Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem veszi komolyan...

Miért nem veszi komolyan legtöbb ember az Új Világrendet?

Figyelt kérdés
Miért kezelik egyáltalán összeesküvés-elméletként mikor rengeteg bizonyíték van rá és a Világgazdasági Fórum nyíltan is beszél a terveiről?

2022. márc. 20. 19:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
24%

"Az hogy szándékosan gazdasági világválságot okoztak a covidra hivatkozva, az nem elég bizonyíték?"

Mivel ez kapásból egy újabb konteó, természetesen nem bizonyító erejű semmivel kapcsolatban.

Plusz tekintve hogy a kormányok mennyire igyekeztek lavírozni aközött, hogy legyenek korlátozások, de lehetőleg minél kevésbé álljon le a gazdaság, ki is jelenthető hogy semmi realitás nincs az állításodban.

2022. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 A kérdező kommentje:

Ez mind bizonyíték, amit 40 is leírt és én is ajánlottam pár dolgot amit beírhatsz a keresőbe és ha rászánnál egy pár órát hogy tájékozódj róla akkor előbb utóbb összeraknád a képet (persze kellő nyitottság, logikai érzék és intelligencia is szükséges hozzá), de gondolom egy percet nem voltál hajlandó rászánni hanem inkább leírtad hogy szerinted miért hülyeség, amit én írok. Nem látod hogy ebben az érvelésben mi a hiba? Csak mert nem cáfoltad meg egyik érvemet sem csak rámondod hogy hülyeség.

Nem csak az én életemről hanem mindannyiunk jövőjéről van szó ha nem teszünk semmit hogy megakadályozzuk ezeket a terveket, tragikus következményei lesznek aminek meg most is előre látható jelei vannak, csak hát reménytelen mivel az emberek 90%-a pont így viselkedik és érvel mint ti és a nyitottság jelét se mutatjátok, így hiába mutatnék neked bármilyen bizonyítékot ha azt se hiszed el amit saját magad tapasztaltál 2 évig és azóta is. Toroczkai 2 éve ezekről beszél a YouTube csatornáján és megjósolt sokmindent ami azóta be is következett. Inkább őt nézd ha nekem nem hiszel, rengeteg videójában bizonyítékokkal együtt mutatja be a valóságot. (nem akarok neki reklámot csinálni, de magyar nyelven ő foglalja össze a legjobban ezeket a témákat)

Ha komolyan érdekelne a téma akkor belemehetnénk sokkal részletesebben is, számadatokat is tudnék küldeni a vírusról meg az oltás hatékonyságáról és mellékhatásairók is, de mivel nem mutatsz hajlandóságot ezért én se pazarlom feleslegesen az időmet. Az meg hogy téríteni akarok...nem kötelező ide kommentelgetni főleg ha semmit nem tudsz a témáról csak személyeskedni. Várom az ellenérveidet, bár tudom hogy hiába..

2022. ápr. 3. 16:56
 43/86 A kérdező kommentje:
"ki is jelenthető" ez miféle konteó? Hol van rá a bizonyíték? Ugye hogy csak a saját logikád alapján következtetsz amit te bizonyítékként elfogadsz?
2022. ápr. 3. 16:58
 44/86 anonim ***** válasza:
23%

""ki is jelenthető" ez miféle konteó? "

Ez pont semmiféle, hisz pont arra mutattam rá, hogy a valós események mennyire látványosan cáfolják a 40-es kommentelő konteóját.

De persze a hozzátok hasonló fanatikusokat az ilyesmi úgysem érsekli, hisz velem ellentétben ti nem a tények alapján vontok le következtetéseket, hanem a tényeket igyekeztek a konteótokhoz igazítani.

2022. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 A kérdező kommentje:
Pont fordítva van. Te tényként kezeled azt, amit a tv-ben hallasz vagy amit Orbán mond vagy amit éppen el akarsz hinni. Én viszont tényekkel és számokkal tudom bizonyítani az állításaimat. Ha te nem hiszel az egyértelmű bizonyítékoknak sem akkor semmi értelme ennek a vitának.
2022. ápr. 3. 17:33
 46/86 A kérdező kommentje:

Ha már ennyit időt rászántál hogy ide írogatsz akkor talán rá tudsz szánni 20 percet erre az egy videóra is:


[link]


Nagyjából ugyanazt mondja el mint amit leírtam a 31. válaszban de talán az ő érvelésének jobban hiszel.

Várom az ellenérveket.

2022. ápr. 3. 17:39
 47/86 b95 ***** válasza:
0%

#45:

Bocs, de te mire alapozod azt, hogy a másik honnan informálódik? Gondolatolvasó vagy? És miért lényeges ez a mondandója szempontjából? Vagy arra nem tudsz érdemben reagálni, ezért inkább vakon vádaskodsz?

2022. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
18%

"Pont fordítva van. Te tényként kezeled azt, amit a tv-ben hallasz vagy amit Orbán mond vagy amit éppen el akarsz hinni. "

Se tv-t nem nézek, se nem politizálok.

Látod, ugyanezen az ostoba gondolkodásmódodon bukik meg az összes konteód is. Mert anélkül hogy bármire bármi bizonyítékod lenne, te csak úgy kitalálsz magadnak dolgokat. Mint ahogy rólam is.

2022. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 A kérdező kommentje:
Azért mert ha valóban a tudományt követnéd, rászánnád az időt hogy kiderítsd hogy mi az igazság és nem csak a mainstream hülyeséget fogadod el tényként akkor változhatna a véleményed, de lefogadom hogy az elmúlt 2 évben összesen egy órát nem töltöttél azzal hogy bárminek utánajárnál magadtól. Ne aggódj, a legtöbben így vannak ezzel, így lehet félrevezetni és manipulálni nagy tömegeket. Tökéletes példája vagy az irányítható, saját önálló gondolatoktól mentes csordaszellemnek.
2022. ápr. 3. 17:52
 50/86 anonim ***** válasza:
18%

Konkrétan tudományos területen is dolgozom, és aktívan követem a tudományos híreket.

Ennek tükrében, hogy nap mint nap megalapozott kutatásokról, objektív tanulmányokról, stb olvasok, illetve magam is hozzájárulok ezekhez, ismerem a tudományos módszertant, tudom hogyan működik a hipotézistesztelés, bizonyítás és cáfolat, különösen nevetséges az hogy te miket szeretnél bizonyítéknak képzelni. Hogy te fogsz valakitől egy mondatot vagy valakiről egy fotót, és mindenféle meséket gyártasz köré, amikor pedig valaki rámutat hogy a meséidnek semmi alapja, akkor mutogatsz "bizonyítékként" arra a fotóra. Holott senki nem annak létezését vonta kétségbe, hanem a mesékét amiket köré szőttél, és amiket semmivel nem tudtál megalapozni.

Remélhetőleg még csak valami kiskamasz vagy, akkor még érhető a hiszékenységed és naivitásod, hogy gondolkodás nélkül bármit beveszel amiről úgy érzed, be tudod építeni a meséidbe (és ugyanígy gondolkodás nélkül kizársz mindent ami cáfolja azt). Majd kinövöd. Ha esetleg már felnőtt ember vagy, az már egy súlyosabb helyzet. De persze akkor sem lehetetlen hogy benő egyszer még a fejed lágya. Csak ehhez ugye először neked kéne felismerni, mennyire tévúton jársz ezekkel a konteós ostobaságokkal..

2022. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!