Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek valójában miből...

Szerintetek valójában miből áll a ‘vakcina’ és mit akarnak vele elérni?

Figyelt kérdés
Oltáspárti covidisták légyszíves kíméljenek.

2021. szept. 1. 00:43
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/123 anonim ***** válasza:
51%
*minta
2021. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/123 anonim ***** válasza:
45%

"Hát a fertőzés pont az, ha már találnak egy-két vírust."

Hát nem. A levegőben is van rengeteg vírus, egy-egy pillanatban simán bekerülhetnek az orrodba, ahol az immunrendszered pillanatok alatt kinyírja őket. Ez nem fertőzés, legalábbis más vírusok esetében nem számít annak.


"Mellesleg mi értelme a PCR tesztekkel kínlódni, ha a fertőzöttek számát akarják hamisítani? Sokkal egyszerűbb lenne, ha áthúznának egy számot a papíron, felszoroznák 5-tel, és azt mondanák be a TV-ben."

Azt lehet, hogy még te se hinnéd el. Ha az emberek azt látják, hogy a környezetükben sok embernek pozitív lett a tesztje, jobban elhiszik.


"Ehhez képest az előző kommentedben te magad is úgy írtad, hogy “covidban halt meg”, most meg az én megfogalmazásomon szőrözöl?"

Pont azt írtam, hogy nem tudunk olyanról, aki kórházon kívül covidban halt meg. Ennyire kétségbeesetten próbálsz trollkodni? :)


"Akkor a forrásomban mi volt a halál oka?"

Nem derül ki. Valószínűleg más betegség, esetleg baleset.


"De itt is, mi ebben a trükk. Állításod szerint nincs, aki bizonyítottan halt meg covidban otthon, csak olyan, aki kórházban. Mi ennek a jelentősége, mitől annyira lényeges a halál helyszíne?"

Azért, mert a kórházban ölték meg őket.

[link]


"Orbán Viktor is hangoztatta renszeresen, hogy mi jóformán mindenkit odasorolunk, ezrét vagyunk első helyen."

Az emberek többsége idióta. Csak annyit fog fel, hogy mennyire sokan haltak meg covidban. Ha a herpeszről is így vezetnék a statisztikákat, arról is elhinnék, hogy halálos betegség.


"Nem vagyok elvakult rettegő. Elárulnád a rettegésem tárgyát? Nem látom hol adtak jelét annak, hogy rettegnék bármitől is."

Pl. mert egészségügyi vészhelyzetnek tekintesz egy náthát.


"Vagy az már automatikusan rettegő, aki nem vírustagadó?"

Akkor én is rettegő lennék.


"Oké, ha túl egyértelmű hazugság, hogy Izraelben senki nem húnyt el oltottként a vírusban, miért nem hazudják azt, hogy 5-10-15%-a halottaknak volt oltott?"

Hogy el lehessen adni a 3. (4., 5., 7345.) adag vakcinát az embereknek.


"2020 decemberében elkezdtek oltani, de szeptemberben, októberben már megjelentek a mutánsok. Oké, hogy akkor már szó volt az oltásokról, de már a vírus megjelenését követően tudni lehetett, hogy lesz ellene vakcina."

Lehetett tudni, de azt nem, hogy mikor. Így belegondolva pont jókor kezdték el kitalálni a mutánsokat, hogy az oltási kampány kezdetekor azokra hivatkozva lehessen újabb fokozatba kapcsolni a pánikkeltést.

2021. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/123 anonim ***** válasza:
20%

#53

“Hát nem. A levegőben is van rengeteg vírus, egy-egy pillanatban simán bekerülhetnek az orrodba, ahol az immunrendszered pillanatok alatt kinyírja őket. Ez nem fertőzés, legalábbis más vírusok esetében nem számít annak.”

#51-es hozzászóló hozzászolását olvasd el.


“Azt lehet, hogy még te se hinnéd el. Ha az emberek azt látják, hogy a környezetükben sok embernek pozitív lett a tesztje, jobban elhiszik.”

