Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy várja el egy tanár, hogy...

Hogy várja el egy tanár, hogy tartsuk be a házirendet, mikor ő is sokszor megsérti?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 17:54
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

Ha egy tanár pofozkodik akkor fel kell jelenteni! A tanárnak ehhez törvényesen NINCS joga! Ha egy tanár megüt egy gyereket azzal KÖZTÖRVÉNYES BŰNCSELEKMÉNYT követ el ami 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő!

Ha egy tanár tudja egyik kollegájáról, hogy verekszik és nem jelenti föl a kollegáját akkor AZ A TANÁR IS vét a törvény ellen amit úgy hívnak, hogy BŰNPÁRTOLÁS!

Ilyen esetben (vagyis ha tud egy kollegája túlkapásairól) akkor KÖTELES följelenteni az illetőt! Nem csak erkölcsi hanem JOGI értelemben is KÖTELESSÉGE!


Egy másik fórumon egy jogász másolta be az ezzel kapcsolatos jogszabályokat egy hasonló ügy kapcsán.

2011. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
25%
Ez most komoly vagy irónia?
2011. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

Ezt most tőlem kérded? Én írtam előtted. Ha tőlem kérded KOMOLY! Persze, hogy komoly! Most min csodálkozol? Talán azon, hogy a tanárnak tilos megütni egy gyereket? Ez pedig évtizedek óta TILOS!

Valamikor a háború után 1-2 évtizedig nem tiltotta a törvény .....de az rég volt.

2011. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
21%
Akkor jó. És a gyerek verhet tanárt büntetlenül meg az alul iskolázott apja?
2011. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

Nem! Természetesen a gyereknek IS tilos tanárt megüti! Mind a kettő bűncselekmény!

Ha én iskolaigazgató lennék az olyan diákot aki "csak úgy" rátámad egy tanárra, azonnal KIRÚGNÁM PÁROS LÁBBAL!

De ha egy tanár tenne ilyet őt UGYANÚGY KIRÚGNÁM és természetesen föl is jelenteném hiszen ez a törvény! Ha nem tenném bűnpártolást követnék el!


Magánvéleményem (mint magánember)hogy ha egy olyan esetről van szó amikor egy tanár vmilyen módon bántalmaz egy gyereket (noha a gyerek nem bántotta őt) ilyen esetben én nem tudom elítélni azt a szülőt aki bemegy és visszaüt a tanárnak!

Persze ezt csak MAGÁNemberként mondom! Jogilag egyik sincs megengedve!

2011. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
25%
Miért ütne meg egy tanár egy gyereket minden ok nélkül? Még okkal sem tesz ilyet,pedig nem ártana néha. De nekik több joguk van mint egy több diplomás pedagógusnak,ezért kell tűrnünk. Nem látod te át ezt az egészet,csak szövegelsz a géped mellől.
2011. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

"tűrnünk"? Te egy tanár vagy?

Ha az vagy akkor akkor ezért gondolod, hogy egy tanár "ok nélkül" nem ütne meg gyereket? Hm....Hát én pedig TUDOM, hogy vannak ilyen tanárok akik ok nélkül vagy valós ok nélkül ütnek meg gyereket.


Pl ha egy 7 éves gyerek írni tanul és a tanárnő ráüvölt, hogy "te Isten barma nem megmondtam, hogy ne írj ki a margóra" és belemarkolt a hajába, jól megrázta és ököllel a fejére vágott.


NA EZ szted JOGOS volt??


Vagy mert egy gyerek egyedül ment le az ebédlőbe és nem várta meg a napközis tanárt.....ez FELJOGOSÍT egy tanárt arra, hogy megüsse a gyereket?


Vagy ha beszélget órán (de senkit nem bántott és amugyis egy csöndes gyerek) ez FELJOGOSÍTJA a tanárt, hogy megüsse?

Jópár ilyen esetet láttam gyerekkoromban. Sajnos igenis vannak szadista tanárok akik szeretnek visszaélni a hatalmukkal.


Példákat nem sorolok tovább mert NINCS joga egy tanárnak megütni egy gyereket! Az egyetlen kivétel ha a gyerek rátámadna (vagyis önvédelemből tenné) vagy mert másvalakire támad rá a gyerek és a tanár azt a másik valakit védené meg.


Ezt a "diplomás" dolgot meg nem tudom miért hajtogatod?! Lenézed azt akinek nincs diplomája?

Én is diplomás vagyok de sose néznék le senkit az iskolai végzettsége miatt.

Lenézni csak bizonyos viselkedéskultúrájú és gondolkodásmódú embereket tud(nék)!!!

2011. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
És ezek a példáid honnan származnak? Linket is tudnál küldeni róluk? Egy gyerek nem kizárólag akkor érdemelne büntetést,ha verekedett,hanem ha abszolút tiszteletlenséget mutat a pedagógus iránt.Lehülyézi,szidja,kiröhögi,ellehetetleníti az órát. De tudom,tűrni,tűrni és tűrni kell. Mert ha nem,jön majd Lakatos apuka oszt rendet tesz! Nem a nem diplomásokat nézem le,hanem azokat akik nem jutnak messzire a gondolkodásban.
2011. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

Ezek a példák amit fölhoztam az én életemből származak! A saját szememmel láttam ezeket az eseteket és ettől sokkal durvábbakat is.


Én nem vitatom egy percig sem, hogy léteznek szemétláda kölkök! Dehogy vitatom! De az még nem változtat azon, hogy szemétláda tanárok IS léteznek!

Én egyiket sem pártolom! Elítélem mind a kettőt!

2011. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
41%
Akkor maradjunk ennyiben. Változtatni úgysem tudunk rajta. Biztos van szemét tanár is,de kevesebb mint ahány gyerek. És az a baj,hogy a számuk egyre nő,mert a családok egy része alul iskolázott, meg szennyben él,és az ő gyerekeiknek is járni kell majd iskolába. Ezzel arra utaltam,hogy a gond a családnál kezdődik,a gyerek ezt tanulja otthon. A többit meg te is tudod.
2011. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!