Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A börtönökben miért csak...

A börtönökben miért csak kétszer fürödhetnek az elitéltek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
80%

tudod krisztikém az egyetem meg a főiskola csak egy papirt ad a diplomáról, IQ-t nem.

szerintem te is diplomás vagy:)

2009. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azért sértegetni nem kellene a másikat.

Igaz, hogy egyáltalán nem értek egyet azzal, amit írt, de nem tűnik egyáltalán hülyének.

Szerintem ez a liberális felfogása az élettapasztalat hiányából adódik, és nem az IQ hiányából.

Talán idővel majd ő is meglátja, hogy az élet nem egy rózsaszín felhőkben úszó valami. Majd ha kilép az életbe, és nem csak a jól védett helyen él, meglátja, hogy van olyan dolog is a világon, amire még csak gondolni sem mert eddig.


Viszont tényleg kár, hogy az ilyen jogvédők azok, akik ügyvédek, ügyészek lesznek, és ilyen felfogással alkotnak néha törvényeket is, vagy hatnak a törvényalkotásra. Mindezt persze nulla élettapasztalattal. :S

Sokuk a milliomosnegyedben él, soha nem látott viráglopásnál komolyabb bűncselekményt, és mivel mindig megvolt mindene, így szentül hisz abban, hogy az emberek eredendően jók. Hiszen egész életében ezt látta.

Csakhogy az éremnek mindig van egy másik oldala is!


Ezzel nem bántani akarok senkit, csak meglátásom szerint sokuknál ez a helyzet.

2009. febr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
81%

A fogvatartottak tisztálkodás körülményeinek szabályozását az 1979. évi 11. számú törvényerejű rendelet és az 1996.évi 6. számú igazságügy miniszteri rendelet szabályozza.

A vonatkozó jogszabályok törvényhelyein el tudod olvasni, hogy is van ez.

Én egy országos bv. osztályvezetője vagyok és sajnálattal tapasztalom, hogy az emberek nem tudják, hogy a mi munkánk minden lépése jogszabályok alapján történik. Össze-vissza hadobál a sajtó és a média is, legtöbbször félinformált hozzászólók hintik az észt és adják a féltudományos magyarázataikat.

Az egy dolog, hogy ki hogyan vélekedik az ítéletet töltők jogairól és kötelességeiről, de az intézetek dolgozói csakis azt hajthatják végre, amit számunkra a jogszabály előír, illetve az intézetparancsnok helyi szinten szabályoz.

2009. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon szívesen elvitáznék páratokkal egy kerekasztal mellett, de itt órákat győzködni valakit megvallom nincs energiám. Hát nagyon nem osztom az előző kettő beíró véleményét, na de nézzük amíg bírom.


Amúgy ne haragudjatok, rögtön kezdeném a legvégén levő kérdéssel. Ti olvastatok már szociológiai tanulmányokat? Mert nagyon úg ytűnik nekem az egészből, hogy a méreg beszél belőletek, de higgadtan nem tudtok gondolkodni a témáról, hiszen egyszerűen zagyvaságokat írtok, ne haragudj, hogy lehet ilyet nagy betűvel kijelenteni, hogy a "liberalizmus nem járható út"??? Hát akkor meg döntsük el végre, hogy előre vagy hátra, és éppen elég diktatórikus ez az ország, de amíg te magad is így gondolkodsz, addig meg ne csodálkozzunk, hogy civilizáltabb államok rólunk úgy beszélnek, hogy a magyar egy barbár nép, és csak elrettentő példának szoktak minket emlegetni, meg Szibéria talán jobbik részének neveznek minket? Ezt akarod tényleg? Ilyenkor mondom én azt mindig, hogy sajnos dehogy volt rendszerváltás Magyarországon, ez nem az volt, csak annak akart lenni, talán annak is indult, de a mai napig se történt meg, legalábbis az emberek zömének fejében semmiképpen sem. Tudom, sajnos a magyar nagy átlagban nem egy kultúrált nép, és ez nem az én szubjektív véleményem, hanem mindössze külföldi vélemények, kultúrált országok sajtójának visszhangja és stb, ezen kár vitatkozni, sajnos a magyarokat sehol nem veszik komolyan a világon, de akkor már legalább látom az okát. Amíg ilyenekt hangoztattok netán nyilvánosan is, addig mit várjunk? Tuod egy ilyen kőbányás dolgoztatás jelenleg a világon csak afrikai diktatúrákban létezik, Elefántcsontpart, Guínea és hasonló jellegű országokban, sőt valamelyik ilyen "agyonfejlett" afrikaiban (lehet hogy pont Elefántcsontpartról olvastam egy tanulmányban, de azt hiszem Szudánban is van ilyen) a rabokat meztelenül dolgoztatják kőbányákban, embertelen körülmények között, és pont amiatt figyelmeztetik a civilizált világot, hogy ide lehetőleg ne tegye be a ábát, mert tudomásuk van arról jogvédő nemzetközi szervezetknek, hogy ilyen afrikai kőbányákban jelenleg is bebörtönözve tartanak nem kevés európait, és nem tudnak mit tenni, mert ezek aztán nem ismernek se nemzetközi egyezményeket, se semmit. Ja és Szudánról olvastam, gyakori a fogvatartottak módszeres kínzása is. Ezt akarjátok? Azért legalább döntsük el, hogy valóban maradunk Balkán úgy ahog ymost vagy valóban akarunk-e acivilizált világhoz tartozni. Na ennek megfelelően kellene véleményeket alkotni, és akkor viszont nem lehet ilyen kijelentséeket tenni, hogy mindegy ki milyen, márpedig kőbányába velük, minddel, és hogy a liberalizmus nem megoldás ...