De ha szerinted az orrba felnyúlásnak az a lényege, hogy hamisítsák a fertőzöttek számát, miért kell ezzel baszkódni, ha sokkal könnyebben is hamisítható lenne.

Bemész PCR tesztre, leveszik a mintádat, elküldik egy laborba és napokkal később jön az eredmény. És olyan eredményt küldhetnének kin eked, amilyen akarnának, nem kell ehhez az agyadba turkálni. Mondják, hogy csúljál rá, bemegy a laborba, meg se vizsgálják, rámondják, hogy pozitív és küldik az eredmény. Ugyanezt megcsinálják a szomszéd Mari nénival, Gyurival a spanoddal és máris azt látod, hogy a környezetedben mennyi embernek lett pozitív a PCR tesztje!


“Pont azt írtam, hogy nem tudunk olyanról, aki kórházon kívül covidban halt meg. Ennyire kétségbeesetten próbálsz trollkodni? :)”

A megfogalmazáson volt a lényeg, most vagy tetteted a hülyét, vagy analfabéta vagy, válassz.

Azt írod covidban meghalni nem lehet, csak a szövődményeiben, ha ez neked annyira lényeges, akkor miért nem úgy fogalmaztál, hogy “kórházon kívül a covid szövődményeiben halt meg”


“Nem derül ki. Valószínűleg más betegség, esetleg baleset.”

Miért nem írták le?


“Azért, mert a kórházban ölték meg őket.”

Súlyosabb, mint hittem. :D Ugye nem fogod belinkelni azt a román doktornőt?


“Az emberek többsége idióta. Csak annyit fog fel, hogy mennyire sokan haltak meg covidban. Ha a herpeszről is így vezetnék a statisztikákat, arról is elhinnék, hogy halálos betegség.”

Azt hiszem nekünk volt már vitánk, ott is a herpesszel jöttél :D


“Pl. mert egészségügyi vészhelyzetnek tekintesz egy náthát.”

Nem tekintem vészhelyzetnek ezt az egészet. Egy vírus, ami túl van reagálva, ennyi.


“Hogy el lehessen adni a 3. (4., 5., 7345.) adag vakcinát az embereknek.”

Dehát most láttuk, hogy szar. Ezek után kinek kell? Akit rá lehetett venni az oltásra az rá lett. Rettegtetés nélkül is túlkészlet van az oltásokból, nálunk is raktáron rohad vagy 5 millió.


“Lehetett tudni, de azt nem, hogy mikor. Így belegondolva pont jókor kezdték el kitalálni a mutánsokat, hogy az oltási kampány kezdetekor azokra hivatkozva lehessen újabb fokozatba kapcsolni a pánikkeltést.”

Szerintem nem jól csinálták. Én megvártam volna, amíg jó sokan beoltják magukat, azt a látszatot próbáltam volna kelteni, hogy az oltások hatásosak. Az embereknek nő a bizalma az oltásban, vége a lockdown-nak megnyugszanak. Aztán amikor már beoltották magukat bedobtam volna egy új mutánst, ami ellen a vackinák nem hatnak. Aztán lehet kezdeni elölről az egészet, beadni az új oltást, ami hatékony, amit visznek mint a cukrot, hisz az oltások egyszer már megmentettek minket.

De ez a jelenlegi helyzet… Az oltások nem hatnak olyan mértékben, mint azt elvártuk volna, mellé még itt vannak a mutánsok is, amik ellen kétséges, hogy hat-e. Szerintem nem vet túl jó fényt az oltásokra a jelenlegi állapot.

2021. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/123 anonim ***** válasza:
27%

#43


Meg egyszer , nem kell "beszopnom" semmit. Ti vagytok a "vírusrettegők" *micsoda idióta kifejezés), mert egész nap ezzel foglalkoztok. Benyaljátok a sok konteós baromságot, kiforgatjátok a közölt információkat, mert ertelmezni sem tudjátok. Amivel nem lenne gond, mint írtam, sok a laikus, csak közben terjesztitek a baromságokat. Kozben f!ngoktok nincs miről okoskodtok. Ha valaki aki ért hozzá egy kicsit, megprobalja elmagyarazni az persze rögtön hazudik vagy hülye vagy le van fizetve. Pedig csak tovább szimplán tovább tanult, es használja azt. Nektek is megvolt a lehetosegetek. De mivel másfél éve folyik ez a dolog, bőven lett volna időtök mélyebben bele ásni magatokat a témába, ha mar egész nap erről beszéltek. Olyan logikai bukfencekkel, hogy beleszédülök. A legrosszabb, hogy fel se tűnik. De ontjátok magatokbol reggeltől estig. Ha szembe találjátok magatokat olyan emberrel, aki konyít a témához, akkor jön az észérvek helyett a sértegetés, mert nincs más.

