Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az elmű miért ilyen "kretén"?

Az elmű miért ilyen "kretén"?

Figyelt kérdés

Sokadszorra kapom meg ugyanazt a semmitmondó választ, arra, hogy áttudom-e íratni tulajdonosként(2009 ősze óta én vagyok a tulajdonos, amióta csak megvettük a lakást) a számlákat.

Azt írják meg kell várnom a hagyatékátadó végzést.VISZONT, édesapám, haszonélvezője volt a lakásnak.(Fogalmam sincs, hogy miért nem az én nevemre jöttek a számlák, amikor 19! évesen mindenhol ott voltam apámmal a közmű átírásokkor).Most elég a friss tulajdonlap, vagy tényleg meg kell várnom a végzést?Tényleg nem örökölhető a haszonélvezői jog?Már nem tudom, de sík ideg vagyok.Ha köteleznek a lakásom eladására, baromira nem marad csak pár száz ezer, abból hova menjek a testvéremmel és a kiskorú gyermekemmel lakni?Ha meg nem biztosított a lakhatás, tutti a gyámügy elveszi őt tőlem, igaz?



2016. dec. 15. 11:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ja és nem 7 éve húzódik a hagyatéki ügye apának, hanem csak most halt meg szeptember elején , csak 2009-ben vettük ezt a lakást.Valóban csak, azon aggódtam, ha örökölhető a h.élvezői jog, de akkor nem szerencsére.
2016. dec. 16. 07:13
 12/20 A kérdező kommentje:
Ja, és a villannyal, gázzal(dijbeszedő)-vel sosem volt gond.:)
2016. dec. 16. 07:15
 13/20 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés-csak, hogy addig is tisztábban lássak-akkor írathatom a nevemre a számlákat, ha elfogadom az én "örökségem"?
2016. dec. 16. 08:08
 14/20 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. A lakás, ha jól értelmezem, amit irtál, akkor teljes egészében a te tulajdonod, a te nevedre vásároltátok 2009-ben. Az ingatlanhivatal törölni fogja róla a haszonélvezeti jogot, ha beviszed a halotti bizonyitványt. A lakásra vonatkozó tartozásokkal téged keresnek meg a közművek, hiszen te vagy a tulajdonos. Ehhez a lakáshoz az örököstársaidnak nincsen köze, ez a lakás nem a hagyaték része. Igen, az adósságok az örökség részét képezik, azt ki kell fizetned.

Ha a földhivatal törli a haszonélvezetet, akkor a közműveknél átirathatod a számlákat.


Miből áll még édesapád öröksége? A haszonélvezeti jog nem örökölhető, tehát az nem örökség. Egyéb vagyontárgyai - autó? telek?másik lakás?cégtulajdon? ... - lesznek a hagyaték részei, amelyen örököstársaiddal együtt osztoznotok kell.


Az ingatlan adásvételi szerződését olvasd el, abban nyilván le van irva a haszonélvezet is.

2016. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 kovpet ***** válasza:

Nem akarlak bántani, de te annyira nem vagy képben ezekkel a dolgokkal, hogy azt javaslom, keress meg valakit, aki elmondja, hogy merre hány méter.


Az "engem találtak meg" az adóssággal meg a hasonló dolgok miatt még segíteni sem egyszerű neked, mert mindenféle véleményt meg családi pletykát keversz a tények közé. Ráadásul az egész nagyon zavaros.


"Fogalmam sincs, hogy miért nem az én nevemre jöttek a számlák, amikor 19! évesen mindenhol ott voltam apámmal a közmű átírásokkor" - olvasod, amit írsz? Mi az, hogy ott voltál vele? Mit számít?


Ha feldúlt vagy, akkor várj egy kicsit, nyugodj le, szedd össze a gondolataid és írd le, hogy mi a pontos helyzet és akkor fogunk tudni segíteni talán.


Ami jó lenne:

- mi van az ingatlan tulajdoni lapján?

- hány örökös van? Ki hogy örökölt? Sima törvényes örökösödés vagy volt valami extra?

- volt már hagyatéki tárgyalás vagy csak lesz?

- mi volt az örökség, ha a ház nem?

