Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek valójában miből...

Szerintetek valójában miből áll a ‘vakcina’ és mit akarnak vele elérni?

Figyelt kérdés
Oltáspárti covidisták légyszíves kíméljenek.

2021. szept. 1. 00:43
 71/123 anonim ***** válasza:
0%

#70 nem igazán tudod mérni mi az ami már sok a chipsbol. Mennyi sport elég? Ezek nem olyan egyértelmű dolgok, mint az, hogy kaptál oltást vagy sem.

Miféle egeszsegkartya? És ha veszek egy nagy csoport gyereknek egy nagy adag tortát akkor az az én kontomra megy? Kivitelezhetetlen..

2021. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/123 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most kanyarodjunk vissza a kérdés második részéhez: mit akarnak vele elérni?

Eredetileg arról volt szó, hogy a cél: legyen vége a járványnak. Nem lett, mert ugyebár mutációk.

Ne tudjon a járvány terjedni. De tud, még oltottak által is.

Érjük el a nyájimmunitást azáltal, hogy a lakosság túlnyomó része megkapja az oltást. De az lehetetlen, hogy a lakosság 70-80-90%-át egyidejűleg beoltsák. Technikailag is, láthatjuk, mennyi idő volt, mire a magyarok fele oltást kapott. Azt is láthatjuk, hogy az oltások bizonytalan ideig adnak védelmet, és vannak oltóanyagok, amik kevésbé hatékonyak bizonyos csoportok, bizonyos variánsok esetén. És vannak, akik nem kérnek az oltásból, vagy nem is kaphatnak, vagy még kivárnak, az arányuk országonként elég eltérő. Nem is értem, hogy gondolhatta bárki, hogy hipp-hopp több milliárd embert beoltanak, és probléma megoldva.

Innentől az a kérdés, hogy miért erőltetik továbbra is ennyire az oltásokat, amikor nyilvánvaló a kudarc (az eredeti célokat nem érték el, és jó eséllyel sosem fogják). Miért nem foglalkoznak annak felmérésével, hogy mostanra a lakosság mekkora része rendelkezik immunitással? Miért nem arra koncentrálnak, hogy a betegeket (akár otthon, akár a kórházban) minél hatékonyabban meggyógyítsák, miért nem foglalkoznak a betegség, a súlyos tünetek megelőzésével, ha már a vírus terjedését nem tudják megállítani?

2021. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/123 anonim ***** válasza:
16%

#72


Nagyrészt egyetértek az erveleseddel. A vakcinák jelenleg arra jók, hogy ne kerüljön sok ember egyszerre kórházba. Ami mindenkinek csak jó lehet, mert más problémával is be lehet jutni ellátásra. Pl kisebb műtétek, amit azonnal leallitanak nagy számú fertőzött beteg esetén. Mint tavaly. Vagy mint most a János-ban a sebészetet.

Sajnos ezek a vakcinák nem 100%-osak. De ha már alacsonyabb szinten tudják tartani a megbetegedések számát, a semminél jobb. Ezert lett veszhelyzeti engedélyezes rájuk.

Mivel nem kötelező, ezért aki akarta meg nem fél tőle, már beoltatta magát. Innentől csak rabeszelni lehet az embereket, ami jó sokáig fog még tartani. Vagy majd hoznak egy olyan döntést, hogy egyre több helyen lesz kötelező.

Szerintem is ellenanyagot kellene tesztelni. Abba talán még az oltasellenesek is bele mennének. Megnézni hányan estek át rajta. Lesz majd jobb vakcina, vakcinák. De az még évek. Addig ez lesz. Zárni nem nagyon fognak az oltottak miatt. Elvégre azért oltatták be magukat, hogy nyugodtan tudják élni az életüket. Abban reménykedjünk, hogy nem jön egy olyan mutáció, ami veszélyesebb lesz az oltatlanokra. Mert akkor újra zárások lesznek. Mindenkinek.

2021. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/123 anonim ***** válasza:
16%

#67


Én nem nyomom az oltaspropagandát ( azt a kormány teszi), mégis beszólnak, meg sertegetnek mert be vagyok oltva. Érted mit akarok mondani?


Nem értem a felhaborodasotokat. Komolyan. Az oltás nem kötelező. Mindenki dönthet úgy, hogy nem oltatja be magát.

Hogy kötelező lesz-e? Ki tudja.

