Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elértük az 1000fő COVIDOST/nap...

Elértük az 1000fő COVIDOST/nap, miért nincs még mindig digitàlis oktatàs?!

Figyelt kérdés

Minden nap féltem a gyerekeim, egyik ovis, màsik középsulis.

Miért nem tőrődik a kormàny az emberek egészségével? Komolyan fontosabb a gazdasàg?!

Hàtha meghalnak egy csomòan ugyse lesz ki termeljen! Dolgozni pedig tavasszal is eljàrhatott mindenki vagy home officeban folytatta a munkàjàt.

Miért kötelező az iskola még mindig? Legnagyobb gòcpontja a fertőzésnek a közösség, több iskola, òvoda is bezàrt màr egészében vagy részlegesen. Nem veszi ezt az operatìv törzs észre? Miért eröltetik? Nem lehetne pl. akinek nem tudjàk megoldani a felügyeletét (ovis, alt.iskolàs) az bejàr, de akinek igen az maradhat otthon digitàlis oktatàsban? Én nyugodtabb lennék, ha itthon biztonsàgban vannak a gyerekeim.


Az mindenkinek a sajàt felelőssége, hogy bulizni, moziba, szìnhàzba, pubokba eljàr-e...



2020. szept. 21. 13:23
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
73%
Közel sincs a pestishez. Én már átestem rajta, de azt se tudom, hogy mikor. Semmi tünetem nem volt, az egész is csak azért derült ki, mert a munkahelyemen mindenkit leteszteltek.
2020. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Akik a pandémia jelentésével sincsenek tisztàban, felesleges irogatniuk, sz i fluenza, nàtha nen az. A pestis igen, tehàt ahhoz àll közelebb.


Minden olyan hozzàszòlàst jelentek, ami nem a kèrdésre ad vàlaszt, hanem a vìrustagadòk ostobasàgàt reklàmozza!

2020. szept. 21. 15:53
 13/41 A kérdező kommentje:
*az influenza és a nàtha nem az
2020. szept. 21. 15:53
 14/41 anonim ***** válasza:
76%

A pestis halálozási rátája megfelelő kezelés elérhetősége esetén 8-10%. Az antibiotikum feltalálása és elterjedése előtt ez 65% környékén volt.


A spanyolnátha (influenza) halálozási rátája 2,5% volt, ami szintén egy világjárványban robbant be. Manapság az influenza halálozási rátája 0.1% alatt van.


A koronavírus halálozási rátáját egyelőre nehéz megmondani. A WHO perpillanat annyit mond, hogy 4% alatt van, de az elmúlt pár hét, hónap tanulságai alapján ez a szám valószínűleg csökkenni fog.


Mindezek alapján tehát a COVID-19 világjárvány halálozás és veszélyesség szempontjából sokkal közelebb áll az influenza által okozott világjárványhoz (spanyolnátha), mint a pestishez. Kedves kérdező, kérlek ne terjessz álhíreket!


Ui: A halálozási rátákat a WHO honlapjáról néztem.

2020. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
55%

Ha bezárják az iskolákat akkor biztosan lecsökken a napi 1000+ fertőzésszám? A diákok felelős magatartása miatt szerintem érdekes számadat jönne ki.

Ha bezárják az iskolákat akkor velük együtt miért nem zárják be a munkahelyeket és szórakozóhelyeket (kocsmák, éttermek, disco), szüntetik meg a tömegközlekedést és vezetnek be kijárási korlátozást? Vagy a vírus csak az oktatási intézményeket támadja?


Szerintem a jelenlegi kormányzati akarat az, hogy többen átessenek a koronavíruson még akkor is ha a kormány bevállal napi 5 halálesetet. A fiatalok nagy része rizikómentesen túlesik rajta.


Bárki kérhet egyéni tanrendet a közoktatásban és a felsőoktatásban amit nagy valószínűséggel meg is adnak.

2020. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Te ne terjessz àlhìreket, ugyanis ha értelmezni tudtad volna az àltalam leìrtakat, azt ìrtam, hogy azért a pestishez àll közelebb, mert az is Pandémia volt. A spanyolnàtha is az volt. De NEM virològiai szempontbòl ìrtam!


Amit az emberek alap nàthaként és influenzaként(NEM spanyolnàtha!) ma ismernek, ahhoz NEM hasonlithatò, azzal nem egyenértékű.

Tehàt ne bagatelizàld el, mert attòl sokkal rosszabb a helyzet.

Aki ezt tagadja, az a rémhìrterjesztő!

Felesleges direkt kiforgatnod a mondataim, mert engem nem tudsz behúzni a Gödény gyògyszerész féle tàborodba.

Illetve a kérdésem sem ez irànyú volt, ne offold szét, mert jelentem!

2020. szept. 21. 17:48
 17/41 anonim ***** válasza:
70%

Mert a spanyolnátha (amit az influenzavírus okozott) nem volt pandémia? Dehogynem. Halálozási rátája és reprodukciós rátája pedig sokkal jobban hasonlít a koronavíruséhoz, mint a pestisé. A pestisjárvánnyal összehasonlítani a mostanit szándékos csúsztatás és félelemkeltés. Ismételten kérlek, hogy ne terjessz álhíreket!


Egyébként valószínűleg még hónapokig nem lesz elrendelve a távoktatás, úgyhogy rettegj csak nyugodtan.

2020. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

15: Mivel pont a gyerekek a legföbb tünetmentes hordozòk, nekik muszàj lenne legkevésbé érintkezni màsokkal! Érted?


Plussz a felnött odafigyel magàra és a szabàlyokra, de egy 6-8-10 éves gyerek nem. Kamaszok meg élböl lesz.rjàk, sajàt szememmel làtom nap, mint nap a gyerekeimet közösségbe vive mi zajlik...

Ez csak egy lehetöség a korlàtozàsok közül, ami viszont kivitelezhetö és nincs hatàssal a gazdasàgra, mert a tanàrnak munkàja megmarad, a diàk, aki otthon tud lenni, otthon tanul, az a kevéske àlt.iskolàs/óvodàs aki meg kénytelen bejàrni, màr jelentösen csökkenti a veszélyeket önmagàra és a környezetére nézve is!

Tehàt a kérdésem erre irànyult...


Nyilvàn az nem kivitelezhetö, ha minden ember 2 hònapig ki se jön a lakàsàbòl, nem szàll buszra, nem jàr boltba stb.

Hülyeségeket ne ìrjatok màr.

2020. szept. 21. 18:01
 19/41 A kérdező kommentje:

17es jelentve, tovàbbra is direkt félre magyaràzod amit ìrok, szàndékosan veszekszel és offolsz.


Én mindkettörre azt ìrtam pandémia.

Emlìthettem volna a spanyolnàthàt is, de a pestis jutott eszembe elsönek. EZEN MIT NEM BIRSZ FELFOGNI?


Tehàt ismét felszolìtalak TE ne terjessz àllhireket és ne generàlj direkte hazugsàgokat.

2020. szept. 21. 18:05
 20/41 anonim ***** válasza:
56%
Az iskolák, egyetemek bezárásának elég nagy gazdasági vonzata van. Jelentősen csökkentik a keresletet, elsősorban az ingatlanbérleményekre, éttermi étkezésekre és közlekedésre vonatkozóan.
2020. szept. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!