- kié a tartozás? JOGILAG! Nem az számít, hogy pl ki fürdött abban a vízben, amit nem fizettetek ki, hanem az, hogy ki nevére ment a számla.


Elsőre ezeket írd meg, utána lehet majd tovább lépni.

2016. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves Kopvet! Igen lehet, nem vagyok tisztában ezzel-azzal.

1- A tulajdon lapon, én vagyok 1/1 hányadban a tulajdonos.Édesapám volt a haszonélvező, idén szeptemberi haláláig.

2- Csütörtökön egy ingyenes jogi segítség nyújtó osztályon, azt mondták, csak mi hárman, édesapám lányai lehetünk az egyedüli örökösök.Viszont a hagyatéki leltáron és az osztály alkalmazottja, szerint, édesanyám és mamám is örökösök( Ezt nem értem, főleg, mindenki mást mondd) B, még nem örökölt senki semmit, ugyanis még nem volt meg a hagyatéki tárgyalás.Egyébként nincs is mit, mivel csak adósságai maradtak.

3- A közmű hátralék, az az enyém, mivel én vagyok a tulajdonos, szerintem ez bármikor így is van, hogy lehet, hogy a bérlő nem fizet, akkor is a tulajdonost kötelezik a tartozás rendezésére.Ezt nem is vitatom.

4-Gondoltam, ha én vagyok a tulajdonos, akkor alapból nevemen lesznek a számlák.

Igazság szerint az okozza a problémát, hogy mindenki össze-vissza tájékoztat( jelenlevők kivételek ;) )

Például a hagyatéki osztály szerint,örökségbe kerülhet, bejelentett munkából levont járulék!( Persze lehet , hogy magán nyugdíjra gondolt a, hölgy, ami régen nincsen), viszont erről senki más nem tudott.Persze, hogy kicsit " kivagyok".

2016. dec. 19. 07:46
 17/20 kovpet ***** válasza:

"Egyébként nincs is mit, mivel csak adósságai maradtak."


Akkor erről kár beszélni egyáltalán.

Az örökség, illetve annak elfogadása vagy visszautasítása egy jog és nem kötelesség. Ráadásul amúgy is csak a vagyont lehet örökölni, adósságot nem, így jelen esetben az egész örökösödési szál nem számít, mindenki vissza fogja utasítani azt és kész.


Az ingatlan lenne az egyetlen örökölhető érték, de az nem az elhunyt vagyona, hanem a tied, így nincs benne az örökségben.


A számláknál a szerződő számít elvileg, tehát ha az ő nevén vannak és nem vagy az örököse, akkor nem kell kifizetned, de ennek utána kellene nézni. Az, hogy az ingatlan tulajdonosa vagy, nem jelenti azt, hogy a haszonélvező adósságát meg kellene fizetned. A haszonélvező akár ki is tilthatja a tulajdonost a lakásból, hiszen ez az egész intézmény értelme. Ez ügyben kellene egyeztetned ügyvéddel (vagy gugliznod, biztos, hogy nem te vagy az első ember, akinél ez felmerült).

2016. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már valamelyest jobb a helyzet.Viszont a válaszod, utolsó mondatát nem értem.Ha meghalt a haszonélvező és nem örökölhető a "jog" akkor nincs miért erről kérdeznem az ügyvédet, bár igaz, elmegyek ahhoz, akinél 2009.-ben jártunk.Főként a haszonélvező szerződésére vonatkozóan,amit írtál , hogy vele szerződtek a közmű szolgáltatók. Köszönöm a segítséget.
2016. dec. 19. 09:54
 19/20 kovpet ***** válasza:

Az egész örökösödési szálat felejtsd el, nincs örökség elmondásod szerint. Ennyi, nem kell foglalkozni vele.


A másik, hogy a tulaj felelős-e a haszonélvező által felhalmozott adósság után, azt kérdezd meg ügyvédtől vagy a google-től. Szerintem nem, bár ha kikötik a gázt meg az áramot, azt neked kell visszaköttetned és nincs kin behajtanod a díját.

2016. dec. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséged, és a többi válaszadónak is köszönöm.Kellemes ünnepeket!:)
2016. dec. 19. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!