Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 25 év feletti fiatalok, ti...

25 év feletti fiatalok, ti tervezitek, hogy jövőre külföldre költöztök?

Figyelt kérdés

2021. okt. 9. 08:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

#17

"Akik kulfoldon csinaltak karriert, azok itthon is megtudtak volna tenni :) 1-es voltam."

Ebben van valami, viszont az nem mindegy, hogy hogyan és mennyi idő alatt eléred el ugyanazt. Ha ugyanazt Magyarországon nehezebben és hosszabb idő alatt érném el, mint egy adott külföldi országban, akkor miért maradnék az előbbinél?


#18

Bevallom, nem tudom eldönteni, hogy komolyan gondolod-e a válaszodat, vagy csak másokat provokálsz-e. Ettől függetlenül sajnos találkoztam már ezzel a mentalitással.


"Aki elmegy az anyafoldrol, az elhagyja a multjat, (...) ... a gyokereit."

Egyrészt nem értem, hogy miért kéne a múlthoz ragaszkodni. Igen, a részem, de miért kéne ennek megakadályozni abban, hogy új dolgokat tapasztaljak? A fejlődés lényege (legyen bármilyen kis vagy nagy méretű), hogy előre tekints, ne a gyökereiden ülj.


"csaladjat, baratait"

Számtalan magyar ember ugyanabban a városban él, mint a családja és barátai, mégse találkoznak vagy beszélgetnek, mert összevesztek valamin, vagy rossz kapcsolatot ápolnak. Ez nem zavar? Mind a családommal, mind a magyar barátaimmal, heti több órát Skype-olok, pár havonta találkozunk pár hétre (visszamegyek "nyaralni" a Magyarországra, vagy kiinvitálom őket látogatóba), közel sem mondtunk le a másikról. Nem mindegy, hogy pár órát vonatozok országon belül, vagy pár órát repülök, hogy találkozzunk?


"Egoista mocskos gondolkodasra vall!"

Azért volnék öntelt, mert szerettem volna egy másik országba menni, ezért hát odaköltöztem? Szerintem nem vagy tisztában a szó jeletésével...


"A nomadok elnek igy!!! :)))"

Ez sértés volna? Bár letelepedtem már egy másik országban, de hónapokat éltem más és más országban, a te értelmezésed szerint nomádnak és szerintem kevés jobb van annál, amikor igazán meg tudsz érteni egy másik kultúrát és világot. A féléves olaszországi életem köszönőviszonyba se volt a két hónapos thailföldivel, mégis mindkettő ugyanúgy gazdagabbá tett.


Téged miért zavar, hogy mások másképp élik az életüket? Miért gyűlölöd és nézed le őket, amikor semmi rosszat nem tettek?

25/N

2021. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Utolsó, ő se tudja.

Azt hiszi hogy ez ország megérdemli hogy dolgozz érte.

Pedig európa legalja, ez tény.

2021. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen. Csak megvárom amíg ismét a republikánus elnökség lesz az USA-ban. Ati a kamionos barátom, ott 5-6000 dollárokat keres, de ismerek még magyarokat orvos-teológus házaspárt is, kint és tánctanárt is. Itt több szakmával és nyelvtudással sem lehet egy normális bért kialkudni, ami elég lenne a családalapításhoz. A vállalkozókat pedig itt nagyon megadóztatják-kivéve ha multi vagy és külföldi. Azt bánta meg, de nagyon, hogy nem léptem le már 18 évesen. én az óceán miatt megyek, mert imádom és öreg éveimet Kaliforniában szeretném leélni. Még csak 38 vagyok.
2021. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!