Ezerszer le lett írva minden, el lett mondva minden. Ti vagytok azok, akik jobban félnek ettől az egésztől mint bárki más. Szemellenzővel tagadtok, elvárjátok dolgokat, de tenni érte semmit sem lennétek hajlandóak. Egész nap az interneten fröcsögtök. Lenne még mit sorolni. Csípőből lehulyezitek a szakembereket , orvosokat mintha ti mindenhez is jobban ertenetek a 8 altalanosotokkal, vagy legyen akár egy pénzügyi diplomával, mert a termeszetgyogyasz meg még ot ember azt mondta, és még a szomszéd néni is rosszul volt. Nincs azokkal a szakmakkal semmi gond. Ki-ki a maga helyén. Csak akkor maradjon is ott, vagy tanuljon. Ez kb olyan, mintha én mondanám meg a kőművesnek, hogy építse fel a házam, mikozben loszart nem értek hozzá.

Ne foglalkozzatok ezzel egesz nap. Mar teljesen meghulyitettétek egymast. Mar az orvosokra sem hallgattok. , Mi lesz ha egyszer betegek lesztek es szükségetek lesz orvosra? H8va mentek ha nem bíztok meg bennük? Vagy akkor mar rögtön megbízható lesz? Nem hazug, lefizetett idi@ta?


De ti tudjátok. Csak hagyjatok végre minket "virusrettegő " "oltottakat" nyugodtan. Mi mar elfelejthetnenk (es sokan már nem is foglalkoznak vele) ha nem b@szogatn@tok reggeltől estig. Ne féljetek mar ennyire. Semmi sem kötelező. Foglalkozzatok végre mással is ne egesz nap ezzel. Vagy elvezitek? Nagyon fárasztó amit műveltek. Döntsétek. Lehet. Aztan eljetek az eleteteket. Akadjatok le végre a dologról.

2021. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/123 anonim ***** válasza:
33%

#51


👍


De szerintem hagyd. Felesleges.

2021. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/123 anonim ***** válasza:
61%

"Bemész PCR tesztre, leveszik a mintádat, elküldik egy laborba és napokkal később jön az eredmény. És olyan eredményt küldhetnének kin eked, amilyen akarnának, nem kell ehhez az agyadba turkálni."

Akkor meg a tesztelést végzők borítanák a bilit. Így nekik is beadhatnak valami kamut, hogy miért kell az előírtnál több cikluson át tenyészteni a levett mintát.


"Azt írod covidban meghalni nem lehet, csak a szövődményeiben"

Hol írtam ilyet?


"Miért nem írták le?"

Mert azt akarják elhitetni az emberekkel, hogy covidban haltak meg.


"Ugye nem fogod belinkelni azt a román doktornőt?"

Már belinkeltem. Ezek szerint el sem olvasod, így van értelme veled vitázni. Meg egyébként is mindenki hülye, aki szerint nem fogunk mimmeghalni "koronavírusban".


"Azt hiszem nekünk volt már vitánk, ott is a herpesszel jöttél :D"

És ezek szerint ott sem fogtad fel.


"Nem tekintem vészhelyzetnek ezt az egészet. Egy vírus, ami túl van reagálva, ennyi."

Idézem a tegnap 07:59-kor írt hozzászólásodat: "A politika nem tartozik ide, nem kéne mert ez egy közegészségügyi veszhelyzet."


"Dehát most láttuk, hogy szar. Ezek után kinek kell? Akit rá lehetett venni az oltásra az rá lett. Rettegtetés nélkül is túlkészlet van az oltásokból, nálunk is raktáron rohad vagy 5 millió."

