Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy fiatal lánynak mennyi...

Egy fiatal lánynak mennyi lehet a kiadása a kaját illetően ha egyedül lakik?

Figyelt kérdés

Tudom mindenkinek más de ha valamit kellene mondani kb. mennyi lehet a kaja egy hónapban?


Egyedül szeretnék végre bérelni lakást Budapesten. A fizetésem 320.000Ft. Most nézem az albérleteket Pesten.

150.000Ft lenne az albérlet rezsivel együtt (kb.) és arra vagyok kíváncsi hogy a kajára vajon mennyit költhetnék kb.? Nem eszek túl sokat, nem főzök azért mindennap. 50 vagy 100 ezer? Csak mert szeretnék tisztában lenni vele hogy sikerülne-e egyedül fentartani magam a lakásban úgy hogy valami maradjon.


Kinek mennyi a kiadása kajára 1 hónapban?


2022. máj. 13. 07:41
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
74%
És a maradékból vesz fűszereket
2022. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
80%

10-es: köszi, megelöztél az összeállítással!

Ebben minden benne van, amire szüksége lehet bárkinek is, egy fiatal lánynak még kevesebb is böven elég.

2022. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
58%
#10: igen ez egy magy evásárlás, és ha öseszámolod, kb mégegyszer ennyi a "mindennapi" bevásárlás, pl. friss gyümölcs, zöldség, kenyér, vaj, stb... és máris 70-80 ezernél járunk.
2022. máj. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
82%

#10

és ebből mi a reggeli? a zabpehely meg a tej? mindennap? vagy ugyanazt eszed reggel délben este?


hol a kenyér? sajt? egyéb friss zöldség, gyümölcs? netalán valami kolbász, vagy egyéb felvágott?


amúgy az árak sok helyen gyanúsan kevesek. Vagy nem up to date a listád, vagy nagyon silány a minőség.

2022. máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Ti amúgy melyik nagyobb áruházat találjátok a legolcsóbbnak?


(Spar,Auchan,Aldi,Penny,Lidl,Tesco stb?)

2022. máj. 14. 10:04
 16/41 anonim ***** válasza:
69%

14. :D - Képzeld léteznek tőled eltérő emberek is. Én 90%-ban ugyanazt a kb. 5 dolgot eszem évek óta. Csirkemell (nagyon ritkán mást húst), rizs, zabpehely, fagyasztott zöldség (legeslegtöbbször zöldbab magában, nagyon ritkán más), teljes kiőrlésű kenyér. Jó ezekhez még jönnek fűszerkeverékek, mustár, torma, só, de kb. ennyi. Nem eszek zsíros, olajos dolgokat (kolbász, sajt), tejtermékeket tejérzékenység miatt nem eszek, nem eszek gyümölcsöket, amiket én csak cukorbombának látok a nasikhoz hasonlóan. Képzeld vannak emberek, akik nem 100 vagy 100 000 féle dolgot (v)esznek, hanem viszonylag kevés alapanyagból készítik el az ételeiket. Ha elmegyek 1 hétre nagybevásárolni, akkor is nem igazán kerül bele 10-nél több különböző dolog a kosaramba.


Mindennapi menüm, ha kizárólag magamnak állítottam össze a kaját:

-reggeli: zabpehely hússal, sóval, tormával

-tízórai: szendvicsek teljes kiőrlésű kenyérrel, benne csirkemell, mustár, répa szeletek/gyöngyhagyma/kapribogyó

-ebéd: hús, rizs/teljes kiőrlésű tészta köret, párolt zöldség, torma, só

-uzsonna: ugyanaz, mint a tízórai

-vacsora: ugyanaz, mint az ebéd

2022. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
23%
és mi a maradék 10%?
2022. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
66%

#15: Lidl, Aldi, Spar.

Az Auchan és a Tesco nagyon drága már. Mondjuk a CBA és a Coop a legrosszabb.

Tisztálkodószereket, meg bármi háztartási cuccot kinaiban vagy EcoFamily-ben érdemes venni.

Ha van a közelben jó piac, hentes, pékség, akkor ott erdemes venni ami van, általában sokkal jobb minőségű, mint az áruházakban.

2022. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
61%

#16: nem eszel olajos dolgokat de azért ott van 1l olaj a havi bevásárláshoz :))

Mi szerintem fél évig fogyasztunk egy fél literes olivaolajat.

Hús sütéshez zsírszalonnát vagy disznózsírt használunk, sütőben süteshez meg semmit, csak fűszert

2022. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
71%

19-es: a kérdezö NEM MAGÁNAK állította össze a bevásárlást, hanem egy átlagos felnöttnek.

Az 1 liter olaj meg azért szerepel benne, mert ennél kevesebbet nem lehet venni, viszont ezt nem KELL egy hónap alatt elhasználni!

2022. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!