Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy várja el egy tanár, hogy...

Hogy várja el egy tanár, hogy tartsuk be a házirendet, mikor ő is sokszor megsérti?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 17:54
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Kedves BUMBI02!


Elárulnád honnan kéne tudnom, hogy mi a neved?? Tán közölted? Itt csak a NICKEDET látom az pedig KISBETŰVEL van írva! Az általad IS kisbetűvel íródott NICKnevet miért "illene" nagybetűvel írni ha te magad IS KISBETŰVEL írod?

Arról már ne is beszéljünk, hogy talán a mondatokat NAGYBETŰVEL kellene kezdeni nem gondolod...? Vagy ezt te még nem tanultad? Akkor, hogy lehetsz végzős? Vagy hol vagy végzős? Általános iskola első osztályában?

Ez azért elég nagy szégyen, hogy valaki még ENNYIT SE tudjon nyelvtanból,hogy a mondatokat nagybetűvel KELL kezdeni....


Azon pedig nincs mit vitatkozni, hogy ha idézel valakitől egy szövegrészt azt igenis idézőjelbe KELL tenni vagy oda KELL írni elé, hogy "idézet".

Ellenkező esetben úgy tűnik mintha az is a TE írásod lenne.........


A többire nem reagálok mert arról már leírtam amit akartam.

Tanárnak NINCS JOGA megütni egy gyereket és semmi egyéb módon fizikailag bántalmazni! Ha megteszi és följelenti őt a gyerek vagy a szülő...3 év börtönt is kaphat....

Az egyetlen kivétel ha a tanár önvédelemből teszi (vagyis mert a diák rátámadt) vagy mert más valakit véd meg akit az a bizonyos diák megtámadott vagy készült......


Az pedig, hogy ilyen pitiáner okok miatt (mint pl az óra alatti beszélgetés)megütni vagy bizonyos testrészeit huzogatni....egyenesen ELKÉPESZTŐ!

Ilyen esetben ahhoz van joga, hogy rászóljon vagy ha sorozatosan csinálja és nem hagyja abba akkor intőt adjon neki vagy hívja be a szüleit.

Fizikai bántalmazáshoz NINCS JOGA!

Ennyi erővel akkor azokat a szülőket sem lehet(ne) elítélni aki bemegy és megveri a tanárt.....az ugyanolyan önbíráskodás amit a tanár tesz....


Ha téged az ilyesmi nem zavar, váljék egészségedre! Veresd össze magadat és élvezd!

De attól, hogy TÉGED ez nem zavar, attól mást még zavarhat és mellesleg a TÖRVÉNY IS TILTJA!


Üdv:Melinda

2011. febr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 bumbi02 ***** válasza:

Kedves Melinda!


Ne köss bele mások írásába, hogyha a tied se tökéletes, pont te írtad hogy egy káromkodó tanár nem szidhatja le a káromkodó diákokat, na, ez ugyanaz, egy hibás helyesírású ne szidja le a másik hibás helyesírásút.


Azon pedig nincs mit vitatkozni, hogy ha idézel valakitől egy szövegrészt azt igenis idézőjelbe KELL tenni vagy oda KELL írni elé, hogy "idézet".


hiányzik kettő vessző is a mondatodból, ( az "egy szövegrészt" után kéne egy, és a vagy elé)... csak veled ellentétben én nem kötök bele más helyesírásába mert tudom hogy itt a neten nem helyesíró versenyre írok.


ha érdekel egy gimnáziumban vagyok végzős, és ennek a giminek van Dél Dunántúlon a legjobb érettségi átlaga. ha nagyon érdekel. nyelvtanból ötös vagyok, és a legtöbb tantárgyból, hogyha érdekel.


Diák vagyok, tehát részem volt sok visszapofázásban, csínytevésben, és hasonlókban. De én is tudok olyan esetekről, és eltudok képzelni olyan eseteket ahol igenis nincs más módja a tanárnak. Nem azt mondom hogy akkorát adjon a diáknak hogy akár bekéküljön, vagy iesmi, csak egy taslit, hogy vegye magát észre. Mint irtam engem is fegyelmeztek igy, volt amelyiket jogosnak tartom utolag vissza gondolva, volt amelyiket még most se. De egyik se viselt meg se lelkileg, se fizikailag (nem lettek nyomai) ...


ugyanugy mint ahogy a tanárnak nincs joga megütni a diákját, vagy fegyelmezni fizikailag, ugyanugy nincs joga a tanulónak megzavarni az órát, nincs joga felszólitás nélkül hozzászólni, viszont kötelessége felkészülni lelkiismeretesen, megjelenni a kötelező felszerelésekkel az órákon, stb stb stb... ergo mig a tanár általában 2-3 szabályt szeg meg, addig egy olyan diák aki odáig eljut hogy a tanár megpofozza az már legalább 10et..

2011. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 bumbi02 ***** válasza:

Ennyi erővel akkor azokat a szülőket sem lehet(ne) elítélni aki bemegy és megveri a tanárt.....az ugyanolyan önbíráskodás amit a tanár tesz....


