Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a békék ellen?...

Mit tegyek a békék ellen? Vetettünk füvet, nagyon szépen kikelt, de a békák szétdúrják az egész kertet. Nagyon sok békalyuk is van a kertben.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 08:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
egyél békát!
2011. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szoktasd oda a gólyát az majd ad a pofájuknak!
2011. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy merrefelé laksz, de tavaly nálunk is ez volt. Szó szerint hemzsegtek a teraszon a miniatűr békák.

Néhanapján egynéhány a lakásba is bejött. Én is undorodom tőlük, de annyira szeretem az állatokat, hogy nem tettem ellenük semmit, mert utána biztos sajnáltam volna őket. Összeszedettem a gyerekekkel 4 nagy vödörnyit és elköltöztettük őket....

2011. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem akarom megölni őket. Összeszedni sem tudom, mert a békákat nem látom, csak a békalyukat, meg a járatot, ami az egész kertet behálózza. Könnyen mondjátok, hogy örüljek neki, mert nem a ti munkátokat teszik tönkre a békák.

Valami elüldöző módszerre gondoltam, nem elpusztító.

2011. ápr. 22. 14:31
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a békák túrják szét a füvedet. Főleg ha nem is látod őket. Van egy bizonyos bogár, nem tudom a nevét sajnos. Na az szokott lyukakat csinálni. És gyorsan beleszalad, ha embert érez.


A békák jók, ahogy fentebb is írták, szúnyogot esznek, stb.

2011. ápr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A békák tényleg inkább valami alá szoktak bebújni, mint lyukat fúrni.

Az előző talán a lótücsökre gondol.


Tudnál fényképet készíteni a lukakról?

Milyen szélesek, milyen irányban mennek le?

2011. ápr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lótücsökre gondolok-e, lehet. Ma éppen én is láttam vidéken egy olyan területet, ahol a gyep tele volt fúrva lyukakkal... Itt nem láttam bogarat, viszont pár hete más faluban igen, és ugyanúgy volt túrva-fúrva.


Egy béka ilyet nem csinál. És a békák nem olyan fürgék, azokat lántni lehetne....

2011. ápr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mostanában furkálnak kerek ujjnyi vastag függőleges lyukakat a pókok, ferde lyukakat a tücskök és nemsokára a cserebogarak is kibújnak...

Diónyi lukak meg a csigák után maradnak.

2011. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!