Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek ez normális? A...

Szerintetek ez normális? A párotok leadja a fizetését?

Figyelt kérdés

Szóval kicsit kezd zavarni a helyzet. Bár nem tudom lehet a hormonok miatt dramatizálom túl a dolgokat.

Szóval én megkapom a fizetésem 8.a körül és minden én fizetek. (lakás törlesztő, rezsi, nagybevásárlás ebbe benne vannak a tisztítószerek és élelmiszerek, a szekrényt, fagyót telepakolom)

Terhes vagyok 128 ezer a táppénzem és mindent én fizetek ki.

Párom jóval később kap fizetést (20.án) és ő megkapja a 230 ezret.

Mire megkapja a fizetését az enyémből már nem marad jóformán semmi hiszen a hitel+rezsi 80-90 ezer körül van attól függ mennyit fogyasztunk.

Szóval titeket zavarna ha csak úgy eltűnne a pénz?

A 230 ezres fizetéséből kb 120 ezerről tudok hogy hova ment el, de a többi csak úgy eltűnik.

Most is kérdeztem tőle hova tűnt kb 100 ezer forint és azt mondja, hogy elköltöttük, de tudom, hogy nem hiszen mindent megjegyzek mire mennyit költöttünk. Többször kiszámolom és nem jön ki a pénz, de ő azt állítja, hogy elment minden hülyeségre.

És az is zavar, hogy nem ad a kezembe pénzt mindig kunyerálnom kell tőle, hogy adjon. Ad 2000 forintot és hozzáteszi, hogy osszam be pár napra.

Tesóm szerint igazságtalan, hogy én minden kifizetek nekem nem marad pénzem párom meg úgy csinál mintha a főnököm lenne. Vagy nem is tudom.

Múltkor is azt mondta, hogy csak élősködök rajta :(

Ez azóta ilyen mióta kisbabát várok és itthon vagyok táppénzen. Szerintem zavarja, hogy csak ennyit kapok.


2016. jún. 5. 13:54
1 2
 1/17 anonim válasza:
95%
Alapból nem szülnék olyannak akivel úgy vagyunk, hogy te pénzed meg én pénzem.
2016. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Jujj.. ne haragudj de ez nagyon nem jó kezdet.

Nálunk minden közös, nincs enyém-tied. Én csak így tudom a családot mint egységet elképzelni. A pénzt egybe rakjuk és onnantól én kezelem, de csak mert apa saját bevallása szerint sem alkalmas rá. Remekül működik. Ha pedig szétválnánk minden feleződne.

2016. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem ez nem normális. Mi úgy vagyunk vele, hogy minden, amit keresünk az közös és megbeszéljük, hogy mire költünk. Az én fizetésem átlag 170e a párom meg itthon van a két Lánykával és 80e körül kap. Abszolút nem probléma, hogy ennyit kap. Ha meg ilyet mond, hogy élősködsz és elfolyik a pénz.... Vaj van a fején, nem akar napra állni....
2016. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen biztos én is ilyen választ írnék :) Nemtervezett baba, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok eszembe se jutott, hogy nem tartom meg. De nem gondoltam, hogy ilyen lesz..
2016. jún. 5. 14:06
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában egy családban KÖZÖS a bejövő jövedelem. Persze, KÖZÖSEN lehet az elosztást megcsinálni. Gondolok itt a kötelező kiadásokra, a tervezett kiadásokra, stb.Van, ahol megbeszélik, kinél mennyi költőpénz marad. Van, ahol simán a KÖZÖS kasszából kivesznek magukra a napi saját kiadásokra.

Amíg ez nálatok nem így megy, ráadásul kevesli az általad hozott összeget és élősködőnek nevez, igen nehéz éveknek nézel elébe.

2016. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, érdemben sokat nem tudok hozzá szólni.

A kapcsolattal, vagy legalábbis a pénzhez való viszonnyal van baj.

Mi 10 éve vagyunk együtt és mindenünk mindig közös volt, függetlenül attól, hogy éppen ki keresett/keres jobban.

