Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vidéken,átlagkeresetből élő...

Vidéken,átlagkeresetből élő családok,akiknek nincs nagy megtakarítása.Ti mit tesztek hogy ne rokkanjon bele a család a spórolásba, nélkülözésbe?

Figyelt kérdés
Mi átlagos 2 gyerekes család vagyunk, vidéken élünk, és eljárunk dolgozni városba. Nincs több milliós megtakarításunk ,annyi nincs hogy a 152 nm2-es házat amiben lakunk teljesen felújítsuk, mivel kb 10 millió kéne rá. Hitelt pedig nem szeretnénk felvenni. Mi sajnos úgy látjuk el kell adnunk a házunkat és egy kis lakást kell vennünk városban, mert lassan már luxus lesz kertes házban lakni, mivel olyan szinten emelkednek az árak hogy lehetetlen fenntartani és karban tartani.Van aki hasonló cipőben van mint mi?

2022. aug. 15. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
12%
18-as jaja, undorító, hogy ki kell fizetni a gáz/villany árát, amit fogyasztasz... :O
2022. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
100%

#21

De épp ez a baj, hogy "nem kell", vagyis az eleve gazdagoknak csak nyomott áron, a piaci ár alatt kell.

2022. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
97%
Hasonló cipőben vagyunk mi is, 150 m2-es kádárkocka eredeti duplaablakokkal. A téli gázszámláink eddig 70-80 ezer forintosak voltak. Most ezerrel tájékozódom, hogy mivel lehet viszonylag kis befektetéssel csökkenteni az energiafogyasztást. Eddig amit tutira mondott mindenki, az a födémszigetelés, kb. 30%-ot meg lehet spórolni azzal, ha a padlást végigterítjük 10-15 cm üveg-/kőzetgyapottal. 2-3 ezer forint négyzetmétere, és önállóan meg lehet csinálni. Már az is sokat számít, ha csak egy-egy szoba tetejét beborítod, például a gyerekszobákat. Meg lehet régi ablakokat is felújítani, olcsóbb, mint kicserélni. Ha ez is sok, ablaküvegre lehet átlátszó, hőszigetelő fóliát kapni, ha hatalmas árcsökkenést magában nem is okoz, viszont alacsonyabb hőmérsékletet is komfortosabbnak éreztek tőle, mert nem fognak hidegen sütni az ablakok. Mert hogy a termosztátot alacsonyabbra kell venni, az tuti. Nekünk novemberben van az éves leolvasás, utána át fogunk állni átalányra, mert havi 120-150 ezer egységesen még kigazdálkodható, de a téli hónapokban egymás után 300 ezer forint körüli számlák elég húzósak lennének.
2022. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
100%
#22 Az ezzel a baj, hogy a "gazdagok fizetnek többet" csak a szokásos hazug propaganda része. A gazdagok simán beleférnek a rezsicsökkentett keretbe, mert általában új építésű, agyonszigetelt házban laknak, és a hőszivattyús fűtést, napelemet is volt módjuk kiépíteni (vagy ha eddig nem foglalkoztak vele, megcsináltatják télig), meg a kandalló is ott virít a nappaliban. Akik szívnak, azok a régen épült családi házakban élő alacsonyabb keresetű vagy nyugdíjas emberek, akiknek sosem volt pénzük energetikailag felújítani a házukat.
2022. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
100%

#24

Öhm igen, kb ezt írtam le én is, csak rövidebben. Miért nekem címezted?

(#22)

2022. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
100%
#25 Bocsi, elírtam a számot, az előtted kommentelőnek szólt.
2022. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
96%
Így van, most a kiskeresetűek és a kisnyugdíjasok fognak nagyot szívni a szigeteletlen, ősrégi ingatlanjaikban. (Pedig nagyjából ők ennek a f*s rendszernek az életben tartói, a szavazatukkal. Mondjuk tett is érte a kormány azzal, hogy átmosta az agyukat..)
2022. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig amit tutira mondott mindenki"

Nekem a régi szar kádárra "csak" 40%-os fogyasztáscsökkenést sikerült elérni, az enyhe tél ellenére.

40 centis kőzetgyapot-lépésálló EPS, 18/16 centis grafit a homlokzaton, alászigetelt pince és fürdőszoba, kondenzációs gázkazán indirekt tárolóval.

Nagyon sokat hallottam a "na ez majd passzív ház lesz ennyi szigeteléssel" mondatokat, de már akkor is sejtettem, hogy ez max reklámszlogennek jó, mindezt ötmilliós befektetéssel.

2022. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
34%
Nem értek egyet. Akik ősöreg, elavult fűtésű, régi ablakos, szigeteletlen házban élnek mit gondoltak? Nem kell idővel korszerűsítése, felújítani, költeni rá? Egy családi ház állandóan viszi a pénzt, hol ez romlik el, hol azt kell kicserélni, korszerűsíteni stb. Akinek erre nem telik, annak nem kell családi ház. Lehet lakásba költözni, ott nincs ennyi kiadás.
2022. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
23%
Továbbá, mi sem vagyunk dúsgazdagok, de tudjuk használni a józan eszünket, szóval nem kell azzal jönni, hogy a nagyon penzesek jártak jól. Inkább az jár rosszul, aki nem a lehetőségeihez alakította az igènyeit.
2022. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!