(bocsi, de máskor se használok idézőjelet msot se fogok)


nem önbiráskodás, fegyelmezés.. ha egyszer már a szülő nem képes meg nevelni a gyereket akkor a tanár had próbálkozzon, vagy egalább fegyelmezni.


hogyha édesapád pofont adna mert olyat mondasz neki - ami akkor is pofátlanság lenne hogyha egykoruak lennétek nem hogy ekkora korkülönbséggel - akkor azért is feljelentenéd??

2011. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

Kedves BUMBI02!


A vesszőhibát összehasonlítani olyan hatalmas hibákkal mint amiket TE elkövetsz....ez tudod tényleg több mint nevetséges!

Már ne is haragudj de az, hogy valaki a mondatokat kisbetűvel kezdi.....ne hari de ez már egy 8 éves gyerekre nézve is elég nagy szégyen lenne....te pedig már 18 vagy ha jól gondolom. Akkor már elég nagy "gyerek" vagy ahhoz, hogy ezt tudnod kellene.....


Amikor én iskolás voltam SOHA nem láttam egyetlen olyan esetet sem ahol diák támadt volna tanárra vagy belekötött volna egy diák egy tanárba vagy hasonlók....

Ettől függetlenül TUDOM, hogy léteztek (léteznek) olyan iskolák ahol történtek hasonló esetek. Unokatesóim, barátaim meséltek ilyen történeteket az ő iskolájukról....

Nem vitatom, hogy biztos van olyan eset ahol a tanár jogosan veszti el a fejét.....noha én ilyet SOHA nem láttam......

Hatalmukkal (szórakozásból) visszaélő tanárokat viszont annál többet!

Igenis sokszor szemtanúja voltam olyannak amikor egyes (önmagukat Istennek képzelő) tanárok szemétkedtek, megaláztak vagy netán fizikailag bántalmaztak gyerekeket ok nélkül vagy nagyon piti dolgok miatt.

Pl mert nem tud válaszolni a kérdésre,vagy mert kiír a margóra miközben írni tanul...vagy mert egyedül ment le ebédelni és nem a csoporttal....vagy pusztán mert a tanár vmiért pofára nem szimpatizál vele és a tanár ezzel SZÓRAKOZIK, hogy mások előtt megalázza (noha a gyerek soha semmit nem ártott se neki, se másnak)


Nem tudom te láttad-e azt az eset (kb 1 vagy 2 éve)ami benne volt szinte az összes híradóban,amikor egy anyuka bement és felpofozta a tanárnőt és meghúzta a haját mert ő is ugyanezt tette a gyerekeivel.....


Kinek volt igaza? Ki hibázott?


A tanárnő azt mondta, hogy a kisfiút azért pofozta meg mert "állítólag" a kisfiú úgy beszélt vele, ahogy egy gyereknek nem illik beszélni egy felnőttel.......Erre azért nem tudok mit mondani mert nincs róla se hangfelvétel, se szemtanúk nyilatkozata......

A lányával kapcsolatos eset viszont tényleg KABARÉ kategóriás!

Akadályversenyre mentek és a lány tépkedte a fáról a leveleket és a tanárnő EZÉRT meghúzta a lány haját!

Hát ez több mint nevetséges! EZÉRT mert tépkedi a fáról a leveleket??? Ezért úgy gondolja, hogy JOGA VAN a lány haját meghúzni?? Ez 100 %-osan JOGTALAN TANÁRI TÚLKAPÁS VOLT!


Magánemberként azt mondom, hogy az anyukát nem tudom elítélni....hiszen ha a mélyen tisztelt pedagógus úgy gondolja, hogy ő egy EGYSZERI (állítólagos) szemtelenséget (ezt a kisfiúra értem, de ezt sem tudom, hogy igaz-e)úgy torol meg, hogy RÖGTÖN üt, anélkül, hogy beszélt volna erről a gyerekkel, anélkül, hogy behívta volna a szüleit.....ő RÖGTÖN ÜT??

Ezesetben ő se csodálkozzon ha a szülő úgy bedühödött (jogosan), hogy ő pedig a tanárnőt pofozta fel és húzta meg a haját! Ebben az esetben NEM sajnáltam azt a tanárnőt egy cseppet sem! (magánemberként)


Ha viszont jogi szempontból nézem a dolgokat akkor ugyanúgy ahogy a tanárnak SEM szabad önbíráskodni,ugyanúgy a szülőnek sem! Tehát mind a kettő helytelen és tiltott dolog!


Idézet tőled: " ugyanugy mint ahogy a tanárnak nincs joga megütni a diákját, vagy fegyelmezni fizikailag, ugyanugy nincs joga a tanulónak megzavarni az órát, nincs joga felszólitás nélkül hozzászólni "


Igen.....ez nagyjából így van.....DE........! A témanyitó (kérdező) által felhozott példa pl teljesen más. Ha egy tanár trágárkodik (vagyis pedagógushoz méltatlan módon viselkedik)és a gyerek ezt szóváteszi.........ez nem szemtelenség, hanem egy teljesen jogos kérdés és/vagy felvetés volt a gyerek részéről!