De olyan miatt megy a hiszti (meg a birkázás az oltottaknak) ami jelenleg NINCS!

Nekem sincs a családomban mindenki beoltva, de SEMMIBEN NINCSENEK KORLATOZVA!

Jonnek-mennek buliznak, strandolnak, dolgoznak. Se oltás, se teszt, se kártya. Nem ertem!

Ellenvelemeny tiltása? Hol? Tele van ellenvelemennyel, írásokkal, forumokkal, videókkal az internet! Épp itt is. Akkor ez miért nincs letiltva?

Komolyan nem értem mi bajotok van? Nincs korlátozás, nem kell kártya. Mindenhova lehet menni.

Más országokban sokkal durvábban is nyomják. Pl Olaszországban már a közösségi közlekedésben is vannak korlatozasok. De jó sok hasonló intézkedés van. Itt pont hogy nem törődnek az emberekkel.

2021. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/123 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem inkább azzal kéne foglalkozni hogy mire megy ki a játék! Ráadásul úgy tűnik globális szinten! A vírus/vakcina csak ürügy, a lényeg ami felé haladunk miatta csak úgy látszik az emberek többségének nagyon magas az ingerküszöbe :(

Pedig annyiszor eljátszották már ezt velünk! Amit egyben soha nem fogadnánk el kb polgárháború nélkül, azt cseppenként adagolják olyan kicsi ellenállással elfogadtatható részletekben, hogy mire összeáll a kép mindenkinek, már nincs visszaút mert addigra a többség beleszokott a még kisebb ketrecbe és visszahúzza a többieket azzal hogy "örülj hogy legalább ennyit kapsz!". Pedig ha az elején ellenáll elég ember, akkor soha nem tudnának beterelni a kis ketrecbe!


Először "védettségi" igazolvány, aztán már jön is a nemzetközileg átjárható "covid" igazolvány app,

amivel elfogadjuk hogy megkülönböztetjük a "társadalmilag kívánatosan viselkedőket" a rossz, csúnya "ellenállóktól", a "jók" meg élvezhetik a "kiváltságokat": utazás, mozi, színház, rendezvények, bulik és más szórakozások (amik eddig mindenkinek jártak, tehát még kiváltságosnak is érezheted azért hogy ugyanazt kapod amit eddig!), a "rosszaknak" meg kb csak annyi joga lesz hogy dolgozhat meg eheti az alap"tápot".


Amikor már ez megszokott, akkor ki lehet terjeszteni a "kiváltságokat" pl légkondis, tiszta kocsi a vonaton/buszon a "jóknak", kb marhavagon a "rosszaknak", gimi/egyetem/szakmunkás irányt is ez döntheti el mint régen, stb.


És persze nem csak covid oltástól lesz "jó" valaki, hanem először más "ajánlott" oltásoktól, majd ingyen társadalmi munkától, ill rossz lehetsz szimplán azért mert rosszat mondasz a kormányról, nem szajkózod a pártpropagandát mint az átkosban, stb.

Először piros/zöld lehetsz csak amíg csak covid oltásról szól a dolog, amikor sokmindent belevesznek akkor már pontszám lesz és az határozza meg mit vehetsz igénybe.


Ez már LÉTEZIK Kínában, lehet most épül ki ennek a szociális pontrendszernek a globális változata és mi csak bólogatva nézzük és közben azt hisszük ez vírusról meg vakcinákról meg nyájimmunitásról szól...


Volt is ehhez hasonló témájú Black Mirror rész, Nosedive volt az epizód címe. Nem árt észben tartani mind a negatív történelmi példákat (pl szocializmus), mind a disztopikus műveket (pl 1984), különben egyszer csak benne találjuk magunkat.

2021. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/123 anonim ***** válasza:
26%
Tiszta paranoia.
2021. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/123 anonim ***** válasza:
81%
#75 Pontosan úgy van, ahogy írod, leszámítva, hogy az 1984 mára 100%-ban megvalósult.
2021. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/123 anonim ***** válasza:
51%
76: nagyon remélem hogy csak paranoia.
2021. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/123 anonim ***** válasza:
80%
Igaza van 75-ösnek. Mindebki elvan foglalva a vakcinával és észre sem veszik mi a CÉLJA.
2021. szept. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/123 anonim ***** válasza:
22%
Miért, mi a célja?
2021. szept. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!