Számomra ez hihetetlen komolyan mondom, de nem baj, hogy olvasok ilyen véleményeket, mert legalább megértem azt, a magyarokat miért tartják barbár és sötét népnek. Hát most mit mondjak erre?


Tudjátok amíg az van itt nálunk, hogy aki elvileg a bűnüldöző lenne, ők maguk egy szervezett bűnbanda, ill. nyilván ti is halljátok, hogy a kormányt is egy nagyon jól szervezett bűnbandának tartják, és nézzétek meg mi folyik itt. Aki pedig nem kívánatos, azt elteszik az útból, hát naponta látjátok hogy mennek a letartóztatások politikusok körében, és ennek kapcsán tartják, hogy ha pár ember kinyitná a száját, akkor bizony bukna itt a legfelsőbb körökből is mindenki.


De ne kalandozzunk el:

"hát ki kényszerítette bűnözésre?"

--nos, ugye erre is megvan a szociológiai válasz, és már be is idéztem azt hiszem, ami nemzetközileg tudományosan elfogadott tény, nem feltételezés és nem fantazmagória, azaz "minden társadalomnak olyan a bűnözése amilyet saját magából kitermel és amilyet megérdemel". Ennyi, ilyen egyszerű. Sajnos kemény dolog tudom, de maga a társadalom az, aki bűnözésre kényszeríti tagjait, de ha nem, akkor mondja valaki nyugodtan, ki más? Hátha megtudok új dolgot.


Nagyon sok mindenre lehetne reagálni amit írtál (utolsó előtti), ámde ahogyan az egészségben is működik a "Maslowi hierarchia", úgy ez megvan a társadalomban is.

Azaz, amig alapvető követelményeknek nem tudunk megteremteni, addig ne akarjuk, hogy itt jó irányba változzon valami.

Politikai körök által utasított ügyészség, megvásártolható hatóságok? Ehhez mit szóltok? Nos ez az ami miatt én nem tudom olyan egyszerűen kezelni a bűnözés kérdését, ill. feltételezem nemcsak én, sajnos tény ami tény, becses országunkban olyan mértékű a korrupció, hogy több embertől már nem is azt hallom, hogy az illető XY megvásárolható-e, merthogy ez evidens, hanem az összeg a kérdés csak.


1, Kellene egy független, valóban bűnüldöző szerv a mostani, rendőrségnek csúfolt hát ki se mondom mi helyett

2, aztán kellene egy oylan ügyészségi szervezeti felépítés, amit hatalmi körök akár politikailag akár a pénz miatt ne tudjanak irányítani, zsebre vágni, de sajnos manapság zsebre vágják őket, sőt utasítják őket

3, aztán ezek után kellene egy független, szintén nem korrupt és nem irányítható bíróság.


Nos a három elem közül jelenleg magyarországon egyik sincs jelen szerintem, most akkor miért a láncszem legvégén levő, legutolsó végrehajtási elemen akarnánk elverni a port??


Természetesen az az adóbevallással együtt történő "szavazás" nem lehetséges, persze ha azt mondjuk, hátra arc és irány Banglades, akkor lehet, de akár be is lehetne vezetni a vasárnap délelőtti piacnapi nyilvános kivégzéseket és meztelen botozásokat is ennyi erővel.


Úgyhogy aki ilyen hülyeségeket hord össze, az akkor mondjon majd ilyet ha biztosra tudja állítani, hogy az igazságszolgáltatás 100%-osan tökéletesen működik. Addig nincs értelme a legutolsó láncszemen veszekedni.


Nézd, én se tartanám el nyilván az adómból a "bűnözőket" ha tehetném, csakhogy nem tehetem, és emberjogi valamint az említett körülményeket figyelembe véve, tudomásul veszem, hogy természetesen abból tartják el azokat akiket bűnözőknek tartanak, csakhogy már megint felmerül egy kérdés, hogy ha az említett három elem közül ma magyarorszéágon az egyik se működik, akkor egyáltalán biztos, hogy valóban helyesen használjuk a bűnöző kifejezést? Úgyhogy komoly kétségeim vannak, de kimutatások szerint jóval több pénz tűnik el évente korrupciós csatornákon az országban mint amennyibe a börtönok fenntartása kerül.

Nos akkor hogy is van ez ????


És ne haragudj, de nagyon nagy tévedésekben vagy, mert azt írod, "onnantól kezdve a társadalom sem köteles vele szemben alkalmazni a saját szabályait", na ez megint egy tévhit és tévút, hiszen ez megint csak oda vezetne, hogy "szemet szemért", de ma legalábbis papíron, jogszabályilag igenis megvannak a szabályok amelyek alapján a gyanúsítottnak tartott személyre vonatkoznak. De ne haragudj, fordítva is igaz ám amit mondasz, ha egyszer úgymond a társadalom jogtalanul, szabálytalanul akar bánni azon tagjaival, akiket bűnösnek tart, akkor a társadalom miért várja el, hogy a bűnösök betartsanak bármilyen szabályt is? Ez is jó kérdés ugye?