Mert őket rá lehet beszélni arra is, hogy oltassanak harmadszor-negyedszer-századszor, merthogy az eddigi oltások nem elegendők.


"Aztán amikor már beoltották magukat bedobtam volna egy új mutánst, ami ellen a vackinák nem hatnak. Aztán lehet kezdeni elölről az egészet, beadni az új oltást, ami hatékony, amit visznek mint a cukrot, hisz az oltások egyszer már megmentettek minket."

Meglátod, ezt is hamarosan be fogják dobni.


"Ti vagytok azok, akik jobban félnek ettől az egésztől mint bárki más."

Az oltástól valóban félek, mert az veszélyesebb, mint a covid. Azon kívül csak elegem van abból, hogy egy nátha miatt nem élhetünk szabadon, meg hogy teszteletlen mérgeket adnak be nekünk.


"Ha szembe találjátok magatokat olyan emberrel, aki konyít a témához, akkor jön az észérvek helyett a sértegetés, mert nincs más."

Ezt tőletek vírusrettegőktől rengetegszer látom, nekünk vírusszkeptikusoknak nem szokásunk, nekünk ugyanis vannak helyette érveink.


"Csípőből lehulyezitek a szakembereket , orvosokat mintha ti mindenhez is jobban ertenetek a 8 altalanosotokkal, vagy legyen akár egy pénzügyi diplomával"

Lásd a kollégádat, aki az előbb meg se nyitotta a linkemet, de már lehülyézte azt az orvost, aki szerint a kórházi protokoll miatt halnak meg a covidos betegek.

2021. szept. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/123 anonim ***** válasza:
7%

#56


Két különböző embertől idéztél mondatokat.

Mindkettő szakember.

Gratula!🥱

2021. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/123 anonim ***** válasza:
25%

#56

“Akkor meg a tesztelést végzők borítanák a bilit. Így nekik is beadhatnak valami kamut, hogy miért kell az előírtnál több cikluson át tenyészteni a levett mintát.”

Az a gond, hogy nem veszed észre, hogy egy ilyen mértékű összeesküvés mellett mindenhol rengeteg ember van, aki ki tudná borítani a bilit.

Egyébként ugyanezt a tesztelési metódust használják már régóta sok légúti virális fertőzés kimutatására, ugyanolyan mélyre felnyúlnak, nem a covid érdekében találták ki.


“Hol írtam ilyet?”

Azt írtad: “vírusban nem lehet meghalni, legfeljebb vírus által okozott betegségben” Feltételezem, hogy a koronavírusra is vonatkozik ez a megállapítás, lévén az is vírus.


“Mert azt akarják elhitetni az emberekkel, hogy covidban haltak meg.”

Dehát rendszeresen elhangzik szinte minden mediaplatformon, hogy idősekre, krónius betegekre veszélyes, plusz mindenkit odasorolnak, aki koronavírus pozitív, a végstádiumos tüdőrákost is. Ez nyílt titok, de te elintézed annyival, hogy az emberek többésge idióta, csak annyit lát, hogy covidban haltak meg.

Ha leírják, hogy covidban halt meg és az egyéb betegségeket elhallagtják, akkor rettegtetés.

Ha leírják nem hallhatják el az egyéb betegségeket, akkor meg ki nem szarja le, az embereket úgysem érdekli, WTF…


“Már belinkeltem. Ezek szerint el sem olvasod, így van értelme veled vitázni.”

Megnyitottam, a főcímet olvastam el, annyi elég volt: “Koronavírus: a túlzott lélegeztetés miatt halnak meg a betegek - állítja a tüdőgyógyász” Nem tekertem lejebb, hogy kiderüljön, hogy ez még mindig ugyanaz a cikk, amit fél éve lobogtatsz. Ne haragudj, azt feltételeztem, hogy azóta már találtatok valami újat.

A román csodadoktornővel kapcsolatban csak azt nem értem, ha egyszer az ő módszere a tuti, a kórházba meg csak meghalni küldik a betegeket, akkor miért irányítja ő is kórházba a súlyos eseteket? Azoknál csődöt mond a módszere?


