Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem tudnák bemenni valahogy a...

Nem tudnák bemenni valahogy a börtönbe egyedül?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok,lassan 17.Nem tudnak valahogy bemenni a börtönbe a tesom hoz? Nagyon kicsi voltam még amikor láttam őt de tudom hol van csak látni akarom már nagyon hianyzik😭😭 nekem azis jó ha nem találkozok vele de legalább valahogy beszélni kérlek segítsetek bármit megteszek csak erjem el valahogy 😔🤷🏼‍♀️ nem bírom már egyre jobban hiányzik... Elvileg hamarosan kijon a batyam de én nem bírom már találkozni akarok vele vagy legalább beszélni vele valahogy van erre megoldás?? 😔😔
2019. aug. 26. 20:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Interneten*
2019. aug. 27. 00:58
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A fogvatartottat látogathatja hozzátartozója, illetve a fogvatartott jelölhet meg kapcsolattartó más személyeket is. A kapcsolattartónak ezt el kell fogadnia, ehhez kapcsolattartó nyilatkozatot kell kitöltenie.

Annyi megkötés van, hogy 16 éven aluli kapcsolattartó esetén nem elég a nyilatkozat kitöltése, a törvényes képviselő írásos hozzájárulása is szükséges.

Te, hozzátartozó vagy, mert hozzátartozó:

• az egyeneságbeli rokon és ennek házastársa vagy élettársa;

• az örökbefogadó és a nevelőszülő (ideértve az együtt élő mostohaszülőt is), az örökbe fogadott és a nevelt gyermek (ideértve az együtt élő mostohagyermeket is);

• a testvér és a testvér házastársa vagy élettársa;

• a házastárs, az élettárs;

• a házastárs vagy az élettárs egyeneságbeli rokona és testvére.

Mivel betöltötted a 16. életéved, látogathatod, csakhát a fogvatartás formjától függő a fogvatartott látogatási lehetősége; lehet havi egyszeri, illetve kétszeri alkalom, és egy-egy alkalom lehet 60 perc is, 120 perc is, egyidejűleg legfeljebb 4 fő látogatót fogadhat. Emiatt fontos, hogy kiket jelöl meg a fogvatartott, mert ő osztja be, hogy a viszonylag kevés alkalommal kivel kíván beszélni.


De, levelezhetsz is vele, az elítélt hozzátartozóival, valamint az általa megjelölt és a büntetésvégrehajtási intézet által engedélyezett személyekkel levelezhet, a levelek gyakorisága és terjedelme nem korlátozott. Annyi van, hogy ellenőrzik.


Telefonálni is lehet, ez a látogatáshoz hasonlóan, a fogvatartás formájától függően, korlátozva van; darabszám és beszélgetési idő tekintetében is.

2019. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!