Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek lehet meg belőle...

Szerintetek lehet meg belőle valami?

Figyelt kérdés
Van egy virág hagymám nem tudom milyen kaptam valakitől , most kellene elültetnem de mivel már régebben kaptam kicsit szoggyad:))) szerintetek hogy ültessem el?? Van még értelme?
2019. febr. 3. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Ha nem teljesen penészes, nem száradt ki teljesen.

De gyakran szokott felül látszódni a rügy, alul a gyökérkezdemény.

2019. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fényképezd le (értelmezhető fotó kell), mérd meg, hány cm, és hátha felismeri valaki, aztán utána lehet nézni a tartásának. (De akár meg is kérdezhetnéd attól, aki adta.)
2019. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben mindjart rakok fel kepet rola:) koszonom az eddigi valaszokat !
2019. febr. 3. 14:25
 4/9 A kérdező kommentje:
2019. febr. 3. 14:32
 5/9 A kérdező kommentje:
2019. febr. 3. 14:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ismerem az illetőt mamám egyik barátnője és nem tudom hogyan kérdezhetnem meg tőle. :( de azt mondta hogy szép virág és hogy ilyenkor kell elültetni tél vége felé .
2019. febr. 3. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egy kardvirág hagyma, nincs semmi baja, csak akkor ültesd ki a kertbe amikor elmúlnak a vagyok.
2019. febr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7. Vagyok= fagyok

Tehát csak áprilisban ütethető ki a kertbe, mert fagyérzékeny.

[link]

2019. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is kardvirág, eléggé megnyekkent állapotban, ahogy írtad is. Lehet, hogy beteg is, de nem biztos. (Nem hagyma amúgy, hanem hagymagumó a megnevezése, a hagyma levelekből áll össze, mint pl. a vöröshagyma.)

Tedd hideg, fagymentes helyre. A szikkadt volta miatt esetleg fél napra vízbe is teheted, ártani nem fog, de aztán ismét szárazon legyen. (Mindenhol azt írják, hogy egyáltalán nem bírja a fagyot, de ez nem igaz, szerintem olyan -5 körül lehet a határ, télen gyakran áttelelnek a földben hagyott apró gumók.)

Ha március végén jó idő lesz, akkor már mehet ki a kertbe, minél előbb, annál jobb lesz neki, mert ott már szívhat magába nedvességet. Ameddig nem lesz megfelelő idő, addig úgyse fog kihajtani, a földben pedig védve van a kisebb fagyok ellen.

2019. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!