Idézet tőled: " hogyha édesapád pofont adna mert olyat mondasz neki - ami akkor is pofátlanság lenne hogyha egykoruak lennétek nem hogy ekkora korkülönbséggel - akkor azért is feljelentenéd??"


Engem az apám sosem ütött meg! Az én szüleim intelligens emberek, nem pedig primitív bunkók akik ököllel "nevelnek".

Rengeteg szeretettel és példamutatással "neveltek" föl. Örökké hálás leszek a sorsnak, hogy ilyen szerető szülőket kaptam a sorstól! :)))

Mondjuk én gyerekkoromban sem voltam olyan aki....pl tanárt vert volna vagy diákot....vagy ehhez hasonló vad dolgok.

Ha úgynevezett apró pici csínyeket követtem el gyerekként azt mindig megbeszéltük és többé nem fordult elő, vagy pl szobafogságot, mozitól eltiltást kaptam egy időre....

Elvégeztem a főiskolát, lediplomáztam és egy boldog ember vagyok és az emberi jogokért minden szinten harcolok!

2011. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 bumbi02 ***** válasza:

szóval se mondtam hogy apád vert volna, csak példát mondtam.


Nem tudom te láttad-e azt az eset (kb 1 vagy 2 éve)ami benne volt szinte az összes híradóban,amikor egy anyuka bement és felpofozta a tanárnőt és meghúzta a haját mert ő is ugyanezt tette a gyerekeivel..


amikor engem a tanár megráncigált és megpofozott akkor anyám bejött az iskolába és nem pofozta meg...


ha valaki abban a pillanatban amikor a tanár épp ráncigálja a gyerekét megpofozza azt mondom oké, felindultság, viszont hogyha gyerek hazamegy, közli anyjával aki másnap bemegy, az már annyira nem okés, hisz addigra 3x is lenyugszik és csak az okból érzi magát sértve hogy a szegény gyermekét bántották, viszont ha értelmes akkor visszafogja magát.


mint írtam, nem arra akartam felhivni a helyesírásoddal a figyelmet h fatális lenne ahogy irsz, nem. csak annyit akartam vele mondani, hogy majd ha teljesen hibátlanul írsz akkor szólj le valakit. ugyanigy a diák. majd ha ő sose káromkodik akkor szólja le a tanárt hogyha az káromkodik.


én viszont fenntartom az álláspontom, miszerint egyes esetekbe a tanártól érthető az hogy minimális szinten testi fenyitést alkalmaz. minimális szinten.

2011. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
mégis mi a f@szon vitatkoztok?
2011. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Megjött az igazságosztó....
2011. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:
Ez egy nagyon összetett és aktuális probléma. Én azon az állásponton vagyok, hogy ha egy tanár jó tanár, példamutató és tekintélyt parancsol, ott nincsenek túlkapások a diákok részéről(nincs tanárverés..stb). Sokszor dobálóznak a diákok azzal hogy nekik ehhez és ehhez van joguk és közben a kötelezettségeikről megfeledkeznek. DE itt most arról van szó hogy egy a diák/kérdező részéről egy jó hozzáállás találkozik olyan tanári viselkedéssel amivel én is sokszor találkoztam. Telefonál órán(persze legyen bekapcsolva a telefon ha valami gond van, de le lehet halkítani és nem kell csevegni az osztály előtt minden hülye ügyben)nem tud fegyelmezni és emiatt ideges lesz és minden ok nélkül szaktanárit osztogat, dogákat irat, egyeseket oszt, behívatja a szülőket, egyetemen megszivat a vizsgán, zsidózik, személyeskedik, sértegeti a diákokat, káromkodik, esetleg tetlegességet is megenged. Visszaél a "hatalmával". Mondom hogy nehéz kérdés hogy ki a hibás mindkét oldalon vannak felháborító dolgok, de nem mindig a 'büdöskölke' a hibás.
2011. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

A telefonos dolgot én se értem. Ha neki csöng órán felveszi és elkezd a magán ügyeiről beszélni. De hát ugye felnőtt, és megteheti. Nyilván nem arról beszélek, ha valamelyik családtagjával van baj. De amikor egyértelműen hallani, hogy a barátnőjével dumál, az túlzás.

Más: februárban megoperálták a páromat. Egész éjjel nem aludtam. Délelőtt volt a műtét, mikor minden rendben lezajlott, az anyja küldött egy SMS-t. De mivel azt sem tudtam, ki vagyok, elfelejtettem lenémítani. Erre 20 percig szekált, hogy "a k*rváimmal nem most kéne cybersexelni" meg hasonlók.

De hát ő felnőtt, megteheti. Naés? Én is az vagyok. A rend az rend. Ugyanúgy érvényes diákra, tanárra, igazgatóra.

2011. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Ezek után minden tanárverést jogosnak és bátorítandó cselekedetnek tartok. A tanárok a magyar társadalom szemete. Mind mocskos disznó, aki azért lesz tanár, mert arra izgul, hogy gyerekeket bánt.
2016. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!