Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz a transznemű...

Miért olyan nehéz a transznemű emberek wc-ztetésének kérdése?

Figyelt kérdés

Transznemű lány vagyok, 24 éves.

Még mielőtt elkezdtem a hormonokat, és megnövesztettem volna a hajamat, sokszor gondolták azt, hogy leszbikus lány vagyok. Ekkoriban kettős életet éltem. Volt, amikor "férfiként" kellett prezentálnom magam, hogy bizonyos emberek ne tudják meg. Pl. egyetemen, vagy a rokonoknak. De már ekkor is volt, hogy femininen öltöztem fel. A hosszú haj illúzióját egy paróka segítségével oldottam meg. Életem első női wc-s esetétől rendkívül féltem, hogy mi van, ha látják rajtam, hogy transznemű vagyok. De nem történt semmi. Bementem, pisiltem, kezet mostam, távoztam. Senki nem szólt semmit érte. Ezután már nyugodtan mertem női mosdóba járni, nem féltem. De ha a "férfias" prezentációm volt, akkor a férfi mosdót választottam.

Azóta mellig érő természetes hajam van, és 1 éve hormonokon vagyok. Passing vagyok, nem nézek ki úgy, mintha transznemű lennék, és ezt megerősítik a külső vélemények, emberi reakciók, testbeszédek. Eszembe nem jutna a férfi mosdóba menni. Veszélyezve érezném ott magam, annak ellenére, hogy sokan azt szeretnék, hogy a transznemű emberek a születési nemüknek megfelelő mosdóba járjanak. Pedig mi csak pisilni szeretnénk. Nem lehetne azt úgy tenni, hogy közben ne féljek attól, hogy valami gyanakvó emberke azzal a gondolkodással, hogy "itt van a férfi wc-ben, tuti pénisze van" megüssön?


Ez a születési nemes megoldás abból a sebből is vérzik, hogy egy transznemű férfi, aki sok éven keresztül tesztoszteront szed, és szakálla van, izmos, az a női wcben - merthogy az a születési neme - milyen reakciót váltana ki az éppen ott tartózkodó lányokból?


A koedukált mosdó egyébként több szempontból hasznos lenne, például lánygyermekes apukák sokszor nem tudják, hova menjenek, ha a kicsinek pisilnie kell. De megértem, hogy ez nem mindenhol kivitelezhető.


Ha nem az, akkor miért akkora baj, ha én transznemű nőként a női mosdóba megyek?



2022. jún. 5. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
44%
Gyakran van szorulásuk.
2022. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
77%
Te veszélyben éreznéd magadat a férfi mosdóban, mi(nők) meg veszélyben éreznénk magunkat ha olyan lenne ott akinek farka van. Nem feltétlenül miattad, tőled félnénk hanem azoktól aki kihasználnák. Pl a transzemű úszóról kiderült, hogy zuhanyzás közben áll a farka, ugyan úgy nőkkel randizik mint korábban
2022. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
30%
Te fiú vagy.🙏
2022. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
62%
Bármelyik perverz, aki felvesz egy szoknyát, hogy kukulhasson vagy megerőszakoljon nőket mondhatja magára, hogy ő transz nő és bemehetne így a női mosdóba a te logikád alapján.
2022. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
65%
Én nőként nem érezném magam veszélyben transz nő közelében. Végülis nem azért esett át hormonkezelésen meg beavatkozásokon, hogy kukkolhasson. A perverz férfiak meg így is úgyis bemennek a női mosdóba. Nehogy azt gondolja már bárki, hogy a szexuális erőszaktevőket, egy tábla megállítja.
2022. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
72%

Öszintén szólva azt soha nem értettem, hogy a NÖI WC-ben miért probléma, ha egy FÉRFI (akár egyedül, akár pl. kisgyerekkel) bemegy. Ott ugyanis MINDENKI a fülkékben végzi a dolgát, tehát semmit nem észlel a másik fülkében lévö emberböl.

Azt sem tudom, miért érezné magát bárki emiatt veszélyben.


Ellentétben az zavaró, ha férfi WC-be kell bemennie egy nönek, mivel ott megszokott, hogy a férfiak az elötérben pisilnak, azaz mindenki számára látható a nemiszervük, ami egy nönek is zavaró - nem szeretik idegen férfiakét látni még véletlen sem -, egy kisgyereknek, föleg kislánynak viszont komolyabban problémás lehet.


A kérdésre: szerintem a nöi WC-be bármilyen nemü ember mehet, éppen, mert ott sokkal több magánszférára van lehetöség.

2022. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem kell ezt túlbonyolítani. Fiú/lány wc helyett legyen kukivécé, meg nunivécé. Aki átműttette magát, az már mehet a másikba. Akinek meg egyik sincs, annak ott a roki.
2022. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
35%
Egyáltalán nem nehéz. Aki férfi, az a férfi vécébe menjen, aki nő, az a nőibe. Akkor is, ha más neműnek képzeli magát.
2022. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nincs baj azzal, hogy férfi és női vécé van, így volt mindig. Aki már levágatta a farkát, az bemehet a női vécébe, a többiek nem.
2022. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem még az se menjen a nőibe, aki volt olyan hülye, hogy levágatta a farkát, mert attól még férfi marad. A nemünk bele van kódolva minden egyes sejtünkbe, ezt nem lehet megváltoztatni.
2022. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!