Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vidéken,átlagkeresetből élő...

Vidéken,átlagkeresetből élő családok,akiknek nincs nagy megtakarítása.Ti mit tesztek hogy ne rokkanjon bele a család a spórolásba, nélkülözésbe?

Figyelt kérdés
Mi átlagos 2 gyerekes család vagyunk, vidéken élünk, és eljárunk dolgozni városba. Nincs több milliós megtakarításunk ,annyi nincs hogy a 152 nm2-es házat amiben lakunk teljesen felújítsuk, mivel kb 10 millió kéne rá. Hitelt pedig nem szeretnénk felvenni. Mi sajnos úgy látjuk el kell adnunk a házunkat és egy kis lakást kell vennünk városban, mert lassan már luxus lesz kertes házban lakni, mivel olyan szinten emelkednek az árak hogy lehetetlen fenntartani és karban tartani.Van aki hasonló cipőben van mint mi?

2022. aug. 15. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
100%

#38

A környéken kevés lakás van, azok a legdrágábbak. Nem budapesten vagy más nagyvárosban lakunk... (És igen, oda beköltözni még drágább lenne.)

2022. aug. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
39%

De én már alapból azt sem értem, hogy minek éltek 4-en egy 150 nm-es lakásban? Azt mondod, nem pazaroltok, holott a legnagyobb pazarlás feleslegesen nagy otthonban élni, pláne, ha az még messze is van a munkahelyetektől.


Mi egy 110nm-es házban élünk, bőven elég 2 gyerekkel, sőt, még 90-100 nm-ert is el tudnék képzelni megfelelő elosztással. Se igazából nekünk szigetelve van a hát, így évente 1000 m3 sem megy el.


150 nm-es, erősen felújítandó családi házat fenntartani, igen, az valóban luxus egy átlagcsaládnak, de ez már a rezsiemelkedés előtt is így volt.


Amúgy, mint valaki írta, nekünk is van veteményesünk, 100 nm leválasztva, rengeteg dolog megterem ekkora területen, ha van némi tapasztalatod már. Ez is luxus szerintem, hogy kertes házban élve az embereknek még pár tő paradicsoma vagy pár gyümölcsfája sincs.

2022. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
100%

#42

Az megvan, hogy aszály van?

Nekünk lett volna veteményesünk, de minden kiszáradt/kiégett. (Tudom, tudom, locsolás. Csapvízből hiány van, a kutak kiszáradtak a környéken, esővizet idén még nem sikerült gyűjteni komolyabb mennyiségben.)

2022. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
16%

Igen, aszály van, és?


Tavaly nem volt, meg azelőtt sem. Lehet, hogy jövőre sem lesz.


Általánosságban beszéltem, nem erről az évről, azért, mert idén rossz a termés a kiskertekben is, attól még éveken keresztül jó voltm

2022. aug. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
100%

#44

Hát nálunk meg a rokonságomnál eddig se volt. Szárazság, vízözön, rengeteg kártevő, stb.

Remélem tudod hogy nem az egész országban olyanok a körülmények mint a te telkeden....

2022. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
41%

45-ös, és akkor szerinted az elmúlt 2 ezer évben itt Magyarországon bizonyos helyeken éhen haltak az emberek, mert eltérőek a körülmények, és valahol semmit nem lehetett termelni?


Hagyjuk már a kifogásokat. Nálunk is vannak jobb meg rosszabb évek, de minden évben van sok olyan dolog, ami remekül terem és ellát.


Az a luxus, hogy mindenki csak térkövez meg gyepez, de ültetni semmit nem akar ilyen élelmiszerárak mellett.

2022. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
74%

#46


Ez valami vicc? Nyilván igen, haltak éhen itt emberek az elmúlt kétezer évben. Ez annyira evidens hogy szerintem nem is így szeretted volna feltenni a kérdést... :))


Évek, évtizedek óta nagy problémák vannak. Én erről tudok nyilatkozni, nem vagyok 100+ éves hogy korábbra lássak. Azt tudom hogy nagyszüleim már kb 30 éve adták fel a veteményest mert nekik minden évben elárasztja a belvíz a kertjüket minden évben. (Akkor is, ha a tiédet nem.)


Nálam távolabb kevesen állnak a térkövezéstől és a full gyeptől, ennek ellenére az elmúlt években nekem is elment a kedvem a veteményezéstől, évről évre kb csak negatív tapasztalatom van, ahhoz meg drága tud lenni a vetőmag/palánta, tápanyag, meg eleve az időm, hogy csak a komposztra tudjam dobni ami megmaradt a befektetett melóból.

Egyre több ismerősöm adja fel, legyen szó gyümölcsfákról, állattartásról vagy zöldségről. A befektetés drága, a haszon nagyon rizikós, egyszerűen nem éri meg.


Szóval hagyjuk már a "bárki meg tudja csinálni" mentalitást és a valós problémák kifogásnak bélyegzését.

2022. aug. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
100%

33-as te ne beszélj hülyeségeket,tavaly előtt kértünk árajánlatot

a ház szigetelésére és vakolására, 5 és fél millió volt a legkedvezőbb ajánlat! Most,hogy kb. 150%-al drágultak az anyagok hozzá, és a munkadíjak is, alsó hangon 8 millió egy ilyen munka.Ha megcsinálod nekünk 4 millióból,már fizetem is neked haver.

2022. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
68%

Beszopott a szavazóbázis, de azokat sajnálom akik nem erre a féreg bandára szavaztak,és ők is áldozatai lesznek ennek az igazságtalan elosztásnak.

Megint a gazdagok járnak jól,ahogy az orbán kormány intézkedéseivel mindig nekik kedvezett.Könnyű azt mondani hogy nem terveztek előre a kockaházban élők, de a vidéki béreket elnézve,örültek ha mondjuk fel tudták nevelni

a gyerekeiket, és ki tudták taníttatni,lehet talán ezért nem futotta

szigetelésre..Meg ezer más oka lehet.Nagyon sokan most úgy

járnak,hogy az idős szüleiknek be kell segíteni anyagilag,főleg ha

már egyikük nem él,és egy nyugdíjból kell fenntartani egy házat.

És nem opció az eladás sem, semmit nem tud belőle venni,főleg nem

lakást városban.Fél év múlva ezek a kockaházak vidéken,elveszítik az értékük 50%-át szerintem.Majd felvásárolják a milliomosok,nekik lesz

pénzük arra hogy felújítsák és korszerűsítsék.

2022. aug. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
78%

Az is felháborító,hogy egy gyerek nem számít ma magyarországon,se kettő,

ellenben három,na az igen.Megint a nagycsaládosak.Csókolom ha valaki

meg tud csinálni három gyereket,akkor vállaja már azt is

hogy felneveli őket.Kajára,kocsira,mindenre kapnak kedvezményt,aki meg

egyedül neveli az egy darab gyerekét,az dögöljön meg.

Az lett volna igazságos ha gyerekenként járt volna valamennyi

plusz többlet a kerethez,nem az hogy háromnak adunk a többieknek meg semmit.Két gyerekre is kell fűteni meg egyre is,rohadjanak meg.

2022. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!