Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek átverés lenne?...

Szerintetek átverés lenne? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú történet, próbálom rövidre fogni:

Pár napja találtunk jóval áron alul lakáshirdetést, jó helyen is van, de tényleg gyanúsan olcsó (kb. 10 millió forinttal kevesebb, mint az átlag).

Pár hónapja létrehozott cég hirdeti, amiről emiatt nem nagyon vannak információk, viszont székhelyszolgáltatóhoz van bejelentve, ami ugye megint gyanús.

Beszéltünk telefonon a hirdetőkkel, amit megtudtunk: a lakásba 8-9 hónap múlva lehet beköltözni, mivel jelenleg lakják, és emiatt megtekinteni se lehet. Előleget kérnek. Minden mást személyesen mondanak (megbeszéltünk személyes találkozót, igazából főképp a kíváncsiság miatt akarunk elmenni, mert tényleg átverésnek tűnik az egész). Elnéztünk arra, ahova a személyes találkozót beszéltük meg (nem a székhelyszolgáltató címet mondták), ott nem találtunk utalást arra, hogy a cégnek van ott bármilyen irodája/kirendeltsége.

Több hirdetése van a cégnek az adott városból (jelenleg csak innen van hirdetésük), mindegyiknél pár infó, és az, hogy hívják őket a részletekért. 1-2 kép van, kívülről Google térképes utcai kép (nekem ez is gyanús), de néhánynál van belső kép is (ezeket képkeresővel kerestettem, nem találtam meg máshol őket, szóval valószínűleg nem netről lopott képekről van szó, de ki tudja).

Google kidobott a cég nevére keresve korábbi hirdetéseket, ezek mindegyike budapesti lakás volt, szintén áron alul (a hirdetés címe szerint), de már nem él egyik hirdetés sem.

Igazából két lehetőséget látunk: vagy átverés, vagy bedőlt hitelesek lakásait árulják.


Ti mit gondoltok? Felvettük ügyvédismerőssel is a kapcsolatot, ő mondta, hogy segít, amiben tud. A személyes találkozóra elmegyünk, de ha van valakinek valami tapasztalata, örülnénk, ha megosztaná, hogy tudjuk, mire érdemes odafigyelni, mit érdemes kérdezni :)



2018. nov. 15. 19:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én kíváncsi vagyok, mindenképp írd meg légyszíves a tapasztalataidat!
2018. nov. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Apuci82 válasza:
100%

Üdv!


Én Debrecenben lakok és itt is megjelent egy a fentihez hasonló CÉG, amely kb. 50 lakást, házat hirdet a megyében.

Utánanéztem a céginformációban és idén augusban alapították a kft.-t 3 millió Ft.-al és egy fő személy tagja van. Kicsit vicc..



Én elmentem egy személyes találkozóra, ahol egymást érték az ügyfelek, 2 fő ügyintéző volt, akik folyamatosan adták elő a sablon szöveget.


Tehát le kell adni egy "pályázatot" magánszemélyként, cég nem lehet, bele kell írni az igényeket, majd az ügyintéző mutat címeket amely megfelelő lenne.

Aztán be kell fizetni a vételár 10 %-át de minimum 1,5 millió forintot és utána elvileg 1 éven belül 1/1 ben miénk a lakás. Lakásokról nincs kép, csak cím. Nem lehet a tulajdonost megzavarni, mert az tiltja a szabályzat.

De

Amíg telik az idő akár hitel felvételre is van lehetőség, vagy készpénzben kifizetni a maradékot.


Azt mondták még, hogy a lakásokon különböző fajtájú és mennyiségű hitel, tartozás van. A tartozást átveszi a faktor cég. A Faktor cég meg nem hirdethet lakást, ezt átveszi ez a CÉG és árulja a lakásokat, házakat.


Nekem nincs saját lakásom és szeretnénk venni egyet a családommal, de Szeretném elhinni hogy nem átverés, deee hááát érdekes dolgok ezek

2018. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Szerintem ugyanazt a céget találtuk meg, szintén debreceni lakásokat találtunk, a cég augusztusban alapult, 3 milliós tőkével rendelkező kft, egy fővel bejelentve, aki a tulajdonos.

A hiteles részt még el is hinném, de ez, hogy nem lehet megtekinteni... Még az árveréses házakhoz/lakásokhoz is oda lehet menni előre egyeztetett időpontban, bár bemenni tudtommal azokba se lehet.

Tényleg furcsa. Kíváncsi leszek, nekünk mit mondanak majd, és ugyanarról a cégről van-e szó.

2018. nov. 16. 16:13
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség tud erről a csalásról?
2018. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Ha csalás lesz, mi szerintem feljelentjük őket. Csak hát ha minket nem károsítanak meg, mert nem adunk pénzt, illetve ha eleve arról írnak valami szerződést, hogy egy éven belül költözhető a lakás, félő, hogy nem fog semmit se csinálni a rendőrség (ugye konkrét bizonyíték jelenleg nincs a csalásra, az meg, hogy "furcsa", valószínűleg nem elég). Mindenesetre beszélünk az ügyvédünkkel, hogy lehet-e valamit csinálni ezzel, hogy ne károsítsanak meg másokat, vagy csak nézhetjük, hogy egy év múlva hirtelen megszűnik a cég, az emberek meg hoppon maradnak.
2018. nov. 16. 16:31
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
99%, hogy átverés. Én lehet, hogy fel is nyomnám őket a fenébe. De ha kétségeid vannak, akkor kérd el az ingatlan helyrajzi számát, mint vevő-jelölt, jogodban áll elkérni, de egyébként kis nyomozás után magad is megtalálod. Azzal már le tudod kérdezni az ingatlan tulajdonlapját.
2018. nov. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Érdekel mi lesz ebből, mindenképpen írj majd :D
2018. nov. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"megtekinteni se lehet. Előleget kérnek."

Na ez a kettő külön külön is gyanús, nemhogy együtt.

Nem szabad erre energiát, időt és pénzt pocsékolni. Tuti árverés.

2018. nov. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Helyrajzi számot akkor mindenképpen kérünk, édesanyámnak is írt az ügyvéd, hogy mikre kérdezzünk rá. Részleteket is írok majd mindenképpen!

Időt és energiát fogunk rájuk pazarolni, mert ha átverés, feljelentjük őket, mert nem akarjuk, hogy másokat átverjenek (így is már ki tudja, hány lakást, házat "adtak el").

2018. nov. 17. 06:58
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is várom mi lesz!
2018. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!