És akkor zárom azzal, hogy nemzetközi egyezmények tiltják, hogy bárkit kényszerített munkára kötelezzenek valamint azt is, hogy megalázó bánásmódnak vessenek alá. Tehát nem a megrokkanásról van szó, hanem erről.

Ha pedig azt írod, hogy "Európa sem nmormális irányba megy" -- hát te már csak tudod, akkor ezt magyarázd meg nekik legyél szíves, mert ők annyira rossz irányba mennek, hogy én szívesen lennék annak a rossz irányba menő Európa helyében. Rossz irányba megy? Akkor mondok egy jó hírt neked: éppen most nyújtott be Spanyolország az Úniónak egy törvényjavaslatot az ún. lágy vagy puhadrogok legalizásáról. És miért? Nem azért mert szeretik a bűnözést, hanem emert tudnak gondolkodni és pontosan tudják azt, hogy ha dekriminalizálják azt ami tulajdonképpen egyébként is igen megkérdőjelezhetően kriminális cselekmény (természetesen csaka fogyasztásra gondolok, nem a terjesztésre), akkor ezáltal egy csomó más bűncselekményt előznek meg, amelyek sokkal súlyosabbak, és pontosan a lágydrogok kereskedelme miatt vannak jelen (hogy mást ne mondjak: korrupció, gyilkosságok ..stb). Fejlett országok felismerték, hogy ha ezt dekriminalizálják, akkor egyszerűen értelmét veszti egy sor ún. kísérőbűncselekmény, azaz ezzel csökkenni fog végeredményt tekintve a bűncselekmények száma. És aztán vélekedik erről számos szociológus, és mind egyet ért ezzel. Vajon miért? Lehet, hogy ők tudnak gondolkodni?


Végül visszatérek ahhoz, hogy differenciálni kell bizony bűnözőt és bűnözőt is.

Nem akarom ismételgetni amit már leírtam többször is, de nem ugyanaz a kategória egy erőszakos bűncselekményt elkövető személy és egy gondatlanságból elkövetett bűncselekmény miatt évekre lecsukott szemnély. Remélem így már jobban érthető nagyjából mire gondolok. Valahogy fel kellene tudni fogni, hogy bűncselekményt elkövetni és bűnözőnek lenni nem ugyanaz a dolog. Ahogyan ez köztudott civilizáltabb körökben és országokban, de hát mi ettől is messze vagyunk.

Hiába, sajnos itt több generációváltásra van szükség a mentalitás változásához, a szemléletváltozásra, de ugye azzal tisztában van mindenki, hogy az erőszak csak erőszakot szül?


Én mindössze csak azt kérem, egyetlen egy döntést hozzon meg magában mindenki és akkor sok egyében is elgondolkodik: a világ civilizált, kultúrált részéhez kívánunk tartozni vagy maradunk balkáni ország, és haladjunk az afrikai diktatúrák szellemének irányába?

Üdv: Kriszti

2009. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
44%

"Az egy dolog, hogy ki hogyan vélekedik az ítéletet töltők jogairól és kötelességeiről, de az intézetek dolgozói csakis azt hajthatják végre, amit számunkra a jogszabály előír, illetve az intézetparancsnok helyi szinten szabályoz."


Igen, ez így van, és nem nevezném magam tapasztalatlannak, csak az a helyzet, hogy próbálom nem dühből és elfogultan nézni a kérdéseket.

Kriszti

2009. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim válasza:
72%
Csak annyit írnék ehhez mindenkinek van ott egy téglája de nem tudni mikor véltja ki,a közmondás szerint.Bárkinek a családjábol bárki bekerülhet.Senki sem szent...
2009. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
46%

Látom már a diploma is baj valakinek ....

Ne hari de én fordítva látom, az egy dolog, hogy nem mindig fedi egymást a diploma és az intelligencia, de azért ne haragudj meg rám, ha én mégis diplomapárti vagyok ...

Kriszti

2009. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kriszti!


Először is:

Igen, olvastam már pár szociológiai tanulmányt és egyetemi jegyzetet.


Másodszor:

Mi vagyunk érzelmektől fűtve? Belőlünk beszél a méreg? :)

Ugyan, nézd már meg az írásodat! Vagy nézz magadba. :))


Te azt írod, amit tanultál. És amit tanultál, azt pont olyan írt, mint te. Olyan, akinek minimális gyakorlati tapasztalata sincs arról, amiről ír. Előveszi más írók munkáit, elmélkedik rajt aegyet az íróasztal mellett, iszik hozzá egy kávét, és leírja a saját gondolatait.

És persze sehol nem látott még egyetlen bűnözőt sem. Max. betért egy börtönbe, ahol elbeszélgetett pár kiragadott rabbal (akik akár tele is hazudhatták a fejét) és kész.

Elméletben mindent kiválóan tud, de nem ártana néha a gyakorlatot is megnéznie!


