Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nők személyi száma azért...

A nők személyi száma azért kezdődik 2-vel mert másodrendű állampolgárok?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom hogy akkor legyen mindegyik nemnek egyforma szám hanem hogy a nőké kezdődjön 1-gyel és a férfiaké 2-vel.

Vagy erre mi a megoldás? Egyebként minden másban is masodrendűnek tekintik a nőket.



2023. jan. 8. 21:59
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
18as Te tényleg Gileádból jöttél!
2023. jan. 9. 08:43
 22/36 A kérdező kommentje:
18as a nők nem számítanak embernek mert nem szolgalják ki a férfit? Menj te a konyhaba ugy hogy nem kapsz fizetést és majd meglátjuk hogy fog tettszeni incelkém!
2023. jan. 9. 08:45
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
#20 A személyi számoknál alkalmazott rendszer nem egyenlő a társadalom berendezésével.
2023. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
81%

Jajj Kérdező, miattad szégyellem, hogy nő vagyok... Ennyi ésszel szabadlábon.

De remélem, hogy csak egy trollal állunk szembe.

2023. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
83%

"És ne gyertek a bibliai mesével, amugy se biblia alapjan kéne a társadalmi berendezkedést létrehozni."


Igen. Jobb lenne a Korán alapján, igazad van. :))

Amúgy a keresztény gyökerekkel rendelkező Európához és Amerikához képest mindenhol sokkal siralmasabb a nők helyzete, de ne zavarjon. Menjél el hinteni az igét mondjuk Szaúd-Arábiába, Bangladesbe vagy Kongóba.

2023. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Semmilyen vallas e legyen az alapja. De te az alapján hoznad a törvenyt? Az adám és évát te elhiszed? Akkor már irjuk oda minden nő kártyájara hogy eredendő bünös
2023. jan. 9. 10:17
 27/36 anonim ***** válasza:
32%
#18-ast csak poénnak szántam. :) Bár az tény, hogy egyes nők már semmilyen házimunkát nem akarnak végezni, mert annyira emancipáltak. Oké, vegye ki a férfi is a részét benne, de azért a nők is.
2023. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Majd megtudod milyrn a fizetetlen főzes otthon, amikor cselédnek hasznalnak...

Miért kell a nőnek vegezni a házimunkát amikor mindketten dolgoznak?

2023. jan. 9. 10:39
 29/36 anonim ***** válasza:
76%
#28: Nem azt mondtam, hogy csak a nők végezzék, de ők is vegyék ki a részüket. Némelyik nő baromi rendetlen, nem főz, hanem csak rendelget ételt stb. Én ilyennel nem is kezdenék. Persze én is kivenném a részem a házimunkából, az nem vitás.
2023. jan. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
62%

Nem muszáj biblikus választ adni. Az evolúciós válasz is hasonló. Az erősebb kutya ***. A hím ember nagy erős, a nőstény a gyengébb, fizikailag alá van rendelve a férfinak. A férfi vadászik, hozza a prédát, a nő meg csak szül, meg gyűjtögeti a bogyókat. A nő függ a férfitől, gyenge, önellátásra nem képes.

Aztán manapság már a nő is egyenrangú, vagy annak kellene tekinteni... szóval nagyon sokat fejlődött a társadalom ezen a szinten az utóbbi évszázadban. Persze van még olyan hely a világon, ahol a nő annyit ér, mint egy kecske, vagy nem vezethet, nem mehet sehova egyedül, nem tanulhat. Sőt, egy nő sosem lesz a maga ura, hiszen az apja után a férje lesz a "tulaj", de ehhez már ismerni kéne a vallás mélyebb bugyrait.

2023. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!