Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz a transznemű...

Miért olyan nehéz a transznemű emberek wc-ztetésének kérdése?

Figyelt kérdés

Transznemű lány vagyok, 24 éves.

Még mielőtt elkezdtem a hormonokat, és megnövesztettem volna a hajamat, sokszor gondolták azt, hogy leszbikus lány vagyok. Ekkoriban kettős életet éltem. Volt, amikor "férfiként" kellett prezentálnom magam, hogy bizonyos emberek ne tudják meg. Pl. egyetemen, vagy a rokonoknak. De már ekkor is volt, hogy femininen öltöztem fel. A hosszú haj illúzióját egy paróka segítségével oldottam meg. Életem első női wc-s esetétől rendkívül féltem, hogy mi van, ha látják rajtam, hogy transznemű vagyok. De nem történt semmi. Bementem, pisiltem, kezet mostam, távoztam. Senki nem szólt semmit érte. Ezután már nyugodtan mertem női mosdóba járni, nem féltem. De ha a "férfias" prezentációm volt, akkor a férfi mosdót választottam.

Azóta mellig érő természetes hajam van, és 1 éve hormonokon vagyok. Passing vagyok, nem nézek ki úgy, mintha transznemű lennék, és ezt megerősítik a külső vélemények, emberi reakciók, testbeszédek. Eszembe nem jutna a férfi mosdóba menni. Veszélyezve érezném ott magam, annak ellenére, hogy sokan azt szeretnék, hogy a transznemű emberek a születési nemüknek megfelelő mosdóba járjanak. Pedig mi csak pisilni szeretnénk. Nem lehetne azt úgy tenni, hogy közben ne féljek attól, hogy valami gyanakvó emberke azzal a gondolkodással, hogy "itt van a férfi wc-ben, tuti pénisze van" megüssön?


Ez a születési nemes megoldás abból a sebből is vérzik, hogy egy transznemű férfi, aki sok éven keresztül tesztoszteront szed, és szakálla van, izmos, az a női wcben - merthogy az a születési neme - milyen reakciót váltana ki az éppen ott tartózkodó lányokból?


A koedukált mosdó egyébként több szempontból hasznos lenne, például lánygyermekes apukák sokszor nem tudják, hova menjenek, ha a kicsinek pisilnie kell. De megértem, hogy ez nem mindenhol kivitelezhető.


Ha nem az, akkor miért akkora baj, ha én transznemű nőként a női mosdóba megyek?



2022. jún. 5. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
0%
#53 megkérdezhetem, hogy melyik egyetemen végzett orvosként, és hol töltötte a rezidens éveket? Vagy klinikai pszichológus tetszik lenni? Ha már így látatlanban diagnosztizál embereket néhány komment alapján?
2022. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
100%
Istenem...Budi ügyben adjatok neki tanácsot,ne analizáljátok,nehogy beigyon.
2022. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
15%

Mert egy transz nőnek érzi magát mondjuk, bemegy a női wc-be, de ott a "sima" nők nem örülnek neki. Ezért.

Meg ilyen elven az összes nemnek kéne külön wc.


"A koedukált mosdó egyébként több szempontból hasznos lenne, például lánygyermekes apukák sokszor nem tudják, hova menjenek, ha a kicsinek pisilnie kell."

Ebben igazad van.


És visszatérve...vannak, akik nem fogadják el ezt a dolgot, hogy xy férfiként született, de nőnek érzi magát.

(Azt meg még inkább nem szerintem, ha valaki nemtelennek érzi magát, pedig erre is van példa... igaz, ez már más téma.)

2022. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
74%

Az emberek nagyobb része nem tudja mi a transzneműség (vagy a transzszexualitás). Ezért tévesen ítéli meg az egész kérdést. Akik tájékozottnak hiszik magukat, gyakran csak az uszító kormánypropagandából nyerték "tudásukat".


Az amcsiknál ma már a fekete és ázsiai nők is bemehetnek ugyanabba a wc-be. Hamarosan Magyarországon sem lesz gond abból, hogy ne csak a cisznemű, de a transznemű embertársaink is biztonságban használhassák a mosdót.


