább hiszek a saját szememnek.

2023. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/242 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteg a támogatás, ott a Csók meg a Babaváró is segítségnek !
2023. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/242 anonim ***** válasza:
0%
Csak ennyivel drágult? Akkor megnyugodtam, mert 2 gyerekre 500ezer a támogatás. Meg ilyenkor az eladó majd beszáll a gyereknevelésbe, meg viszi a gyereket mindenhova? Vagy miért pont ő kapja a támogatás összegét és nem mondjuk a gyerekorvos?
2023. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/242 anonim ***** válasza:
79%

"Rengeteg a támogatás, ott a Csók meg a Babaváró is segítségnek"


:D


Ja, nagy segítség 10 millió forint, mikor egy csoknak megfelelő otthon 40-60 millió, akkor 3 gyerek mellett már csak a maradék 30-50 milliót+a, kamatát kell kicsengetni, pofonegyszerű 😃

2023. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/242 anonim ***** válasza:
100%

"A mi családunkban is az a jellemző, hogy a 90-es évek elején mindenki otthonra vállalt gyereket, míg épült a ház, de nekünk, következő generációnak ezt már nem engedték."

Míg épült a ház... Igen, akkoriban még volt miből épüljön a ház. Ma már nincs miből és ez a kérdés alapcsírája! Ma csak a gazdag tőkés és a külföldi tud épülni, meg aki eleve gazdag családba született. 20-30 évvel ezelőtt meg bárki épülhetett, olcsón meg lehetett mindent oldani. Ma pedig minden elemi törekvést a legkülönbözőbb módokon lehetetlenítenek el, ha másnem akkor furfangos rendeletekkel és szabályokkal, csak azér hogy plusz pénzt húzzanak le az átlag/kisemberről.

De! Milyen derékszíjat is húzogatunk, ha eleve már nadrág sincs?!

2023. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/242 anonim ***** válasza:
27%
Van 1-2 ismerősöm, akik úgy élik a családos luxus életük hogy lakásuk sincs, csak egy lakókocsi, és néhány havonta mindig más országban élnek, mert kb. mindenhol vannak ismerőseik, aztán utazzák a világot, francia ismerősöknél letáboroznak egy ideig, aztán olasznál, és így tovább.
2023. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!