Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha az összes prolit egy...

Ha az összes prolit egy lakatlan szigetre telepítenék, képesek lennének olyan társadalmat létrehozni, mint a normális emberek?

Figyelt kérdés
Lenne oktatás- és egészségügyük? Szociális szférájuk? Kultúrájuk? Képesek lennének házakat, infrastruktúrát tervezni és megépíteni?
2020. máj. 15. 12:04
A kérdező szavazást indított:
Igen, egy-két éven belül XXI. századi szintű civilizációjuk lenne.
Nulláról indulnának, kellene 12 ezer év, hogy elérjék a normális emberek szintjét, de végül sikerülne.
Legyek ura lenne, fél éven belül kiirtanák egymást
22 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Felváltva skandálnák, hogy "adjon az állam/kormány" mindent... Még fel sem fognák, hogy az "állam" az ŐK! :-D
2020. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Dr.med.habil. Genya válasza:
68%

5 perc és megölnék egymást.

De ez nagyon jó lenne, ha a proliktól elszeparálhatnánk magunkat, az egész rendszer és "államforma" illetve közéleti gond eltűnne.

Egy komplett másik bolygó kellene nekik, olyanok mint a kártevők.

2020. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek dr. Genyával.
2020. máj. 15. 12:20
 4/36 anonim válasza:
50%
A mostani társadalmat is döntő többségeben prolik alkotják, nem véletlen, hogy ilyen Trump-féléket megtudnak választani. Szóval ennyi erővel ugyanaz lenne mint most, max. mivel hátrányból indulnának ezért nehezebb lenne a dolguk.
2020. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%

Csatlakozom. A proli a legkártékonyabb élőlény ezen a bolygón. Óbégatni azt tudnak, hogy "- Nekem jogaim vannak!", de a közösbe vajmi keveset tesznek bele. Emellett hihetetlenül erőszakosak, csak meg kell nézni a bűnügyi híreket. Nem tudom, ez miből ered, talán abból, hogy nagyon belterjesek, persze szerencsére, ne is keveredjenek nagyon a normális emberekkel! Ha valaki meg tud nekem nevezni egyetlen prolit, aki adott valami értékeset a civilizációknak, az kap egy jutalmat tőlem, vagy valamit.


Egyébként nekem nem volna bajom velük, ha nem lennének olyan erőszakosak és öntudatosak. Ha azt mondanák "- Oké, bszdmeg, te hosszú évekig tanultál, míg én az általános iskolát is alig tudtam befejezni, vezess engem, és követlek szó nélkül!", akkor semmi bajom nem lenne velük. De ezek mindenkinél okosabbak. Okosabbak az orvosnál, okosabbak a pedagógusnál, okosabbak a jogásznál, mindenkinél.

2020. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
67%
Mi vagy kik a prolik? Kezdjük innen
2020. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Például akik nyolc év általános iskolai oktatás után nem ismerik az írásjeleket.
2020. máj. 15. 12:42
 8/36 anonim ***** válasza:
74%

#6: Tessék, olvass...


[link]


[link]


De Mensáros lászló is írt már rövidebb definíciót...

[link]

2020. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

Definiáld a prolit, lehetőleg úgy, hogy te éppen ne csússz bele a kategóriába...


Egyébként ilyet szerintem nem lehet lemodellezni. Mert a jelenlegi társadalmi rend és technikai fejlettség legalább 4-5.000 év alatt alakult ki. Nem pedig egy hét alatt.

2020. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Az a 4-5 ezer inkább 10-12, ennyivel ezelőtt jelentek meg az első civilizációs jelek a Földön. De a prolik olyan okosak, nekik lehet, hogy sikerülne pár év alatt civilizációt építeniük.
2020. máj. 15. 13:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!