Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi a jobb az általány díj...

Mi a jobb az általány díj vagy a diktálás? Pl gáz ès villany esetén

Figyelt kérdés

Nekem eddig azért maradt altalany mert pl karácsonyi ünnepeke után egy jo nagy gáz számla pluszban nem lenne jó.


Előnyök hátrányok? Vélemények ?


2020. márc. 12. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

A diktálás - helyett az online leolvasás, applikációval.

Nincs átalánydíjas időszak elszámolásakor sokkoló elszámoló számla, csak annyit fizet az ember amennyit fogyasztott.

2020. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

diktálás.

így lehet hogy karácsony után is jön egy kicsit drágább számla, de nem jön ki egyben 12 havi többletfogyasztás számlája.

havi diktálással amúgy jobban tudod kontrollálni a fogyasztásodat, és összességében sokat spórolsz ezzel.

az átalánynak semmi előnye, ha van saját mérőórád, és lehet diktálni.

2020. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Nekem általány jobb, mert lusta vagyok minden hónapban leolvasni és bediktálni, vagy beírni neten.
2020. márc. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is az átalány a jobb.

Hosszú évek tapasztalása alapján van beállítva az átalányom, amit 1-2 ezerrel még meg is emeltem, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés.

Így rendszerint 10-15ezret visszakapok számlázáskor - idén még többet, mert enyhe tél volt - és az nagyon jól tud esni.

Plusz nem kell észben tartanom és foglalkoznom havonta a diktálással.

2020. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Csatlakozom az átalányt kedvelők táborához.

Nyáron a gázom lenne 3 ezer, télen meg 40ezer vagy több (konvektorok vannak) Átalánnyal egyenletesebben oszlik el, könnyebb fizetni. Nem szoktam ráfizetni.

2020. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Átalány.

Havi 20-at fizetünk gáznál, gázkazán van, radiátorokkal.

Villany Átalány szintén, havi 7.000 Ft., de mindig túlfizetünk, mert kedvezményes az áramszolgáltatásunk. (erőműves dolgozó a férjem)

2020. márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Átalány.

Mindent leírtak előttem.

2020. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Diktálás, de úgy, hogy ha nem diktálsz, akkpr is küldjenek számlát egy előre meghatározott összegről...

Pl eonnal, lb 16000ft a havi áram fogyasztásom.

Ha diktalom tudom hogy kb erre az összegre számíthatok a csekkben... de ha pl megszorulok anyagilag, és nem diktálok a hónapban, akkor is jön egy 8000-res számla. Így q következő diktálásnál nem 32000 csak 24...

2020. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Nekem az általány jobb. Az előző évi fogyasztás alapján határozzák meg, úgyhogy nincs meglepetés óriási számla. Ha valami változás van, ami befolyásolja a fogyasztást, akkor év közben is lehet módosítani.

Van amelyik szolgáltatótól szinten minden évben szoktam kapni is. Az meg olyan, mint egy kis plusz pénz.

És én sem szeretnék havonta foglalkozni ezzel.

2020. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A régebbi topicodba beírtam a választ.:)
2020. márc. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!