Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor virágzik a koktélparadic...

Mikor virágzik a koktélparadicsom?

Figyelt kérdés
Márciusban ültetett magokat május 10 körül ültettem ki. Előtte is már kint voltak nappal. Nőnek szépen, kacsolva, karózva vannak, de virág egy szem sem, pedig kaptak trágyát, néha tápoldatot. Olyan 80 cm magasak. Vannak vagy 20-an. Miért nincs egy viráguk sem?

2023. jún. 14. 22:06
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem pontosan a fajtára, de piros kicsi saláta paradicsom, másik pici sárga fajta.
2023. jún. 14. 22:08
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Egy fotó sokat segítene.
2023. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Adj nekik ilyet:

[link]

Egy kis bór van benne, olyan 2% körül és elborítják a virágok.

Olvasd el a használati utasítást.

Ekkor be kell fejezni a növekedés serkentő erősebb nitrogénes tápozást, mert a paradicsom és a paprika a sok nitrogéntől ledobja a virágokat.

A termés kineveléséhez majd erősebb káliumos táp fog kelleni, de mellette adhatsz a virágzásindítóból is időnként és másnapra, két nap múlva újra lesz virág rajta.

Tavaly még novemberben is szedtem.

2023. jún. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán túl sok nitrogént kaptak, és emiatt a növekedésre koncentrálnak. De ha ilyen nagyok, már várható a virág. Lehet, hogy a késői virágzás fajtajelleg, nagyon erősen mászó fajtánál.

Egyébként én is hasonlóan neveltem őket, csak 1-én lettek kiültetve. Igaz, hogy mindegyiken van bimbó, de kinyílva még egy sincs.

2023. jún. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, a tápozás lesz a baj. Minden héten kapnak általános tápoldatot. Volt amelyiket átültettem kb 3 hete, mert sűrűn voltak, azok még paradicsom műtrágyát is kaptak. Tegnapelőtt megint átültettem 5-öt, mert még mindig sűrűnek gondolom, de akik át lettek most ültetve, azok konyulnak lefelé, most megviselte őket :( lefotózom.
2023. jún. 15. 05:34
 6/20 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]


Közben, akiket átültettem, azok úgy látom, észhez tértek. Azok ott balra kikötve és a cserépben, ill a málnásban. Mindenhol paradicsom van már, mert sajnálok egyet is kidobni ami él, van amelyiknek neve is van, szeretem őket, csak nem győzöm szétültetgetni őket:) első paradicsomjaim, annyit szöszölök velük, sajnálnám ha nem lenne belölűk semmi.

2023. jún. 15. 05:46
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bóros tippet. Ha 3 napja kaptak palánta tápot, akkor mikor kaphatnak virágoztató oldatot?
2023. jún. 15. 05:49
 8/20 A kérdező kommentje:
Előbb kicsit megcsipkedtem a hajtásaikat és megint kikötöttem párat, közben észrevettem néhányon az első bimbókat, 3-4 pici bimbó van a legnagyobb példányokon, úgy örülök 🍅
2023. jún. 15. 06:41
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem kell agyontápozni, az sem tesz jót.

Minimum egy hetet várj!

A megadott mennyiség, amit javasolnak, úgy emlékszem két hetente ajánlott az öntözővízbe keverni, de én szeretem hetente tápozni a paradicsomot, ezt is lehet, csak ekkor fele mennyiségű tápot tegyél a vízbe, ekkor egyenletesebb a hatás, meg a hét közbeni locsolás sem mossa el annyira a hatóanyagokat.

Elég jó még a wuxal super is, bár az inkább sima virágokra van bődületes hatással. Tavaly én lecsüngő petúniákat locsoltam vele és attól függetlenül, hogy a már leszáradt virágokat nem tudtam lecsipkedni, mert magasban volt, folyamatosan dúsan virágzott.

Paradicsomra is jó, de talán jobb a Garri, amit először írtam. Mindkettőben vannak mikro és makro hatóanyagok, szükséges ásványok, csak az összetétel aránya kicsit jobb ennek az utóbbinak, bár a wuxal is nagyon jó.

Júliusban adj nekik hetente fél adagot és a hét végén mindig megöntözöd őket.

Augusztusban már inkább káliumos táp kell nekik, ha már megjelennek a kis bogyók.

Vagyis olyan táp, amely NPK arányában a kálium dominál. Ezt is hetente és fél adaggal javaslom és mondjuk három hétvégén ezzel öntözöl, a negyediken a virágzásindítóval és akkor mindig lesz friss virág is rajta. Feltéve persze, ha két hetente javasolják az adagolását a szernek teljes bekeveréssel.

Októberben már el lehet hagyni a virágtápot, mert úgysem tudja már kinevelni a termést, bár mint írtam, tavaly meleg ősz volt, csak novemberben lett hideg, de én akkor is egy csomót szedtem, végül a zöldekből savanyúság lett, de azzal vigyázni kell, mert kicsit mérgező lehet, ha nem jól csinálja az ember, de persze megvan a módja és akkor az éretlen zöld paradicsom sem vész kárba.

Ha letermett a fő termés, akkor már hagyj kacsokat, mert az oldalhajtásokon jönnek az új virágok, de azért ne hagyd teljesen besűrűsödni, kapjon fényt, meg járja a levegő mindig. A vége felé meg alaposan meg kell nyesni, csak pár levelet kell rajta hagyni, meg a termést, hogy arra fordíthassa az energiáit és fel tudja nevelni.

Majd rájössz a módjára.

2023. jún. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos infót! Közben majdnem mindegyiken látok apró bimbó kezdeményt, csak eddig nem tudtam, hogy ez az, újabb leveleknek gondoltam, de már leesett, hogy ebből virág lesz. Veszek Garrit nekik.
2023. jún. 15. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!