Mi meg azt írjuk, amit nap, mint nap láttunk, tapasztaltunk.

És bizony a gyakorlat ezesetben sincs mégcsak köszönő viszonyban sem az iskolában tanult liberális elmélettel!

Talán ki kellene mozdulnod az egyetemről, meg a szépen berendezett, jól védett, nyugis környéken fekvő házacskádból, és elmenni mondjuk Miskolcra, Kazincbarcikára, vagy Nyíregyházára. És ott lakni mondjuk egy lepukkantabb részen.

Kíváncsi lennék pár hónap elteltével, hogy mennyit is változna a nagy liberális megítélésed, miután a hátsó fertályodat párszor meg...dosták, kiraboltak, a barátodat félholtra verték, a kocsidat széttörték, ellopták, téged megfenyegettek, stb.

Vajon akkor mi lesz a véleményed?


"Hát akkor meg döntsük el végre, hogy előre vagy hátra"

És még mi látjuk feketében és fehérben a viágot? :DD


A liberális gondolkodás juttatta az országot oda, arra az erkölcsi szintre, ahol most van. És nem csak nálunk, hanem más országokban is. Csak gratulálni tudok hozzá... :(


De tudod, a liberális eszmék - szerencsére! - soha nem voltak hosszú életűek a történelem folyamán. (Ezt gondolom tanulmányaidból is kiszűrted.) És ezek után sem lesz hosszabb életű. Néha-néha fellángol az ilyenféle felfogás, meg próbálkozik pár jogvédő, fajvédő és egyéb "egyenlősítő" ember, de idővel elbuknak.

Majd meglátod te is.


Továbbra is kitartok emellett:

A liberalizmus NEM JÁRHATÓ ÚT!


Egyetlen fontos feltevésre viszont nem válaszoltál:

Ha nem lehet senkit munkára kényszeríteni, akkor hogyan vélekedsz arról, amikor valakit más emberek eltartására kényszerítenek?


És nem válaszoltál a pénzügyi felvetésre sem, amikor felajánlottam, hogy te fizesd a rabok eltartását, én meg nem fizetem.

Megtennéd, hogy válaszolsz rá?

mert nekem tökéletesen elfogadható a te verziód is a rabtartással kapcsolatban, hiszen hasonlóan hatékony. Viszont fizesd te! ha nekem nem kerül semmibe, akkor a te verziód is tökéletes számomra.

Nos?


Mellesleg a civilizált államok (amiket te annak nevezel) semivel sem civilizáltabbak nálunk. De megnevezhetnél azért párat, már csak hogy tudjuk, mire is gondoltál...


Mert én nem tudok arról, hogy bármelyik nemzet is elrettentő példaként említene minket.

Persze liberális körökben szépen elhintették a "bűnös nemzet" fogalmát. Te is sikeresen beetted ezt a maszlagot. Csak gratulálok ehhez is a diplomád mellé. :S


Ha civilizált államról beszélünk, én így hirtelen a demokrácia és a liberalizmus fellegvárára gondolnék, ahol ugyebár arányaiban kb. 10X több a bűnöző, és arányaiban kb. 50X több a gyilkosságok száma, mint nálunk. (Micsoda civilizáció! Tényleg nagyon tuti! Kövessük hát őket a "civilizáció" útján!) Gondolom neked is leesett, hogy az USA-ról van szó. Arról az nemzetről, amelynek tagjairól a legtöbb másik állam polgárai sokszor csak lesajnálóan beszélnek, és vagy hódítóként látják őket, vagy együgyű amerikaikként.

ja, és persze arról a nemzetről van szó, amely irányból a legtöbb "kultúra" jön felénk is, és Európa más részei felé is.

Mert az tagadhatatlan, hogy a mai trend, a mai életfelfogás nagyrészt amerikai eredetű.


Vagy Angliát, ahol szintén sokkal több az erőszakos bűncselekmény, és ahol az emberek nagy része (az USA-val karöltve) birkaként vezetett, önálló gondolkodásra képtelen egyed?


Vagy Franciaország, ahol minden más nemzetet lenéznek (nem csak a magyart), közben meg az egyik legnagyobb repterükön rosszabb állapotok uralkodnak, mint nálunk egy vidéki vasútállomáson? Tapasztaltam. Kb. 5-600 várakozó emberre összesen 24 (!!!) ülöhely volt. És a bechekkolásig volt még 6 óránk (volt időm számolgatni a székeket). Emberek tucatjai ültek a kövön illetve a saját csomagjaikon, órákon keresztül, miközben a belső részeken üres volt az összes szék. (Persze oda nem mehettek be, amíg a repülő meg nem érkezett. Szóval addig maradt a kövön üldögélés még a franciáknak is.) Mint egy átlagos cigánytábor, úgy nézett ki a Charles de Gaulle repülőtér. Rágógumik mindenhol, kiöntött üdítők, szeméthegyek, stb. Nesze neked kultúra! Ezt kövessük?


Vagy Spanyolország esetleg (ha már hoztad ama nagy és követendő példát!), ahol szintén szeméthegyek vannak rengeteg helyen, és állatokat kínoznak cirkuszi mutatványként?