“Meg egyébként is mindenki hülye, aki szerint nem fogunk mimmeghalni "koronavírusban".

Nem mondtunk ilyet. Miért raktad idézőjelbe a koronavírust?


“És ezek szerint ott sem fogtad fel. (a herpeszt)”

Neked nem sikerült felfognod, amit írtam. A koronavírus járvány óta érzékelhetően nőtt a többlethalálozás, vannak országok, ahol 10-15%-kal. Ha a koronavírus csak egy teljesen mellékes semmi lenne, mint egy herpesz, akkor nem lenne tapasztalható többlethalálozás.


“Idézem a tegnap 07:59-kor írt hozzászólásodat: A politika nem tartozik ide, nem kéne mert ez egy közegészségügyi veszhelyzet.”

Az egy másik kommentelő, ha nem látnád nem egyforma számúak a pipáink.


“Az oltástól valóban félek, mert az veszélyesebb, mint a covid.”

Ezt esetleg alá tudnád támasztani valamivel? Számokkal például. Vagy mi olyan veszélyes dolog lehet az oltásban?


“… teszteletlen mérgeket adnak be nekünk.”

Mérgek? Mitől lennének mérgek, ember? Nem teszteletlenek, átmentek a tesztelési procedúrákon.


“Ezt tőletek vírusrettegőktől rengetegszer látom, nekünk vírusszkeptikusoknak nem szokásunk, nekünk ugyanis vannak helyette érveink.”

A konteóhívő és oltásrettegő jobban illik rád. Szeretnék akkor érveket arra vonatkozóan, hogy miért veszélyesebb a vakcina, mint maga a koronavírus.


“Lásd a kollégádat, aki az előbb meg se nyitotta a linkemet, de már lehülyézte azt az orvost, aki szerint a kórházi protokoll miatt halnak meg a covidos betegek.”

Egyrészt az a kolléga (aki én vagyok) nem hülyézte le, másrészt úgy írta, hogy “ugye nem fogod belinkelni azt a román doktornőt”.

Szerintem ebből egyértelmű, hogy régi ismerősként tekint arra a román doktornőre, és már korábban olvasta a róla szóló cikket, de te úgy viselkedsz, mintha ismeretlenül alkotna véleményt róla.

2021. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/123 anonim ***** válasza:
78%

"Az a gond, hogy nem veszed észre, hogy egy ilyen mértékű összeesküvés mellett mindenhol rengeteg ember van, aki ki tudná borítani a bilit."

Meg is teszik, lásd pl. a fenti linkemet a román doktornővel, csak sajnos nincsenek elegen, így ki tudja csinálni őket a hatalom.


"Egyébként ugyanezt a tesztelési metódust használják már régóta sok légúti virális fertőzés kimutatására, ugyanolyan mélyre felnyúlnak, nem a covid érdekében találták ki."

Akkor valószínűleg ezért van egy küszöbérték (már ha egyáltalán igazat mondasz), ami alatt nem tekintik az embert fertőzöttnek. Viszont ha az előírtnál tovább tenyésztik a mintát, akkor simán el tudják érni ezt a küszöbértéket jelentéktelen mennyiségű, fertőzést nem okozó vírusnál is.


"Feltételezem, hogy a koronavírusra is vonatkozik ez a megállapítás, lévén az is vírus."

Igen, ez a megállapítás a koronavírusra is vonatkozik. És valóban ezt írtam, nem pedig azt, hogy csak a szövődményeiben lehet meghalni.


"Dehát rendszeresen elhangzik szinte minden mediaplatformon, hogy idősekre, krónius betegekre veszélyes, plusz mindenkit odasorolnak, aki koronavírus pozitív, a végstádiumos tüdőrákost is. Ez nyílt titok, de te elintézed annyival, hogy az emberek többésge idióta, csak annyit lát, hogy covidban haltak meg."

Mivel az emberek többsége valóban idióta, és valóban csak annyit lát, hogy covidban haltak meg.


"Ha leírják, hogy covidban halt meg és az egyéb betegségeket elhallagtják, akkor rettegtetés.

