Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az elmű miért ilyen "kretén"?

Az elmű miért ilyen "kretén"?

Figyelt kérdés

Sokadszorra kapom meg ugyanazt a semmitmondó választ, arra, hogy áttudom-e íratni tulajdonosként(2009 ősze óta én vagyok a tulajdonos, amióta csak megvettük a lakást) a számlákat.

Azt írják meg kell várnom a hagyatékátadó végzést.VISZONT, édesapám, haszonélvezője volt a lakásnak.(Fogalmam sincs, hogy miért nem az én nevemre jöttek a számlák, amikor 19! évesen mindenhol ott voltam apámmal a közmű átírásokkor).Most elég a friss tulajdonlap, vagy tényleg meg kell várnom a végzést?Tényleg nem örökölhető a haszonélvezői jog?Már nem tudom, de sík ideg vagyok.Ha köteleznek a lakásom eladására, baromira nem marad csak pár száz ezer, abból hova menjek a testvéremmel és a kiskorú gyermekemmel lakni?Ha meg nem biztosított a lakhatás, tutti a gyámügy elveszi őt tőlem, igaz?



2016. dec. 15. 11:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezői jog nem örökölhető, és valóban, meg kell várnod a hagyatéki tárgyalást.

Az, hogy ki és miért kötelez a lákás eladására számomra nem tiszta, deha adósság miatt, vagy jelzálog van rajta, akkor téged a haszonélvezői jog sem védene a kilakoltatástól. Tehát a kettőnek ilyen formán köze nincs egymáshoz.

2016. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%

Az ELMŰ nem kretén. Az ELMŰ a törvények, egyéb előírások és a saját szabályzatai szerint működik. Ha a jelen esetre nem vonatkozik országos előírás, akkor vélhetőleg az történt, hogy egyszer megégette magát a szolgáltató egy ilyen ügyben, és ennek tanulságaként szigorított az eljáráson. Ezt persze nem fogja neked részletezni a válaszlevelében, hogy: azért nem, mert 14 éve Krisztyán Tódor a Vármamelulka, Kincses sziget u. 15433. sz. ingatlannal kapcsolatban jogtalanul nyilatkozott, és a végén... stb. Sajnos, a korlátozások mindig a rendes embereket sújtják. Én sem vehetek robbanóanyagot a telken levő évszázados fatuskó szétszedésére, de pusztán azért nem, mert egyesek a robbanóanyagot a szomszéd felrobbantására használnák.


Bármikor panasz emelhető az Energiahivatalnál (is). Bár azt az elmúlt 25 év némelyik ügyét ismerve tudom, hogy mondták már az Energiahivatalra is, hogy a szolgáltatók megvették. Persze, ezt csak azok mondták, akinek a hivatal nem adott igazat. :) A hivatalban értelmes emberek ülnek, némelyikük volt szolgáltatós, ezek meg lesik, hogy hibát észrevesznek-e. :)

2016. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.#első: Nekem nincs olyan tartozásom, amiért kilakoltathatnak, ugyanis részletekben fizetek a végrehajtónak két ügyben.Édesapámnak voltak banki tartozásai, amihez, mint tulajdonosnak semmi közöm.(ha elvehetették volna a lakást, a haszonélvező miatt, akkor már megtették volna)A kérdésem, azon része hogy kötelezhetnek az eladásra az a hagyatékátadó végzés miatt volt azon belül a haszonélvezői jog öröklése szempontjából.( A többi örököst nyilván ki kellene fizetni)Ezek szerint akkor is meg kell várnom a végzést, ha nem képezi apám "vagyonának" részét az ingatlanom.
2016. dec. 15. 11:50
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem igazán értem őket. Én az E.on-nál dolgozok.

Nálunk simán ki kell tölteni a nyomtatványt : régi és új fogyasztó és átírjuk. Ha a régi meghalt, az elhalálozás helye és ideje kell CSAK.

Hagyatéki akkor kell, ha az elhunyt nevére menne vissza pénz, ezt csak hagyatéki ellenében utaljuk ki az újnak - vagy aki akarja.

Tulajdoni lapot / adásvételit/ átadás-átvételit sem kérünk, csak ha a régi nem hajlandó együttműködni az átírásban, azaz nem hajlandó aláírni a nyomtatványt.

Nem hiszem, h az Elműre más szabályzat vonatkozna...

2016. dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#-4-es...Értem...Nálunk lehet azért, kell megvárni, mert haszonélvező volt és az ő nevére kötöttek szerződést(nem értem miért, most sem) elvileg én "jogutód" leszek ebben az egészben.Kicsit bonyolult, felkell keresnem a közjegyzőt is, aztán lehet tovább haladni afelé , hogy hogyan mondhatom azt, hogy a haszonélvező halmozta fel az én nevemen lévő két ügyben a tartozásokat, ha ő nevére jöttek a számlák, de ez olyan összetett ügy, hogy ki kell kérni ügyvéd tanácsát, mert akinél voltam ma, ingyenes jogi segítségért, az annyira nem tudott belemenni részletekbe.
2016. dec. 15. 15:07
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

És a pontosság kedvéért, ha emlékszel a 87-es nagy hóviharról szóló mesékre, azok a szerelők/műszakiak, akik a hétfő reggelre járhatatlanná vált utak ellenére valahogy mégis beverekedték magukat a munkahelyre, majd 24 órát dolgoztak a mínusz 20 fokban, hogy legyen villanya a népeknek, azok sem nevezendőek kreténeknek.