A propagandából sokan arra jutottak, hogy egy transznemű nő a wc-ben azt jelenti, hogy kukkolják vagy megerőszakolják a nőket. Ilyen esetek transznemű nők nélkül is történnek: ciszheteró férfiak követik el ezeket.

Ha egy ciszheteró férfi transznak tetteti magát és úgy követ el ilyen bűncselekményt, akkor az nem a transzneműek hibája. Sőt, biztos vagyok benne, hogy amiket ebben az évben elkövettek, egyiket sem a transzneműség álcájával tették.

Jelenleg aki veszélyben van, az a transznemű emberek közössége, akik egészségügyi kockázatot vállalnak ha nem mennek a mosdóba. Ha mégis, bármelyik mosdót választva kitehetik magukat egy agresszív támadásnak.


Itt jegyezném meg, hogy ijesztő, ahogyan a kormány mennyire nem teljesítette a feladatát: az emberek békés együttélését támogató felvilágosító, információs programok helyett félretájékoztató és gyűlöletkeltésre alkalmas célra használta fel a hazánk anyagi erőforrásait.

2022. jún. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
29%

#54: Egyrészt nem a transzok döntik el, hogy bemehetnek-e a nőkhöz, hanem a nők, mivel ezt tőlük kell megkérdezni. Nem is értem, miért egy 0,6%-os kisebbség szava számítana egy 50%-os többséggel szemben. Ha az 50%-os többségű nők nem akarják, hogy bemenjenek a transzok, akkor nem fognak bemenni. Még akkor se, ha ez a világ összes social justice warriorának és lmbtq-aktivistájának fáj. Mellesleg volt már ebből probléma az USÁ-ban, egy nő tiltakozott, hogy együtt kelljen öltöznie a transzokkal egy fürdőben.


Azon kívül pedig, volt olyan eset Amerikában, hogy egy férfi transznak hazudta magát, hogy női börtönbe kerüljön, ott pedig teherbe ejtette a rabokat. Ilyen könnyű vele visszaélni. És igenis lennének perverz kukkolók, akik visszaélnének a helyzettel. Bemennének a nőkhöz meglesni őket azt hazudva, hogy transzok.

2022. jún. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
86%

Ti csináltok teljesen feleslegesen problémát magatoknak!

Bemész az illemhelyre - a rendeltetésébe beilleszthető küllemmel és viselkedéssel!

Bemész egy ülő WC-s helységbe, ahol magadra zárod az ajtót!

Ettől a pillanattól kezdve az sem érdekel senkit, ha a parókád alól három slagot szabadítasz ki!...

2022. jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
84%
Én sem értem, hogy a világ egyik maradi része miért csinál problémát egyes dolgokból. Ha az illető, akinek dolga van, nőnek néz ki, és nincs más szándéka, csak könnyíteni magán, nyugodtan használhassa azt az illemhelyet, ahol nem tűnik ki a többiek közül és kész.
2022. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
22%
Nem akarjuk, hogy férfiak női vécébe menjenek = maradiak vagyunk. WTF?
2022. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom irta már valaki mert nincs erőm végigolvasni ezt a sok választ.

Szerintem ha egy transz bemegy a gender ének megfelelő vc-be azzal nincs baj, az viszont igaz hogy ezt sokan kihasználhatják.

Ezért az lenne a legjobb hogyha akik transznak érzik magukat részt vennének egy pszihológiai felmérésen vagy ilyesmi Igy

1 ki lehet szürni hogyha valaki nem transz egyéb okokból gondolja magát annak

2 aki rész vesz és a pszihológus is úgy látja annak adni valamilyen hivatalos papírt vagy akármit.

Ha valaki transz az látszik az öltözködédén stb viszont így ha valaki mégis megkérdőjelezné mitcsinl a női/férfi vc-ben csak felmutatja ezt a papírt és a kérdés megvan oldva.

2022. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
22%
#59: A pszichológust át lehet verni.
2022. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!