Mondd, melyik nemzetre gondoltál, amelyikről példát kellene vennünk civilizáltságból?

Nem azt mondom, hogy nálunk überfasza a helyzet, mert nem.

De mások sem különbek! Semmivel sem civilizáltabbak, mint mi, csak esetleg több a pénzük!


De ezt is felrovom a tapasztalatlanságodnak.


"Végül visszatérek ahhoz, hogy differenciálni kell bizony bűnözőt és bűnözőt is."

És mondd, hányszor írjam le én is ugyanezt neked, hogy végre felfogd??? Én is ezt írtam. Mit olyan nehéz ebben megérteni?

2009. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
32%

Látom nagyon fájó dolog ez a diploma kérdése neked, de azt is látom, hogy egyszerűen nem tudunk vitázni értelmesen mert fel se fogod amit írok sajnos. Hihetetlen, van olyan amit megszámnoltam, negyedszer írok le, de ha nem szó szerint rágom a szádba, akkor nem tudsz erre a következtetésre eljutni. Hát tudod lehet, hogy nálad se lenne hiábavaló egy-két diploma, csak úgy alapból, átlagműveltségnek. De ahogy látom, árad belőled a gyűlölet az "íróasztalos emberek" iránt, na most akkor hogyan is lehet így vitázni?

Látom alaposan tudod miről szól egy egyetemi képzés, de megnyugtatlak, nem egészen erről, sőt azt is elárulom, hogy már egyetemi diplomához is tilos "más írók munkáit" használni ahogy írtad, utána PhD fokozatnál pedig egyenesen önálló kutatómunka az előfeltétel is. Tehát legyél szíves akkor legalább olyat ne írj amit nem tudsz és így csak hülyeség lehet.


Na de lényegre térve:

Ugyan sokszor megválaszoltam már ezt, megteszem utoljára, ha egyszer a társadalom maga az amely kitermeli a saját maga bűnözőit (hiszen ez nem olyan aminek valaki születik, azért remélem ebben tán egyetértünk, bár-bár remélem tudod amerikai szociológusok egy csoportja elég régóta beszél egyfajta bizonyos bűnözésre hajlamosító génről is, szóval egyelőre ezt se vessük el, hiszen legjobb tudomásom szerint nincs bizonyítva), utána vállalja azt is, hogy akkor viseli a költségeit is annak amit okozott, most ebben a kérdésben tehát az általad annyira vitatott börtönfenntartásra gondolok. Sajnos ez modern társadalmak velejárója, és egy nagyon érdekes de valós, kimutatott ellentét, egy társadalom minél modernebb, annál szélsőségeseb típusú és mértékű bűnözést termel ki.

Ezért érthető az amit írsz az USA-ról, Nagy-Britanniáról és stb.


Jó, te továbbra is fenntartod amit fenntartasz bár természetesen nem értek vele egyet, és szintén természtesen csak civilizálatlan körökben lehet elfogadható egy efféle gondolkodás, én továbbra is tartom magam a lehető legriberálisabb felfogáshoz.


Áruld már el mi a bajod ezzel? Szerinted ez juttatja oda azon országokat amelyeket írsz a szerinted erkölcstelen szintre. Azért örülök, hogy míg szociológos és pszichológus professzorok se tudják definiálni mi az hogy erkölcs, ugyanis a természeténél fogva nem lehet, addig te ezt a szót úgy használod, mintha tudnád mit jelent.

De meghallgatlak szívesen, mondd akkor legyél szíves, mi az az erkölcs?

Másrészt itt nem holmi liberális eszmék fellángolásáról van szó ne is haragudj, ezt betudom a nem tudom midnek, ez nem egy múló "izé", hanem a kultúráltság, a civilizáltság egyik mércéje, ami nem fog eltűnni, hiszen egyre erősödő tendenciában van jelen, én úgy érzem, mintha elzárva élnél a világtól. Nézz kicsit körül légy oly szíves. De még ha nem is ez a véleményed, nos nekem mindegy, engem nem tudsz meggyőzni arról, hogy az rossz lenne, ugyanis ez az egyetlen járható út, nemhogy rossz vagy jó, hanem az egyetlen létező. Úgyhogy inkább barátkozz meg a gondolattal szerintem, mert az elmúlt hetekben, hónapokban ismét igen radikális liberális követelményeknek adtak utat nemzetközi szinten, de ha te jobban szeretsz elzárva élni, akkor tedd.


Hogy ne lennének civilizáltabbak más államok nálunk? Na ne nevettess, de megnevezem neked mert ahogy látom tényleg szájbarágós módszerek szükségesek. Ugye nem akarod azt mondani, hogy magyarország vezet a civilizáltságban? Mert nagyon ez jött le abból amit írtál.

Sajnos már nem mondhatom, hogy az Únió, mert mióta bővült, na azon túl, hogy azóta vannak a gondok is sajnos leginkább kultúrális szinten, sajnos nem lehet így egységesíteni, de ha azt mondom, nagyjából az eredeti, legelső úniós országok, de ez is pontatlan, bele véve persze azt is amely tőlünk nyugatabbra van de netán mégse úniós. (Ezek közül is szerintem felesleges kiemelnem a mindenki által közismert Dánia, Belgium, Hollandia és a Skandináv 3 ország, hihetetlen magasra fejlődött fejlettségi szintjét - nem a gazdaságra gondolok természetesen). Tök mindegy, most győzködhetlek, ha tudod ilyen kérdéseket a 19-20 éves egyetemistáim nem tesznek fel, és úgy vélem te annál idősebb vagy.