De ne mentegetőzz, tudom, hogy nem rájuk gondoltál, csak ők ugyanúgy ELMŰ-sök, mint a nehézkes ügyintézők.

2016. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ad1: sajnos az ELMÜ ügyintézése hagy kivánnivalókat maga után, legendásan vaskalapos a cég, és sok ésszerűtlen, érthetetlen megoldása van, az a cél, minél jobban lehessen büntetni, pénzzel is, az ügyfelet.


Ad2: Az ingatlan hasznait a haszonélvező szedi, és a rezsiköltséget is a haszonélvező fizeti épp ezért. A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog.


A kérdésedből számomra nem világos, hogy édesapád nem fizette ki a számlákat az ELMÜ-nek? Hogyhogy hét év alatt!!! nem készült el a hagyatékátadó végzés? ez embertelenül hosszu idő. Egyedüli örökös vagy?


A haszonélvezeti jog a haszonélvező halálával automatikusan megszűnik. Nem örökölhető. De a felhalmozott adósságokat nyilván ki kell fizetni az ELMÜnek.


A haszonélvezeti jog nem szerepel a hagyatéki leltárban, mert nem "vagyontárgy". Az egyszerűen megszűnik, ha a haszonélvező meghal.


Az egész ingatlan a te tulajdonod?


De azt hiszem, hogy a te ügyed ennél bonyolultabb lehet, mert különben nem tartana a közjegyzői eljárás hét éve, és nem kéne hozzá ügyvéd.


A gyámügynek mi köze van az egészhez???

2016. dec. 16. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

7-es vagyok újra. Az elhunyt adósságai - bármilyen adóssága, akár a villanyszámlatartozása is - a hagyatékához tartoznak. Az örökösök kötelesek rendezni ezeket a tartozásokat, hogyha az örökségről nem mondtak le. Ha a lakásnak te vagy a tulajdonosa 1/1-ben, az nem tartozott az örökös hagyatékához. Téged onnan ki nem tehetnek. De ha apukád olyan tartozásokat halmozott fel, amit te örököltél és nem tudod másból kifizetni, csak a lakásod eladási árából, akkor a végrehajtó a lakásodra fogja terhelni. Irod hogy van testvéred, akkor a testvéred is örökölt nyilvánvalóan... az adósságokat is... a kérdésedből nem derül ki, hogy ki az aki kötelezhet a lakásod eladására és miért akarja ezt megtenni??


Gyakorlati szempontból egyébként nem értem az ELMÜ-s kérdésedet. Miután ezzel a legendásan vaskalapos céggel én sem tudtam átiratni egy tulajdonomat, hagytam a francba. Én a nagybátyám ingatlanát vettem meg az örökösöktől, kisértékű ingatlan, tehermentes volt, tartozásmentes volt, 12 évvel ezelőtt, azóta is a 2002-ben meghalt nagybátyám nevére jönnek a csekkek, én meg befizetem, oszt csókolom. Párszor beküldtem az átirást kérő nyomtatványt, annyi eredménye lett, hogy a számlán a mai napig a 14 éve halott nagybátyám neve van (már az örökösök is sikertelenül küzdöttek az ELMÜ adminisztrációval), a boritékon meg, amire kikézbesitik, az én nevem. Hát ez van.

2016. dec. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Most kicsit összezavarodtam :D De köszönöm a válaszokat.Igen emlékszem, apa sokat mesélt arról a bizonyos télről..és nem is az Elmű azon ágára mondtam , amit mondtam, hanem, a ügyintéző libákra. Nem az elműnél nincsen tartozásom, hanem van egy közös költség, illetve fűtés(Főtáv--> DHK ) tartozás, amivel engem találtak meg, és én mamám segítségével, illetve Hálozat alapítvánnyal, Vicus alapítvánnyal a felét megoldottam, a maradékra kötöttem részletfizetést, áprilisban, illetve május hónapban és rendesen fizetem azóta is, minden hónapban.Viszont én mindenképp átíratnám, mert szeretném eladni, amennyiben a Nagycsécsen élő nagyobbik testvérem, nem kíván tulajdonos társ lenni.A gyámügynek azért, mivel, ha valami oknál fogva mégis el kell hagynom a lakást, nem tudnék hova menni, így biztosan elvennék tőlem a kislányomat, ahogy ismerem őket.
2016. dec. 16. 06:31
 10/20 A kérdező kommentje:
#7-es Én csak azon borultam ki, hogy mi van akkor, ha mégis örökölhető a haszonélvező jog..és emiatt örökös társaim beadhatják a jogukat a lakásomra.Ha van közmű hátralék, mint ahogy van is., akkor az is az örökség része.Igaz?Feljebb említett hátralékok.Ezzel mi lesz?Küldjek, vigyek be biztos alapon tulajdonlapot?(amin rajta vannak a még fennálló jelzálog jog bejegyzések)Hétfőn megyek be a földhivatalhoz, illetve a hagyaték osztályhoz.Januárban ügyvédhez, aki az szerződést kötötte, de addig is szeretnék valamit tenni.
2016. dec. 16. 06:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!