Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vidéken,átlagkeresetből élő...

Vidéken,átlagkeresetből élő családok,akiknek nincs nagy megtakarítása.Ti mit tesztek hogy ne rokkanjon bele a család a spórolásba, nélkülözésbe?

Figyelt kérdés
Mi átlagos 2 gyerekes család vagyunk, vidéken élünk, és eljárunk dolgozni városba. Nincs több milliós megtakarításunk ,annyi nincs hogy a 152 nm2-es házat amiben lakunk teljesen felújítsuk, mivel kb 10 millió kéne rá. Hitelt pedig nem szeretnénk felvenni. Mi sajnos úgy látjuk el kell adnunk a házunkat és egy kis lakást kell vennünk városban, mert lassan már luxus lesz kertes házban lakni, mivel olyan szinten emelkednek az árak hogy lehetetlen fenntartani és karban tartani.Van aki hasonló cipőben van mint mi?

2022. aug. 15. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
100%

#29, sokan valóban nem terveztek/gondolkodtak előre, de nagyon sokan élnek apró falvakban, ahol nincs ovi, iskola, posta, háziorvos, munkahely meg pláne. Eléldegéltek, amíg erejük volt kertet művelni, állatot tartani, de mostanra kiöregedtek, az erejük elfogyott. Ott nem lehet eladni sem egy házat, hogy majd vesznek belőle a városban egy egyszobás panelt.

Ők lesznek a nagy vesztesei ennek a cirkusznak. Ha nincs gáz (vagy van is, de megmaradt a régi kályha..), talán megússzák a telet fagyhalál nélkül.

2022. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
100%

#29

Mi pl nem a sajátunkban élünk.

A tulaj tojik rá hogy mennyi a rezsi, én pedig nem szeretnék milliókat költeni egy házra ami soha nem lehet az enyém.

Elég sokan vannak akik nem saját tulajdonú házban laknak.

2022. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
27%

#18

" Egy családiház szigetelése most olyan 8 millió forint körül van "


Te miről beszélsz?? 220 m²-es házam szigetelése kevesebb, mint a feléből megvolt. Idén csináltattam, és NEM HAVER csinálta olcsón. Hülyeségeket ne írjál!

2022. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:
Látom jó volt a kérdés elég sok embert foglalkoztat a téma. Azt tudni kell nem vagyunk pazarlók 23 éves korom óta dolgozom, párom szintúgy.Nem dohányzunk, nem pazaroljuk az ételt amit lehet felhasználunk.De nem tudunk milliókat tisztességes fizetésből félre tenni.A házon szinte minden évben volt mit csinálni mindkét fürdőt felújítottuk, több helyen lett ujraburkolva a padló. A külseje szép bár nincs szigetelve B30-as tégla ház.Sajnos annó párom tervezte és elé nagyra sikeredett emeletes ház, akkoriban még minden olcsóbb volt.Hajnal 5- kor kelünk este 6 fél 7 mire hazaesünk. Napi 4 órát utazom. Nincs idő energia kertészkedni, locsolni ezerrel mert minden kiég. Idén nagy lányom is csatlakozik és utazni fog mint mi. A településünk olyan hogy 75%- a kisebbség akik ha beesik ez a megszorítás mindenre képesek lesznek, lopnak betörnek, eltüzelnek bármit ami mozdítható. Ennek fényében is úgy gondoljátok hülyék vagyunk hogy egy nyugodtabb helyre cuccolnánk?
2022. aug. 15. 17:03
 35/66 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen megértem, hogy költöznétek. Már csak az a kérdés, hogy ilyen paraméterekkel a mostani helyzetben kaptok-e annyi pénzt a házért, amiért aztán városban vehettek egy lakást.
2022. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
25%
29. Ez nem kifogás. Nem egy település neptelenedik el, hal ki végérvényesen. Lehet ezen sajnalkozni, de az élet már csak ilyen. Ahol van munka, orvos, bölcsi, ovi oda mennek az emberek, a többi halálra van ítélve. Tehát emögè sem lehet bújni, hogy itt éltük le az életünket, saját kezünk munkája és hasonló szentimentális baromsagok. Idejében kell(ett volna) gondolkozni és lépni.
2022. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarok szívtelennek tűnni, de az érzelmi dolgokból nem lehet megélni. A boldoguláshoz kell a racionalitás, a józan ész. Mi is sok helyről megkapjuk, hogy nekünk könnyű, mert jó helyen élünk. Egy frászt, ez tudatos tervezés, döntés, előrelátás eredménye, nem a jószerencsèè.
2022. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
19%
32 ilyen esetben tuti nem házat bèrelnèk, megelégednèk egy alacsony rezsijű munkahelyhez, iskolához, óvodákhoz közeli lakással.
2022. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
100%
#37, én is megkaptam, hogy nekem könnyű, mert ott a kertben a petrezselyem, csak le kell szedni. Nyilván magától nőtt ki :)
2022. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. 4óra utazás szörnyű,megértem, hogy másra nincs erő, idő, energia. Meggondolnám alaposan a helyedben tènyleg. Lehet minőségibb életét tudnátok élni egy közelebbi lakásban.
2022. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!