Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vidéken,átlagkeresetből élő...

Vidéken,átlagkeresetből élő családok,akiknek nincs nagy megtakarítása.Ti mit tesztek hogy ne rokkanjon bele a család a spórolásba, nélkülözésbe?

Figyelt kérdés
Mi átlagos 2 gyerekes család vagyunk, vidéken élünk, és eljárunk dolgozni városba. Nincs több milliós megtakarításunk ,annyi nincs hogy a 152 nm2-es házat amiben lakunk teljesen felújítsuk, mivel kb 10 millió kéne rá. Hitelt pedig nem szeretnénk felvenni. Mi sajnos úgy látjuk el kell adnunk a házunkat és egy kis lakást kell vennünk városban, mert lassan már luxus lesz kertes házban lakni, mivel olyan szinten emelkednek az árak hogy lehetetlen fenntartani és karban tartani.Van aki hasonló cipőben van mint mi?

2022. aug. 15. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
6%
60. Én ezt értem, de erre irtam azt, hogy aki ilyen házban lakik, tök mindegy miért, az miért nem gondol arra, hogy korszerűsíteni, szigetelni, ablakot cserélni stb. kell rajta? És nem most kell(ene) kapkodni, mert erre számítani lehetett egy ideje.
2022. aug. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
100%
De ha ti maradtatok a házban, akkor feltételezem, lakbért meg hitelt sem kellett sosem fizetnetek, mint másoknak, akkor még pláne hogyhogy nem volt pénz még szigetelni sem?
2022. aug. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:

57.


Részleteznéd, milyen tételekből jött ez ki?

2022. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező,ha az eladáson gondolkoztok,akkor azt villámgyorsan tegyétek,

mert pár hónap és nem lehet eladni majd az ilyen ingatlanokat.

El fognak értéktelenedni,de legalábbis azt a 8-10 milliót nyugodtan

le lehet vonni az árából sajnos,amit a felújítására kellene fordítani.

2022. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező.

Hasonló cipőben vagyok mint te, de nem áll módomban eladni a kertesházamat, mert jelenleg még mindig többet ér, mint bármi más.

Én az utóbbi, 5 évben folyamatosan újítottam fel, egy családi házat, ami 120nm2-es, egy nagy telekkel ami plusz 1500nm2, és nem el módomban eladni!

A kertben meg tudok termelni, minden zöldséget és gyümölcsöt, de már gondolkozom az állat tartáson is.

Jövőre beruházok napelemekre és napkollektora.

Jelenleg nagyon sokan gondolkoznak, egy ilyen házban, aki teheti meg veszi, amíg tudja.

Ne ad el!!!!!!!!

2022. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom, kérdező, akkor mit csinálnátok, ha még össze is kellett volna gyűjteni a házatoknak az árát saját magatoknak? Meg fizetni rá 30 évig hitelt, mint másoknak?


Nagyon rosszul kezelitek a pénzt, ha ilyen elönnyel indulva itt tartotok.

2022. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!