Ha leírják nem hallhatják el az egyéb betegségeket, akkor meg ki nem szarja le, az embereket úgysem érdekli, WTF…"

Amíg a covid-áldozatok közé sorolnak olyanokat, akiknek a halálához semmi köze a koronavírusnak, addig rettegtetés és szándékos félrevezetés folyik.


"Megnyitottam, a főcímet olvastam el, annyi elég volt"

Na, ennyi értelme van vitázni veled és forrásokat hozni.


"A román csodadoktornővel kapcsolatban csak azt nem értem, ha egyszer az ő módszere a tuti, a kórházba meg csak meghalni küldik a betegeket, akkor miért irányítja ő is kórházba a súlyos eseteket? Azoknál csődöt mond a módszere?"

Ezek szerint mégis elolvastad :D Néhány soron belül meghazudtolod magad, azért ez művészet :D Egyébként valószínűleg azért, mert így próbálja menteni a karrierjét. Ha odafigyeltél, akkor olvashattad ugyanebben a mondatban a "továbbiakban" szót is.


"Nem mondtunk ilyet."

Valóban, csak egyesével hülyéztek le minden ilyen embert :D


"Miért raktad idézőjelbe a koronavírust?"

Ennyit arról, hogy érted, amit írok :D Pont az előbb idézted tőlem azt, hogy vírusban nem lehet meghalni, csak az általa okozott betegségben.


"A koronavírus járvány óta érzékelhetően nőtt a többlethalálozás, vannak országok, ahol 10-15%-kal."

Mivel más országokban is leállították a komplett egészségügyet, és csak a covidosokkal foglalkoztak (akik közül sokakat meg is öltek, lásd fent).


"Az egy másik kommentelő, ha nem látnád nem egyforma számúak a pipáink."

Amikor ezt írtam, nálad is két pipát mutatott, de ezek szerint valóban másik. Mondjuk nehéz titeket rettegőket megkülönböztetni, hiszen ugyanazokat a betanult mantrákat hajtogatjátok.


"Ezt esetleg alá tudnád támasztani valamivel? Számokkal például."

[link]

A Gulyás által közölt számokból kiszámolható, hogy Magyarországon a kétszer oltott covidosok nagyobb arányban haltak meg, mint a teljes lakosságon belül a covidosok. (Van egy olyan sejtésem, hogy ez neked nem fog menni, de ha így lesz, majd a következő hozzászólásomban segítek.)


"Mérgek? Mitől lennének mérgek, ember? Nem teszteletlenek, átmentek a tesztelési procedúrákon."

Attól, hogy sokan belehalnak vagy belerokkannak az oltásba. Az, hogy átmentek a tesztelési procedúrákon, hazugság. Minden védőoltást évekig tesztelnek, mielőtt alkalmazhatóvá nyilvánítják.


"A konteóhívő és oltásrettegő jobban illik rád. Szeretnék akkor érveket arra vonatkozóan, hogy miért veszélyesebb a vakcina, mint maga a koronavírus."

Lásd fent.


"Szerintem ebből egyértelmű, hogy régi ismerősként tekint arra a román doktornőre, és már korábban olvasta a róla szóló cikket, de te úgy viselkedsz, mintha ismeretlenül alkotna véleményt róla."

Egyértelmű, hogy nem olvastad a cikket, vagy nem fogtad fel a tartalmát. Megcáfolni mindenesetre nem tudod.

2021. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/123 anonim ***** válasza:
37%

#59

“Meg is teszik, lásd pl. a fenti linkemet a román doktornővel, csak sajnos nincsenek elegen, így ki tudja csinálni őket a hatalom.”

De hát miért nincs még kicsinálva, és miért érhető el még mindig ez a cikk a weben, ha a hatalomnak annyira fontos, hogy ne bukjon le?


“Akkor valószínűleg ezért van egy küszöbérték (már ha egyáltalán igazat mondasz), ami alatt nem tekintik az embert fertőzöttnek. Viszont ha az előírtnál tovább tenyésztik a mintát, akkor simán el tudják érni ezt a küszöbértéket jelentéktelen mennyiségű, fertőzést nem okozó vírusnál is.”