Annyi a "szabály", hogy meghatároztunk egy 2000 Ft-os keretet (lehet hogy már emelni kéne :) ), és annyiért mindenki vehet magának amit épp szeretne, ha nagyobb összegről van szó, akkor megbeszéljük, hogy mikor mi fér bele (most már jobban állunk, de régen nagyon be kellett osztani).

Viszont a bizalom kölcsönös, így egyikünk sem feltételezi, hogy a másik dugdos vagy bármi.

Számlánk is csak pár éve van kettő, ennek okát nem részletezem, de nem a megosztás miatt lett, így volt praktikus. Mindketten mindkettőhöz hozzá férünk.

Az alap nálunk az, hogy a férjem fizetését meg a családtámogatást költjük a hétköznapokra, az enyémből vonódik a lakáskassza illetve egy nyílászáró projekt hitele, ami azon felül megmarad, az tartalék, onnan fizetjük a nem várt kiadásokat (autószerviz, kazán, bármi), illetve ha hónap végén mégis kéne.


Érdemes lenne hamar tisztáznotok ezt valahogy, ha megszületik a baba, akkor még kevesebb fog hozzád befolyni, viszont több lesz a kiadás.

2016. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk ez úgy néz ki, hogy jelenleg én gyes+csp-t kapok (már évek óta csed-gyed-gyes-en vagyok) 2-a körül. A számlák az én e-mailemre jönnek, abból fizetem az aktuális számlákat, meg ha éppen vásárolni, tankolni kell, akkor azt. Ez így kb. egy hétre elég :) Férjem 7-8-a körül kapja a fizetését, onnantól meg abból fizetünk mindent. Pénzt magától nem ad, de ha szólok hogy kell x erre meg arra, akkor szó nélkül ad. Ha éppen érdekel, megkérdezem tőle, hogy állunk a hónapban, meg nagyságrendileg tudom, mire mennyit költünk, de nem számoltatjuk el egymást tételesen.

Előfordul, hogy egy kapcsolatban az egyik fél spórolósabb mint a másik. Szóval az nem zavarna, ha eltűnne egy kisebb összeg, abba belefér, hogy evett a munkahelyén egy szendvicset meg meghívta a barátait egy sörre. A 100 ezer már kicsit zavarna, szerintem ebben az esetben javasolnám, hogy egy-két hónapig vezessük, hogy mire mennyi ment.

Az viszont tényleg gáz, ha ténylegesen külön kassza van Nálatok, és ő nyugodtan költekezhet, Téged viszont elszámoltat.

2016. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Persze én is úgy gondolom az a normális, ha minden közös.

Pár ezer forint engem sem zavarna, ha eltűnne, de azért szerintem 100 ezer elég sok. Ma is hozzám vágta, hogy a fizetésemből vegyek új csaptelepet, mert egyre rosszabb ami a fürdőben van.

2016. jún. 5. 14:18
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire szarrágó, akkor lehet jobban járnál, ha tiltanák a fizetéséből a gyt-t és egyedül nevelnéd.

Sok jövőt egyébként se jósolok.

Valószínűleg az a probléma legfőbb forrása, hogy csak belement, de nem akarja a gyereket.

2016. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak nekem szúrja ki a szemem, hogy "múltkor is azt mondta, hogy csak élősködök rajta"???

Egy ilyen után nem pakoltál és hagytad ott a francba???

Hogy lehet így beszélni azzal, akivel EGY CSALÁD vagytok?

Eltartasz egy férget és még neki áll feljebb?

Ha nincs benned annyi, hogy közöld vele, hogy vagy kifizeti mindennek minimum a felét, vagy fel is út, le is út, akkor tartsd el továbbra is úgy, hogy közben még szidalmaz is.


Speciel akár terhes vagyok akár nem, ha valaki ilyen tiszteletlenül beszélne velem, annak nem sok keresnivalója lenne az életemben. De én nem is élek egy hülyével együtt. Már bocsánat...

2016. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!