Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy fiatal lánynak mennyi...

Egy fiatal lánynak mennyi lehet a kiadása a kaját illetően ha egyedül lakik?

Figyelt kérdés

Tudom mindenkinek más de ha valamit kellene mondani kb. mennyi lehet a kaja egy hónapban?


Egyedül szeretnék végre bérelni lakást Budapesten. A fizetésem 320.000Ft. Most nézem az albérleteket Pesten.

150.000Ft lenne az albérlet rezsivel együtt (kb.) és arra vagyok kíváncsi hogy a kajára vajon mennyit költhetnék kb.? Nem eszek túl sokat, nem főzök azért mindennap. 50 vagy 100 ezer? Csak mert szeretnék tisztában lenni vele hogy sikerülne-e egyedül fentartani magam a lakásban úgy hogy valami maradjon.


Kinek mennyi a kiadása kajára 1 hónapban?


2022. máj. 13. 07:41
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
78%

14, reggeli: zabpehely, tejberizs, tojás valamilyen formában, illetve a hús van annyi, hogy bőven lehet felvágottat helyettesíteni pl egy-két vékony szelet hússal


Én nem eszek kenyeret, aki eszik, annak pedig a maradék kaját lehet és kell is csökkentenie, mert feleslegesen emelné a kalóriamennyiséget

Sajt van a listán

És nem a legszarabbat tettem a teszkós kosárba, de pl mirelit cucc az teszkós) szóval ez ennyi (tegnapi árak alapján)


13 van a listán zöldség és gyümölcs is, ha nem tetszik, ami rajta van, akkor lehet másmilyet venni. Ha emellé kenyérre és felvágottra van szükség, akkor viszont a hús és a szénhidrát mennyiségét kell csökkenteni, mert ez rengeteg kalória (kalóriabázison ellenőrizheted, de kb 2800-3000 kcal/nap)

A listán lévő húsmennyiség bőven fedezi a felvágottigényt

2022. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
87%

17-es: hasonlóan étkezem, mint a 16-os.

A maradék 10 % reggelinél olyasmi a reggeli, mint a tízórai.

2022. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Hintalow ***** válasza:
70%

Kb a masodik hèten akasztanám fel magam a saját belsősègeimre ha mindennap ugyanazt kellene ennem, mint ahogy itt irkálják páran 😅

Nekem az èlethez hozzátartoznak a változatos kaják ès a jó ìzek. Szóval nem nagyon főzök, a maradèk szabadidőmet is elvinnè 🙂

2022. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
89%

Vedd figyelembe az egyéb dolgokat. Pl. mosószer, tisztálkodószerek, takarítószerek, wc-papír, fogyóeszközök..


Plusz lehet puritán a bevásárlólista, de a fűszerek, szószok, mártások, ketchup, majonéz, olaj, ecet, stb meg tudja dobni a dolgokat, lássuk be egy kaja nem csak tészta és hús.

2022. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
39%

A " fűszerek, szószok, mártások, ketchup, majonéz, olaj, ecet" tipikusan az a dolog, amit csak ritkán vesz valaki, mert hónapokig elég egy-egy üveggel.

A kérdezö meg kifejezetten kajaköltségekre kérdezett rá, nem a havi egyéb kiadásokra.

2022. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
76%
A főzéshez használt alap élelmiszerekre hívtam fel a figyelmet. Tudjátok, amikor tele a hűtő, de nincs benne semmi. Főzéshez sok alapanyag kell, sok váratlan dolog van amivel számolni kell. Olivaolaj, ecetek, füstölt dolgok, zsírok, martasalapok, fűszerek, leveskocka, fokhagymakrém stb. Ezek olyan dolgok amikről az előkalkuláciokban könnyen megfeledkezunk, de közben lassan 1000 Ft a majonéz..
2022. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
72%
Persze lehet élni natúr csirkemellen pörgős rizzsel, de akkor hamar megunja az életet..
2022. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
100%

Szerintem a Spar az egyik legdrágább üzletlánc. Csak a hús illetve sajtpult miatt járok oda, illetve régen egész jó aznap lejárós 40-50%-os akciók voltak. De azon kívül kb a legdrágább. Lidlben szerintem drágák a húsok, de vannak jó dolgok.

Pennyben olcsók az alap dolgok - rizs, tészta, fagyasztott zöldségek -, tejtermékek is vannak jók a saját márkásak között.

Zöldség-gyümölcs piacon, főleg ha jön a szezon, én elvből is inkább támogatom a kistermelőket. Ha már ígyis úgyis drága minden...


Főzni éri meg a leginkább, de egy emberre egy adag aránytalanul sok idő, úgyhogy inkább nagy adagot és fagyaszd le.

Vagy nézz körül a környéken, vannak néhol egész jó menüs helyek, 1300 Ft körül.

2022. máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
76%

Olivaolaj, ecetek, füstölt dolgok, zsírok, martasalapok, fűszerek, leveskocka, fokhagymakrém stb


Érdekes, én meglehetőseen változatosan főzök, sokszor ázsiai kajákat is, de ecetből kb 2 évente veszek egy üveggel evéshez, zsírokat nem használok, leveskocka, mártásalap sose járt a konyhámban, pedig 2006-ban költöztem ide, majonéz nélkül simán megvagyok, pedig imádom (max akkor veszek, ha hellmans akciós Szlovákiában, mivel

2022. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
28%

* miivel itt más fajták vannak), füstölt dolgok alatt nem tudom mit értesz, én évi max 2x veszek sonkát, fokhagymakrém felesleges, fokhagymapor olcsóbb és tartósabb (fokhagyma sajna k drága lett), olivaolajból nélkül meg lehet lenni, max èvi 1x veszek valami normálisat enni, amúgy 1l/10 hónap az olajfogyasztásom repcéből ill 1 l szezámolaj (ázssiai konyyha ;)), alapkonyhábba teljesen felesleges)



Értem én, hogy a magyar háztartások jó része a bő olajos sütést preferálja kismillió előregyártott tartósítószeres vagy agyonsózott szarral, de ezek nélkül meg lehet lenni és jobb ételeket lehet főzni.

2022. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!