Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz a transznemű...

Miért olyan nehéz a transznemű emberek wc-ztetésének kérdése?

Figyelt kérdés

Transznemű lány vagyok, 24 éves.

Még mielőtt elkezdtem a hormonokat, és megnövesztettem volna a hajamat, sokszor gondolták azt, hogy leszbikus lány vagyok. Ekkoriban kettős életet éltem. Volt, amikor "férfiként" kellett prezentálnom magam, hogy bizonyos emberek ne tudják meg. Pl. egyetemen, vagy a rokonoknak. De már ekkor is volt, hogy femininen öltöztem fel. A hosszú haj illúzióját egy paróka segítségével oldottam meg. Életem első női wc-s esetétől rendkívül féltem, hogy mi van, ha látják rajtam, hogy transznemű vagyok. De nem történt semmi. Bementem, pisiltem, kezet mostam, távoztam. Senki nem szólt semmit érte. Ezután már nyugodtan mertem női mosdóba járni, nem féltem. De ha a "férfias" prezentációm volt, akkor a férfi mosdót választottam.

Azóta mellig érő természetes hajam van, és 1 éve hormonokon vagyok. Passing vagyok, nem nézek ki úgy, mintha transznemű lennék, és ezt megerősítik a külső vélemények, emberi reakciók, testbeszédek. Eszembe nem jutna a férfi mosdóba menni. Veszélyezve érezném ott magam, annak ellenére, hogy sokan azt szeretnék, hogy a transznemű emberek a születési nemüknek megfelelő mosdóba járjanak. Pedig mi csak pisilni szeretnénk. Nem lehetne azt úgy tenni, hogy közben ne féljek attól, hogy valami gyanakvó emberke azzal a gondolkodással, hogy "itt van a férfi wc-ben, tuti pénisze van" megüssön?


Ez a születési nemes megoldás abból a sebből is vérzik, hogy egy transznemű férfi, aki sok éven keresztül tesztoszteront szed, és szakálla van, izmos, az a női wcben - merthogy az a születési neme - milyen reakciót váltana ki az éppen ott tartózkodó lányokból?


A koedukált mosdó egyébként több szempontból hasznos lenne, például lánygyermekes apukák sokszor nem tudják, hova menjenek, ha a kicsinek pisilnie kell. De megértem, hogy ez nem mindenhol kivitelezhető.


Ha nem az, akkor miért akkora baj, ha én transznemű nőként a női mosdóba megyek?



2022. jún. 5. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
34%
#20: Tehát a társadalmi nem mégis a biológiától függ?
2022. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
32%
#22 nem kizárólagosan. Ezt akkor lehetne állítani, ha minden transz agyát meg lehetne vizsgálni.
2022. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
0%
#23: De akkor végső soron mitől függ, hogy valaki milyen társadalmi nembe tartozik? Az agyi struktúrájától?
2022. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
28%
Az identitásától
2022. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
63%
#25: Azt mi határozza meg? Az agyi struktúrája?
2022. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
24%
#26 részben. De inkább a saját énkép, éntudat, amit tulajdonképpen a self-ről tud. A mindennapok szubjektív megélése, a társadalmi elvárásokhoz való szubjektív hozzáállás.
2022. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
67%
#27: Tehát akkor az a saját döntése, nem?
2022. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
24%
#30 nem. Hogy lehetne ilyenről dönteni?
2022. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
25%
#31: Akkor az, hogy milyennek érzi magát?
2022. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
18%
#30 a szubjektív megélés nem egyenlő azzal, hogy azt gondolsz róla, amit akarsz. Az, hogy milyen hatást gyakorol rád valami, nem tudod kognitív módon befolyásolni.
2022. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!