Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz a transznemű...

Miért olyan nehéz a transznemű emberek wc-ztetésének kérdése?

Figyelt kérdés

Transznemű lány vagyok, 24 éves.

Még mielőtt elkezdtem a hormonokat, és megnövesztettem volna a hajamat, sokszor gondolták azt, hogy leszbikus lány vagyok. Ekkoriban kettős életet éltem. Volt, amikor "férfiként" kellett prezentálnom magam, hogy bizonyos emberek ne tudják meg. Pl. egyetemen, vagy a rokonoknak. De már ekkor is volt, hogy femininen öltöztem fel. A hosszú haj illúzióját egy paróka segítségével oldottam meg. Életem első női wc-s esetétől rendkívül féltem, hogy mi van, ha látják rajtam, hogy transznemű vagyok. De nem történt semmi. Bementem, pisiltem, kezet mostam, távoztam. Senki nem szólt semmit érte. Ezután már nyugodtan mertem női mosdóba járni, nem féltem. De ha a "férfias" prezentációm volt, akkor a férfi mosdót választottam.

Azóta mellig érő természetes hajam van, és 1 éve hormonokon vagyok. Passing vagyok, nem nézek ki úgy, mintha transznemű lennék, és ezt megerősítik a külső vélemények, emberi reakciók, testbeszédek. Eszembe nem jutna a férfi mosdóba menni. Veszélyezve érezném ott magam, annak ellenére, hogy sokan azt szeretnék, hogy a transznemű emberek a születési nemüknek megfelelő mosdóba járjanak. Pedig mi csak pisilni szeretnénk. Nem lehetne azt úgy tenni, hogy közben ne féljek attól, hogy valami gyanakvó emberke azzal a gondolkodással, hogy "itt van a férfi wc-ben, tuti pénisze van" megüssön?


Ez a születési nemes megoldás abból a sebből is vérzik, hogy egy transznemű férfi, aki sok éven keresztül tesztoszteront szed, és szakálla van, izmos, az a női wcben - merthogy az a születési neme - milyen reakciót váltana ki az éppen ott tartózkodó lányokból?


A koedukált mosdó egyébként több szempontból hasznos lenne, például lánygyermekes apukák sokszor nem tudják, hova menjenek, ha a kicsinek pisilnie kell. De megértem, hogy ez nem mindenhol kivitelezhető.


Ha nem az, akkor miért akkora baj, ha én transznemű nőként a női mosdóba megyek?



2022. jún. 5. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
21%
#42 de nem mindenki hazudik. Ez olyan, hogy mondhatja magáról bárki, hogy cukorbeteg, ellenőrizni nem tudod. Vagy hogy személyiségzavaros vagy. Ránézésre nem eldönthető, hogy valóban az vagy-e.
2022. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
77%
#44: Valóban, viszont ezekre nem is alapozunk elméletet. A gender hülyeség, a társadalmi nemek hülyeségek, helyette az van, hogy vannak, akiknek nemi identitászavaruk van, és kész.
2022. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
0%
#45 de ezek alapján akkor az elmélet erőssége lényegtelen, hiszen így is, úgyis bemondásra megy a dolog. Mert orvosi értelemben meg van transzneműség.
2022. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
79%
#46: Nyilván van valamilyen nemi identitászavar, aminek nem tudjuk az okát, de attól még nem létezik a társadalmi nemes zagyvaság.
2022. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
46%
#46 Orvosi értelemben sincs, csak amelyik orvos nem fogadja el ezt a baromságot, annak tönkreteszi a karrierét a diktatúra.
2022. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
0%
#48 a 12 éve kétharmados Fidesz diktatúra teszi tönkre? 🤔
2022. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
0%
#49 Csak a legnaivabbak hiszik azt, hogy orbán gyakorolja felettünk a diktatúrát. Ő csak helytartó, a valódi vezetőinket nem mi választjuk. Egyébként orbán is LMBTQP-párti, csak mást mond a szavazatokért.
2022. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
100%
#48: Szerinted nem létezik nemi identitászavar? Nem értek egyet.
2022. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
31%
#49 ezt te sem gondolhatod komolyan 😂😂😂
2022. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagy te transznemű, neked személyiségzavarod van.
2022. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!