A metódusról itt van link:

[link]

De honnan veszed, hogy az előírtnál tovább tenyésztik a mintát?


“Mivel az emberek többsége valóban idióta, és valóban csak annyit lát, hogy covidban haltak meg.”

De akkor ilyen alapon teljesen lényegtelen, hogy a cikkben elhangzik-e, hogy volt-e alapbetegség, vagy sem. Amúgy ha az ilyen cikkekkel a rettegtetés a cél, hogyhogy nem borította még ki a bilit egyetlen újságíró sem, vagy az eü-sök, akik az újságíroknak nyilatkoztak?


“Amíg a covid-áldozatok közé sorolnak olyanokat, akiknek a halálához semmi köze a koronavírusnak, addig rettegtetés és szándékos félrevezetés folyik.”

Még így is, hogy simán leközlik, hogy mennyi betegsége volt az illetőnek? Ha igazán rettegtetni akarnának, akkor elhallgatnák ezt a tényt. A lakosság nagy része indokolatlannak tartja a lezárásokat. Meghaltak pár tízezren, ami elenyésző. Én nem úgy látom, hogy rettegés utalkodna a közhangulatban. Az én munkahelyemen kb mindenki leszarja és feleslegesnek tartja az egészet. Ha a rettegtetés a cél, szerintem nem végeznek túl jó munkát.


“Na, ennyi értelme van vitázni veled és forrásokat hozni.”

Ne haragudj, de az, hogy a kórházakban megölik őket, plusz a főcím többet mond minden szónál. :D


“Ezek szerint mégis elolvastad :D Néhány soron belül meghazudtolod magad, azért ez művészet :D”

Ez a számodra varázslatos ellentmondás a következőképp magyarázható, ezt figyi:

Linkeltél egy cikket, amit megnyitottam és elolvastam a főcímet, amiből nekem eszembe jutott a román doktornő (ez volt tegnap este), majd bezártam.

Te felhívtad a figyelmem, hogy ez a román doktornőről szól, én pedig megnyitottam a linket és lecsekkoltam, átfutottam (ez volt ma este), hogy ugyanaz a cikk-e, amit még fél éve linkelgettek az oldalon. Tehát a két állapot között (cikk nem olvasva el vs cikk elolvasva), majdnem 24 óra telt el. Remélem érthető. :)


“Egyébként valószínűleg azért, mert így próbálja menteni a karrierjét.”

Ezzel miért menti? Hát 100%-osan felgyógyultak a betegei! Hatalmas siker, aki innentől hozzámegy, szinte biztos, hogy meggyógyul. Ha ezekután lemond a súlyos állapotban lévőkről és elküldi őket a kórházi vágóhídra, azzal aláássa magát.


“Ha odafigyeltél, akkor olvashattad ugyanebben a mondatban a "továbbiakban" szót is.”

Ha odafigyeltél te pdig olvashattad volna az “ugyanúgy” szót is.

[link]

“A valóság az, hogy számos páciens, miután Groşan doktornőhöz fordult a magánrendelőjében, súlyos állapotban került kórházba. Hogyan tehetsz úgy, hogy száz százalékban meggyógyítottál ezernyi embert, miközben tudod, hogy a betegeid súlyos állapotban kerültek kórházba?” – magyarázta az orvosi kamara elnöke.- a Maszol.ro portálról”


“Valóban, csak egyesével hülyéztek le minden ilyen embert :D”

Az ég világon senkit nem hülyéztem le, srác. Sem téged, sem a csodadoktornődet. Nagyon szereted magad/magatokat áldozati pózba vágni, hogy hú de le lettetek hülyézve. Történt itt ilyen?


“Ennyit arról, hogy érted, amit írok :D Pont az előbb idézted tőlem azt, hogy vírusban nem lehet meghalni, csak az általa okozott betegségben.”

De a te mondatod (amiben egyébként ismét egy áldozati vonaglás volt) eleve függő beszéd volt, amit egy veled egyet nem értő jelent ki, aki nem szkeptikus azt illetően, hogy koronavírusban meg lehet-e halni, tehát semmi létjogosultsága nem volt ott az idézőjelnek.