Árulj el akkor valamit! Miért van már igen hosszú ideje igen komoly bevándorlási problémája az USA-nak, Canadának, tulajdonképpen az összes nyugat-európai orzságnak? Miért akarnak tulképpen az összes gagyiországból oda menni, ha ott annyira rossz??


Tudod nekem magamnak is elég vacak érzés amikor ilyen országokban járok és hallom akár az átlagembert is vélekedni Magyarországról, de majd mindjárt hozok neked konkrét példát, mert látom az elvi sík nem az erősséged, de semmi gond, azonnal szemléltetem mégis milyen kép él rólunk a világ civilizáltabb felében. Tudod én az egyik diplomám külföldön szereztem, ezért több évig éltem is ott, és tudod milyen vacak érzés volt azt látni, hogy az utazási irodák pl. Budapestet leveszik mint uticélt, pontosabban nagyon fel se tették soha, egy konkrét példa ezzel kapcsolatban:

Madridban szerveztek buszos kirándulásokat Európa több országát érintve, de valahogy teljesen egyértelmű volt, hogy az utolsó város ameddig Keletre elmennek az Bécs, onnan lehetőségük volt fakultatív programkjént budapesti látogatásra, de mindenki figyelmét felhívták, hogy azért ezt csak a merészebbek vállalják be és nem is nagyon ajánlták, hiszen tudvalevő, egy volt kommunista országról van szó, itt nem lehet a hatóságokban se nagyon bízni, röviden annyi, hogy tehát közölték kereken, az utolsó civilizált pontja Európának Bécs, onnantól Keletre senkinek nem ajánlják, hogy tovább menjen, mert nem kultúrált országok, és a 90 % nem is akart jönni. Én is megkérdeztem olyat utána, aki mégis járt Budapesten, és tudod nagyon érdekes dolgokat mondott nekem, ami nekik feltűnt úgy ny-e-i szemmel, aztán gondolkodóba estem, hogy te jó ég, hol vagyunk mi még ettől a mentalitástól. Meg hát az se volt túl kellemes, hogy amint pár helyen megtudták, hog ymagyar vagyok, akkro olyan kedvesen, szánalmas elmosolyogtak, és legyintve hát vag ynem mondtak semmit, vagy célozgatva azért elejtették, hogy "ja jó, akkor mindegy, hagyjuk", kb ez a hozzáállás, néha egyenesen úgy éreztem, hogy amíg nem tudták rólam, hogy nem odavalósi vagyok, addig abszolút normálisan álltak hozzám, aztán amikor megtduák, hogy íme egy magyar, na hát radikális változás következett be a viselkedésükben, nagyjából azt éreztem, hogy amolyan gyengeelméjűnek néztek és inkább meg se próbálnak bizonyos dolgokat elmagyarázni, csak annyival elintéztek sok mindent, hogy "ja, ha magyar, akkro értik miért" ....


Sok generáció kérdése mindez, bár ami pozitívum, a mostani tizenéveseknél ill. huszonpárévesekenél tapasztalok egyfajta erős változást a szemléletben, jól lehet, ők azért az a réteg, akik gyakran járják Ny-E-t, azaz van némi összehasonlítási alapuk, és jóval szélesebb aggyal képesek gondolkodni a világ jelenségeiről. Tehát ennek őszintén örülök, mert mai fiatalok között tehát már tapasztalok egy szűk réteget, akik hihetetlen intelligensek, mondhatni, korukat meghazudtoló módon nyitottak, de ez jelenleg becsléseim szerint sajnos még csak a fiatalság 5 %-át teszi ki, a többinek bizony még nem megy ... majd idővel talán. Bár az is igaz, hogy egy nép "elitje" (nem gazdagságra gondolok mielőtt ezt is félreértenéd), én itt elsősorban egyfajta gondolkodásbeli elitségről beszélek, stílusról, intelligenciáról, jó képességekről, mentalitásról, stílusról, életvitelről beszélek, persze soha nem a többségi társadalom, ez moindig is így volt, csak ennél az 5 %-nál azért többet várnék. De bíztatlak, mert ahogy mondtam, látom jeleit ennek a szemléletbeli változásnak, és ide most órákig hozhatnám az apró példákat .... apró kis mindennapi megnyilvánulások, mégis annyira meghatározóak.


