Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz a transznemű...

Miért olyan nehéz a transznemű emberek wc-ztetésének kérdése?

Figyelt kérdés

Transznemű lány vagyok, 24 éves.

Még mielőtt elkezdtem a hormonokat, és megnövesztettem volna a hajamat, sokszor gondolták azt, hogy leszbikus lány vagyok. Ekkoriban kettős életet éltem. Volt, amikor "férfiként" kellett prezentálnom magam, hogy bizonyos emberek ne tudják meg. Pl. egyetemen, vagy a rokonoknak. De már ekkor is volt, hogy femininen öltöztem fel. A hosszú haj illúzióját egy paróka segítségével oldottam meg. Életem első női wc-s esetétől rendkívül féltem, hogy mi van, ha látják rajtam, hogy transznemű vagyok. De nem történt semmi. Bementem, pisiltem, kezet mostam, távoztam. Senki nem szólt semmit érte. Ezután már nyugodtan mertem női mosdóba járni, nem féltem. De ha a "férfias" prezentációm volt, akkor a férfi mosdót választottam.

Azóta mellig érő természetes hajam van, és 1 éve hormonokon vagyok. Passing vagyok, nem nézek ki úgy, mintha transznemű lennék, és ezt megerősítik a külső vélemények, emberi reakciók, testbeszédek. Eszembe nem jutna a férfi mosdóba menni. Veszélyezve érezném ott magam, annak ellenére, hogy sokan azt szeretnék, hogy a transznemű emberek a születési nemüknek megfelelő mosdóba járjanak. Pedig mi csak pisilni szeretnénk. Nem lehetne azt úgy tenni, hogy közben ne féljek attól, hogy valami gyanakvó emberke azzal a gondolkodással, hogy "itt van a férfi wc-ben, tuti pénisze van" megüssön?


Ez a születési nemes megoldás abból a sebből is vérzik, hogy egy transznemű férfi, aki sok éven keresztül tesztoszteront szed, és szakálla van, izmos, az a női wcben - merthogy az a születési neme - milyen reakciót váltana ki az éppen ott tartózkodó lányokból?


A koedukált mosdó egyébként több szempontból hasznos lenne, például lánygyermekes apukák sokszor nem tudják, hova menjenek, ha a kicsinek pisilnie kell. De megértem, hogy ez nem mindenhol kivitelezhető.


Ha nem az, akkor miért akkora baj, ha én transznemű nőként a női mosdóba megyek?



2022. jún. 5. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
24%

#71 szerintem ha a transz nőket “férfiakat” kinn akarod tartani a női mosdóból, akkor a férfiak véleményét is tartsuk kinn a női ügyekből.


Nem tudom, te vagy-e, akinek már más kérdés alatt (vagy lehet hogy ezalatt korábban) kifejtettem, hogy amit linkelsz, az amerikai kutatás, amerikai mintán.

Tessék itt van egy nemzetközi felmérés, több országból (köztük Magyarországgal) és kultúrából reprezentatív mintán végzett felmérés.

[link]

5. Oldal. Eszerint 3% Magyarországon. Mégegyszer. Ez reprezentatív magyar minta alapján. A tiéd nem magyar minta.

2022. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem engedd el. A magyar emberek egy részének a teljesen átmosta az agyát a kormanypropaganda. Az origo, pesti srácok és társaik rendszeresen azon a 2-3 eseten csámcsognak, amikor a transz nő a börtönben cisz nőkkel erőszakoskodott, vagy amikor a transz úszónő leigázta a mezőnyt. Az itteni kommentelők meg papagáj módjára visszamondják a propagandát, hozzátéve azt, amit a nyolcadikos biológiakönyvben olvastak, vagy az Ovizsaru című vígjátékban hallottak, szinte tudományos tényként kezelve azt. Az persze nem hír, hogy a transz nő bemegy a mosdóba, elvégzi a dolgát és minden feltűnés és botrány nélkül kijön, pedig ez történik az esetek 99,9999...%-ában. A szőrös-szakállas, férfias transz férfiak esetét meg egyszerűen elengedik a fülük mellett. Csak az a lényeg, hogy gyűlölködni lehessen.

Két dolgot tudsz tenni. Mivel passing vagy, egyszerűen nem foglalkozol vele. Bemész a női mosdóba és próbálod elengedni, hogy a melletted lévő mosdókagylónál kezet mosó, kedvesnek tűnő hölgy lehet, hogy egy keményvonalas terf, aki habzó szájjal zavarna át a férfi mosdóba, ha megtudná, hogy transz vagy. Vagy a másik lehetőség, ha nagyon zavar, hogy ilyen emberekkel kell egy országban élned, akkor szeded a sátorfád és elköltözöl pár országhatárral nyugatabbra. Ott is vannak ilyen emberek, de nem adja alájuk a kormány a lovat és ezért nem is ilyen a légkör.

2022. jún. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
81%
#39 szerinted egymastol ket fuggetlen pszichologus (+nehany helyen szexualpszichologus is) nem jonnek ra, ha az illeto elonyokert hazudik?
2022. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
100%
#70 és szerinted mit csinál egy hormonterápián átesett, két egymástol független pszichológus által véleményezett személy az apukák lányaival? Elárulom: semmit.
2022. jún. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
14%
Te beteg vagy barátom!
2022. júl. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!