Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor virágzik a koktélparadic...

Mikor virágzik a koktélparadicsom?

Figyelt kérdés
Márciusban ültetett magokat május 10 körül ültettem ki. Előtte is már kint voltak nappal. Nőnek szépen, kacsolva, karózva vannak, de virág egy szem sem, pedig kaptak trágyát, néha tápoldatot. Olyan 80 cm magasak. Vannak vagy 20-an. Miért nincs egy viráguk sem?

2023. jún. 14. 22:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én Szent György napján ültettem ki a palántákat, már borsó- és meggy-szemnyi termések vannak a koktél paradicsomon.
2023. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9-es válaszhoz még annyit, hogy én kalciummal is szoktam tapoldatozni, mikor már van rajta termés.
2023. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon hasznosak a válaszok.
2023. jún. 15. 20:30
 14/20 anonim ***** válasza:
A 2. fotón elég szörnyű a látvány... Olyan 80 cm-enként elég lenne egy, de fél méternél közelebb nem volna szabad lenniük egymáshoz. Feltéve, hogy termést is akarsz, nem csak valami nagy bozótot, amiben megtelepszik minden létező betegség...
2023. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, kb 6 tövet akartam. Álmomban nem gondoltam, hogy az egész zacskó mag kikel, mert eddig egy cserepes virágot sem sikerült életben tartani. Mikor kicsik voltak egy sor földben voltak. Aztán kibővítettem a sort duplaszélesre ahogy nőttek, szétültettem őket, ezt jól viselték. Majd 4-5 napja megint bővítettem a földet és átültettem 8 növényt azokból, akik legközelebb voktak egymáshoz. Na ezt már nem viselik jól. Egy kivételével mind kókad, fodrosodik a levelük, így nem merek továbbiakat kivenni a helyükről.

Az ésszerű az lenne, ha kukáznám legalább minden másodikat, hogy a többieknek legyen helye, de már 5 centis korukban se volt szívem kidobni pikírozáskor a kicsiket. Mind egytől egyig él aki kikelt. Csomó van még teljesen indokolatlan helyen virágok között, kerítésnél magányosan, cserepekben. Van vagy 60 tövem, mindegyiken megjelentek a pici virágbimbók. Nem tudom mit csináljak velük. Nem baj ha nem teremnek sokat, csak ne pusztuljanak el, nagyon megszerettem őket.

2023. jún. 16. 13:57
 16/20 A kérdező kommentje:

Most voltam kint megnézni és szerintem az 5 napja átültetett példányoknak kampec. Pedig nekik lett így a legtöbb helyük friss földjük, kis karójuk. A képen látszik. Bal oldalon az átültetett példányok. Hogy lehetne megmenteni? Átültetéskor igyekeztem minél jobban leverni a tömör földet a gyökerükről, hogy a friss földbe kapaszkodjanak. Lehet, az volt a baj. Nem kellett volna a gyökereket buzerálni.


[link]

2023. jún. 16. 14:19
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az tény, hogy átültetni minél több földdel kellett volna. Olyan, amilyen, majd ha elmásznak fél méterre a gyökerek, ott majd lesz másfajta.

De így a képek alapján nem látni semmi olyat, hogy pusztulnának. A gyökérvesztés miatt levélvesztés fog bekövetkezni, ami visszaveti a fejlődést, de életben maradnak. Legalábbis, ha nem követsz el egyéb bűnt ellenük... Pl. agyonöntözni nem kell azért, hogy még a maradék gyökerek is lerohadjanak, csak nagyjából nedvesen tartani a földet. Ragacsos sárban csak egyszer kell állniuk: amikor ülteted. Hogy a víz odamossa a gyökerekhez a földet.

2023. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
De jó lenne, ha megmaradnának. Az segítene rajtuk ha a kókadt szárakat a lógó levelekkel tőből levágom és csak a felső részüket hagyom meg pár szárral ahol a bimbók vannak?
2023. jún. 16. 17:06
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, majd eldönti, mit akar. A száradó levelekből is tud még tápanyagot kiszedni, mielőtt leesnének.
2023. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mik vannak. Rendben, nem bántom, köszönöm.
2023. jún. 16. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!