Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy fiatal lánynak mennyi...

Egy fiatal lánynak mennyi lehet a kiadása a kaját illetően ha egyedül lakik?

Figyelt kérdés

Tudom mindenkinek más de ha valamit kellene mondani kb. mennyi lehet a kaja egy hónapban?


Egyedül szeretnék végre bérelni lakást Budapesten. A fizetésem 320.000Ft. Most nézem az albérleteket Pesten.

150.000Ft lenne az albérlet rezsivel együtt (kb.) és arra vagyok kíváncsi hogy a kajára vajon mennyit költhetnék kb.? Nem eszek túl sokat, nem főzök azért mindennap. 50 vagy 100 ezer? Csak mert szeretnék tisztában lenni vele hogy sikerülne-e egyedül fentartani magam a lakásban úgy hogy valami maradjon.


Kinek mennyi a kiadása kajára 1 hónapban?


2022. máj. 13. 07:41
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
72%

29-30: szóval te nem tudsz felsorolni olyan apróságokat, amik a változatos receptekhez kellenek? tök jó!


Nem, nem preferálom a bő olajos sütést, sőt reformkonyhát követek, sorolhattam volna a mandulalisztet, kókuszzsírt, és avokádóolajat, és egy halom abszolút opcionális dolgot is, de nem az volt a célom, hogy megmondjam a kérdezőnek hogy mit főzzön - ahogy ezt neked nem sikerül felfognod -, hanem az, hogy érezze, hogy a napi menüt nem feltétlenül fedi le egy marék rizs és 2 db csirkecomb.

2022. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
74%

“ 29-30: szóval te nem tudsz felsorolni olyan apróságokat, amik a változatos receptekhez kellenek? tök jó!”

De: hús, zöldségek és ízek, illetve megfelelő főzési/sütési/ előkészítési technikák, a változatosság nem azt jelenti, hogy agyonsòzott előregyártott szarokat kell tenni mindenbe, egy étel nem attól lesz ízes vagy változatos, hogy kismillió fűszert vagy vagy leveskockákat dobálsz bele.


Én rengeteg ázsiai ételt is készítek, amik fűszeresek, de nem azért mert 10-20 különböző szart belerakok. Magyar konyha dettó, az exanyósom pörköltje az ékes példa: majoranna, oregáno, pirospaprika, bors, só, fokhagymakrém, kömény, pörköltkocka, gulyáskrém… após titokban átjárt hozzánk az én pörköltemet enni: pirospaprika, hagyma, fokhagyma és 1-1 paradicsom és paprika, az enyèmnek szaftja volt, nem hîg leve



Bolognai dettó

Exanyós szerint maggi mártáspor meg franc se tudja mi a szar kell bele (gulyáskrém , pirosarany)…

Szerintem, meg mirepoix meg egy hosszú lassú tűzön főzés


Egy darab húst sóval és borssal fűszerezve kb 6-8 különböző technikával készítve 6-8 különböző ízű ételt lehet kapni végeredménynek.


Egy alap fűszerkészletre nyilván szükség van, de totálisan felesleges mindenféle alapporokat meg leveskockákat vásárolgatni. Az általam írt minta bevásárlólistában még nasi is van, mégis bőven belefér az általatok hihetetlennek tartott 40k-s hatàrba ès egèszsèges, teljes értékű és változatos táplálkozást biztosít, megfelelő kalóriaértékkel, makro és mikrotápanyagokkal.

Nyilván elemeit bőven lehet cserélgetni, de aki azt állítja, hogy 40k/fő megoldhatatlan, vagy egészségtelen vagy hatalmas lemondásokkal jár az hazudik, sőt azt mondom, ha hajlandó valaki kompromisszumokat kötni, akkor akár 30kból is megoldható egy hosszú távon tartható, változatos és egészséges étrend, nyilván abban csoki meg sör meg tej nem lesz, de megoldható.

2022. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként meg a kérdező ott tart az életben jelenleg, hogy azt próbálja életében először besaccolni, hogy mennyit is költ egy ember a kajára egy hónapban. Nem fog egyből profi háziasszonyként tevékenykedni a konyhában, ahogy én sem.
2022. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
81%

26-os: ha normálisan akarsz fözni, akkor egyáltalán nem kell, nem szabad(na) alapporokat, leveskockát, meg hasonló vackokat használni. A fözéshez ugyanis csak nyers alapanyagok - zöldségfélék, gabonatermékek, hüvelyesek, húsfélék, tejtermékek kellenek, meg friss vagy szárított zöldfüszerek, illetve só-bors és hasonló füszerfélék. Ezekkel mindent el lehet készíteni, egészségesebb és finomabb módon, mint a különbözö mesterséges vackokkal. A füszerek többségét meg nem kell minden alkalommal megvenni, hónapokig tart, mire egy-egy elfogy és újat kell venni helyette.

Az olajok meg ecetek szintén olyasmik, amik hónapokig elegendöek, ezek árban eléggé elhanyagolhatóak, mivel nem minden egyszerre fogy ki.

2022. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
90%

Alapporokat meg leveskockát én sem használok, de attól még igaza van abban, hogy kellenek plusz dolgok.

Pl füstölt húsok, fűszerek, zsírok, és zöldségek a főzéshez.

Teljesen más íze lesz egy pörköltnek, ha füstölt zsírszalonnával indítasz nem valami ipari olajjal.

2022. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
72%

Füstölt húsokat egyáltalán nem használok. A pörkölthöz teljesen fölölseges, csak elrontja az ízét.


Másrészt füszereket, olajat, ecetet csak ritkán kell venni, havonta nincs igazán jelentösége.

A zöldségféléket meg már régen belevettük a listába.

2022. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Tovabb nyomja..
2022. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
76%
#36 te nagyon nem bírsz lenyugodni, nem bírod elfogadni, hogy ahány ház annyi szokás, csak fújod a magadét..
2022. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
35%
38, kár, hogy nem tűnik fel, hogy több emberrel hisztizel
2022. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
76%
Nem EGY ember írja, hogy belefér böven minden ebbe a keretbe, csak te (38-as) nem vagy képes felfogni. Ha meg mindenki ugyanazt mondja rajtad kívül, akkor esélyes, hogy nekik van igazuk!
2022. máj. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!