Na én megválaszoltam többet ismint kérdeztél, nekem is lenne eg ykérdésem:

Te honnan a bánatból veszed azt, hogy Spanyolországban szeméthegyek állnak? Mert én bejártam az úgymond "poros déli részt" is, de ama poros déli rész is oly gyönyörűen karban volt tartva, hogy nemhogy szemetet nem láttam sehol, de az út mellett ingyenes tusolókat, pihenőhelyeket lehet végig találni. És miért? Mert egyszerűen egy nyugati átlagembernek is jóval magasabbak a civilizációs igényei mint pl. nekünk. A "poros délen" bizony nagyon csúnyán néztek volna, ha csak egy szemetet is eldobtam volna, de ahogyan itt az osztrák határ a vonal, délen valóban spanyolország déli része a vonal, aztán persze alig 20-30 km-re Marokkóban ismét kezdődik a barbarie, na de oda épeszű spanyol nem is megy ki, engem is alig akartak kiengedni amikro ott vártam a sorban a kompra, és közben 20-an figyelmeztettek egymástól függetlenül, hogy jól meggondoltam én azt, hogy oda átmegyek? Mert az már ott ne a civilizált világ, ott bármi megtörténhet ... Nos kb így vannak az osztrák-magyar határvonallal is a mai napig is bizony!! Most ne értelmezd szándékosan félre amit írok, én is tudom amit tudok nyilvám földrajzilag mi hogy, de hidd el, egy ny-európai számára Európa véget ér az osztrák határnál, azt már nem túl szívesen léik átm és megvallom, ismerve a különbségeket, nem véletlenül vélekednek így.

Szintén hülyeségeket beszélsz az állatkínzások kapcsán, ugyanis tudod te miylen erős anti-bikaviadal-mozgalmak vannak ott pontosan emiatt? Sőt legtöbb helyen már el is ismerik, csak a turisták miatt tartanak biakviadalokat, ez kb olyan mint a magyar huszár a lovon az ostorával, és akkor az meg még képes is beöltözni a turistának, na kb ez megy ott is, csak ott a bikaviadallal. Ha nem lenne turistalátványosság, szerintem már rég felhagytak volna az egésszel, csak hát tény ami tény, igen jó pénzt hoz az nekik a konyhára (sanjos).


Na hozok neked két példát zárásképpen:

a "The New York Times" amerikai napilap a héten nevezte úgy magyarorszégot, mint elrettentő példát, nem tudok neked szó szerint idézni, de olyasmi volt, hogy "ha nem akarunk arra a sorsa jutni mint a magyarok, akkor ....", azaz ellenpéldának jók vagyunk úgy tűnik. Persze nem akarom az átlagmagyart ennyire lkehúzni, hiszen a többség nyilván nem tehet arról amit a kormány művel, és hogy ez alapján olyan a képük rólunk amilyen....

Másik:

Szintén a héten odáig jutott a kelet-eurpai (lengyel, magyar és románok 99%-ban) ott dolgozókkal szembeni ellenszenv, hogy kemény tüntetések voltak annak érdekében, hogy csináljanak már valamit, hogy az ilyen típusú "gente desagradable", amolyan kb fordításban "kellemetlen emberek" ne tudjanak olyan könnyen az országba bemenni.

Eredmény: a kormány felajánlotta, hog yhivatalos verzió szerint, tekintettel a saját munkahelyeik védelmére, a magyraoknak, lengyeleknek és románoknak ingyen repülőjegyet ajánl fel a kormány, csak húzzanak már haza a francba. Azért ez durva nem? Pedig igaz... Arról nem én tehetek, hogy nem olvasol külföldi sajtót, de nézz csak meg pár BBC vagy CNN híradót vagy olvass bele pár nyugati lapba, és máris meglátod milyen képük van rólunk. A BBC híradójában pl. Gyurcsányt egyszer (nem is egyszer) úgy nevezték, hogy "a magyar aki hazudik", merthogy ők ehhez nincsenek hozzászokva, és nekik nagyon meredek ám az ami itt zajlik. (azt hiszemez utóbbi hír bejött magyarországra is ... ha jól emlékszem, de nem szívesen olvasok és nézek magyar híradót, nem emlékszem már pontosan, mert kábítani én is tudom magam, engem a tények, és nemzetközi vélemények jobban érdekelnek).


na hát kérlek ne jkérj tőlem már több magyarázatot mert úgyse bírom ki, hogy ne magyarázzam meg, de hétközben úgyse lesz erre időm, végül is mindegy. Csak azért elég poénnak tartom, hogy te tartasz engem tapasztalatlannak ... jó vicc. Persze minden csak viszonyítás kérdése, de ..... hagyjuk.


És ne haragudj, d eneked fáj, ha valaki nem úgy lát valamit mint te? Miért kellene nekem elmennem Kazincbarcikára pl? Ne haragudj, de még a pesti oldalt is utálom, csak munkaügyben megyek, hát az ország keleti felében pedig egyszer jártam, de meg is van a véleményem, úgyhogy nem vágyom oda, köszi szépen. Másrészt jól érzem én itt magam, és ugye ez az ami téged zavar, csak tudnám miért. Most talán szégyellnem kellen amiért nem egy VIII. kerületi gettóban lakom ahol éjjel ki se lehet menni? Miért kellene nekem azt szeretni? Komolyan nem értelek ... de ez is olyan magyaros vonás tipikusan, ez a bizonyos dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállás mindenhez.



Remélem tudtam segíteni és végre választ adtam azokra amiket kérdeztél. ha van kérdésed, sztem küldd el emailben, mert aztán mások azt hiszik szétoffolásról van szó, pedig szerintem nem, hiszen témánál vagyunk, de lehet egy ilyen benyomásuk, mert sokat írunk. Dobd át konkrét kérdéseid mailen és próbálok válaszolni rá.