“Mivel más országokban is leállították a komplett egészségügyet, és csak a covidosokkal foglalkoztak”

Nem állították le a komplett egészségügyet más országokban. Nálunk sem, a súlyos és életveszélyes esetek ellátása ugyanúgy működött. Szerinted 10% túlhalálozás okoz az, ha az embereknek elhalasztják a szemölcseltávolító műtétjeiket?


“Mondjuk nehéz titeket rettegőket megkülönböztetni, hiszen ugyanazokat a betanult mantrákat hajtogatjátok.”

Miféle mantrákra gondolsz, tudnál mondani párat? Csak nem olyasmikre gondolsz, hogy “hülye, aki szerint nem halunk meg mind koronavírusban?”



“A Gulyás által közölt számokból kiszámolható, hogy Magyarországon a kétszer oltott covidosok nagyobb arányban haltak meg, mint a teljes lakosságon belül a covidosok.”

A cikk szerint június 3-mal bezárólag 3,7 millió második beoltást kapottból 524-en haltak meg.

Durván 4 hónappal ezelőtt kezdték adagolni a második oltásokat. Ez alatt a 4 hónap alatt meghalt a maradék 6,2 millió oltatlan emberből 16.860.

Én úgy látom, ha 6,2 millióból meghal 16.860, az rosszabb arány, mintha 3,7 millióból meghalna 524, az előbbi 0,27%, az utóbbi 0,014%, és az utóbbi halmazban jóval nagyobb arányban fordulnak elő olyan személyek, akikre fokozottan veszélyes a koronavírus.

Hozzáteszem, ha esetleg az jönne ki, hogy a duplán beoltottak között ugyanannyi, vagy kicsivel magasabb arányban halnak meg covidban, az még mindig nem azt támasztja alá, hogy a vakcinák veszélyesek, hanem azt, hogy a vakcinák hatástalanok.


“Attól, hogy sokan belehalnak vagy belerokkannak az oltásba.”

Mennyi az a sok? 100-ak? 1000-rek? Milliók? Forrás ezekről a számokról?


“Attól, hogy sokan belehalnak vagy belerokkannak az oltásba. Az, hogy átmentek a tesztelési procedúrákon, hazugság. Minden védőoltást évekig tesztelnek, mielőtt alkalmazhatóvá nyilvánítják.”

Átmentek a tesztelési fázisokon, de tény, hogy a III. fázisu tesztelések nem tartottak olyan sokáig. Viszony jóval több ember volt bevonva a vakcinfejlesztési folyamatokba és több pénz állt rendelkezésre is. A szakemberek úgy gondolták, hogy a jóval rövidebb ideig tartó III. fázisú tesztelések a kockázata és veszélye sokkal kisebb, mint a vakcina hiánya, és az ebből fakadó megbetegedések.

Gondolom ez számodra azért aggasztó, mert ki tudja mit okoz 4-5 év múlva, de az miért nem izgat, hogy a koronavírus mit okoz 4-5 év múlva? A másik: az oltásrettegők mindig ezek a hosszútáv szövődményen aggódnak, hogy 4-5 évig kellett volna tesztelni a vakcinát, de a csekély létszám miért nem probléma, akiken teszteltek? Pfizer esetén ez valami 40ezer ember, a korábban forgalomba helyezett vakcinák és más gyógyszerek esetén még kevesebb. Így hogyan fognak kiderülni az olyan ritkán jelentkező szövődmények, ami pl. 100ezerből egy embert érint? 40ezer emberen elvégzett tesztelés erre kevés.


“Egyértelmű, hogy nem olvastad a cikket, vagy nem fogtad fel a tartalmát. Megcáfolni mindenesetre nem tudod.”

Miből olyan egyértelmű? Nem vagyok szakember, nem az én dolgom megcáfolni, hanem más szakembereké, akik egyöntetűen sarlatánnak gondolják a doktornődet. Szerintem azzal már önamgát cáfolja, hogy a súlyos állapotban lévőkről lemond, és a halálba küldi őket.

2021. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!