Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek átverés lenne?...

Szerintetek átverés lenne? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú történet, próbálom rövidre fogni:

Pár napja találtunk jóval áron alul lakáshirdetést, jó helyen is van, de tényleg gyanúsan olcsó (kb. 10 millió forinttal kevesebb, mint az átlag).

Pár hónapja létrehozott cég hirdeti, amiről emiatt nem nagyon vannak információk, viszont székhelyszolgáltatóhoz van bejelentve, ami ugye megint gyanús.

Beszéltünk telefonon a hirdetőkkel, amit megtudtunk: a lakásba 8-9 hónap múlva lehet beköltözni, mivel jelenleg lakják, és emiatt megtekinteni se lehet. Előleget kérnek. Minden mást személyesen mondanak (megbeszéltünk személyes találkozót, igazából főképp a kíváncsiság miatt akarunk elmenni, mert tényleg átverésnek tűnik az egész). Elnéztünk arra, ahova a személyes találkozót beszéltük meg (nem a székhelyszolgáltató címet mondták), ott nem találtunk utalást arra, hogy a cégnek van ott bármilyen irodája/kirendeltsége.

Több hirdetése van a cégnek az adott városból (jelenleg csak innen van hirdetésük), mindegyiknél pár infó, és az, hogy hívják őket a részletekért. 1-2 kép van, kívülről Google térképes utcai kép (nekem ez is gyanús), de néhánynál van belső kép is (ezeket képkeresővel kerestettem, nem találtam meg máshol őket, szóval valószínűleg nem netről lopott képekről van szó, de ki tudja).

Google kidobott a cég nevére keresve korábbi hirdetéseket, ezek mindegyike budapesti lakás volt, szintén áron alul (a hirdetés címe szerint), de már nem él egyik hirdetés sem.

Igazából két lehetőséget látunk: vagy átverés, vagy bedőlt hitelesek lakásait árulják.


Ti mit gondoltok? Felvettük ügyvédismerőssel is a kapcsolatot, ő mondta, hogy segít, amiben tud. A személyes találkozóra elmegyünk, de ha van valakinek valami tapasztalata, örülnénk, ha megosztaná, hogy tudjuk, mire érdemes odafigyelni, mit érdemes kérdezni :)



2018. nov. 15. 19:14
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanaz volt, mint a 12. válaszolónak. A lakások bedőlt hiteleseké, ezt átveszi egy faktoring cég (ez az ingatlanközvetítő tízzel van szerződésben), ők megbízzák az ingatlanközvetítőt. Igazából újat nem nagyon tudok mondani, előbb ki kell fizetni a 1,5 milliót, hogy bármilyen adatot kapjunk a lakásról, de akkor utána mindent megkapunk. Pontosabban ahogy korábban is írták, "csomagokat", amikben 10-12 lakás van az igényeink szerint összeállítva. A lakásokat meg kell pályázni, de állítólag gond nélkül megkapjuk őket. Eddig nem volt még semmilyen probléma a hölgy állítása szerint. Illetve még annyi, hogy kötnek velünk titoktartási szerződést (lakót nem zavarhatjuk, harmadik félnek nem adhatjuk ki az adatokat). A faktoring cég saját ügyvédje csinál mindent, így arra sincs szükség. Mi azért megbeszéljük a dolgot az ügyvédünkkel, ő mit gondol erről. Tényleg ilyen "túl szép hogy igaz legyen" típusú dolognak tűnik :/ még átgondoljuk a dolgokat, ha valami eszembe jut még, írok.
2018. nov. 20. 15:59
 22/25 A kérdező kommentje:

Egy kis olvasnivaló még, csak rákerestem arra, hogy faktoring cégek:

[link]

2018. nov. 20. 16:09
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, hogy megírtad!
2018. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Igazán nincs mit!

Egyébként én egyre biztosabb vagyok benne, hogy átverés a dolog (főleg így itthon átgondolva), pont azok miatt, amiket a cikk is írt, illetve tényleg minél többet gondolkodom rajta, annál gyanúsabb. Egyértelműen a 1,5 milliós "szerződéskötési díjra" mennek rá, talán tényleg küldenek majd "címeket" meg ingatlanokat, de hogy egy éven belül nem lesz sehol se beköltözhető lakás (és valószínűleg ez a cég se), abban 99%-ban biztos vagyok.

Csak az a kérdés, hogy kéne ezeket feljelenteni... A cikk alatt a kommenteknél linkelték ezt a hírt is: [link]

Ez is nagyon hasonlít ahhoz, amit nekünk mondtak, emiatt is gyanús, és itt is írják, hogy túl jó a szerződés, illetve csak akkor lehet perre vinni az ügyet, hogyha a károsultak teszik azt... De nem igazán szeretnénk károsultak lenni...

Egyelőre megvárjuk, mit szól ehhez az egészhez az ügyvéd, akkor talán okosabbak leszünk.

2018. nov. 20. 19:20
 25/25 anonim válasza:
Sziasztok. Sajnos én beleestem ebbe a csapdába. Kérlek ha van ötletetek, hogy mit tehetnék ebben a helyzetben, segítsetek vagy adjatok tanácsot ha tudtok. Tegyek feljelentés a rendőrségen vagy keressek egy ügyvédet (nincs ügyvéd ismerősöm)? Járt már így valaki? A szerződésbe leírt e-mail cím, telefonszámok egyike se működik, gondolom az iroda se működik eddig (nem vagyok Budapesti és az iroda ott volt ahol a szerződést aláírtam).Ha ide ehhez a topichoz adtok választ azokat látni fogom amiket előre is köszönök ha lesznek.
2019. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!