Üdv: Kriszti

2009. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kriszti!


Nem fájó a diplomás dolog, tekintettel arra, hogy nekem is van egy.

Szóval ezzel picinyt most beégtél. Ezek után tehát ennyit a szövegértelmezésedről... :))


"már egyetemi diplomához is tilos "más írók munkáit" használni"

Hát persze... :DD

Hivatalosan tilos. Amúgy meg az emberek 90%-a használja. De nem baj, ha ezt sem veszed észre, mint ahogy temérdek dolgot magad körül. :)

(Gondolkodtál már azon, hogy álomvilágban élsz? ... Héé! Ébresztő! :D )


"természtesen csak civilizálatlan körökben lehet elfogadható egy efféle gondolkodás"

Aha ... és persze te vagy az, aki elhozza nekünk a civilizációt, mi? :DDDD LOL

Komolyan kérdezem, neked külön ajtót gyártanak, hogy beférj? Mármint az arcodtól. :DD


"hanem a kultúráltság, a civilizáltság egyik mércéje, ami nem fog eltűnni"

:DDDD Micsoda meggyőződés...! :))


"Ugye nem akarod azt mondani, hogy magyarország vezet a civilizáltságban?"

Szövegértelmezési problémád volt, hogy nem értetted meg, amit írtam? ... Nem az első már. :))

Miért képzelsz olyat bele az írásomba, ami nincs ott? Írtam, hogy Magyarország sem áll túl jól. Mi volt ezen olyan érthetetlen számodra?

Egyébként Magyarország nálad már kisbetű? ... kis liberális. :)


"Mert nagyon ez jött le abból amit írtál."

Mondom én! Szövegértelmezési probléma. :))


"Dánia, Belgium, Hollandia és a Skandináv 3 ország, hihetetlen magasra fejlődött fejlettségi szintjét"

Hűha! Jártál már arra? :DDD

Én igen. Dánia és Hollandia megvolt. Nem tapasztaltam semmi civilizáltabb viselkedést, mint nálunk. Ugyanolyan emberek élnek ott is, mint itt. Csak több a pénzük, jobb a gazdasági helyzetük, és megvan a nemzeti öntudatuk, amit nálunk pont a liberális réteg igyekszik sárba tiporni.

(Bár ott is küzdeniük kell ezellen.)


"tudod ilyen kérdéseket a 19-20 éves egyetemistáim nem tesznek fel, és úgy vélem te annál idősebb vagy"

Ohh! Még oktatod is a b@romságaidat! :)))

Egész életedben az egyetemen voltál, vagy azért néha kinéztél legalább az ablakon? Az, hogy a fejedet a homokba dugod, és könyvekből tájékozódsz a világ dolgairól, ahelyett, hogy a saját szemeddel látnád, még nem fogja azt jelenteni, hogy neked lesz igazad. :)


"Miért akarnak tulképpen az összes gagyiországból oda menni, ha ott annyira rossz??"

Ejj-ejj! Megint a szövegértelmezési problémád jött elő. :))

Ki mondta, hogy rossz? Ott jobbak az életkörülmények. Ennyi. És ez bizony gazdasági kérdés, nem pedig kultúrális. Diplomásként ennyit illene tudnod. :)

És miért gagyi ország? ... Nemtán megint felsőbbrendűnek képzeled magad másokhoz képest? Mégis hogy illik ez a liberális felfogásodhoz, mondd?! :)


"a mostani tizenéveseknél ill. huszonpárévesekenél tapasztalok egyfajta erős változást a szemléletben"

Ja, én is. Egyre több közülük az, aki sakálrészegre issza magát legalább hetente egyszer, szétrugdossa a kukákat, verekszik, drogozik, eszébe nem jut, hogy más is él rajta kívül, stb. Ezek között temérdek olyan van, aki egyébként az egyetemet kiválóra végzi, jók a tanulmányi eredményei, beszél több nyelvet, és így tovább.

Egy példa: Ha valakinek azt mondod manapság a fiatalok körében, hogy JATE, akkor tudod mi ugrik be először nekik? Megsúgom:

A buli, ahol leisszák magukat. A JATE klub. Gyönyörű változás. Büszke lehetsz rájuk... :S


"már tapasztalok egy szűk réteget, akik hihetetlen intelligensek, mondhatni, korukat meghazudtoló módon nyitottak, de ez jelenleg becsléseim szerint sajnos még csak a fiatalság 5 %-át teszi ki, a többinek bizony még nem megy"

Tudod, én éltem a múlt rendszerben is. És ott ennél a silány 5%-nál azért lényegesen magasabb volt ez az arány, a nehézségek ellenére is. Dehát ez ezek szerint megszűnt. ... Hja, bejött a liberalizmus, és tapasztalható az "áldásos hatása".

Valahogy ezzel nem dicsekednék annyira a helyedben...


"Na én megválaszoltam többet ismint kérdeztél, nekem is lenne eg ykérdésem"

Nem, egyáltalán nem válaszoltál. Pont arra nem, amit kifejezetten kihangsúlyoztam.

Olvass vissza. (De alul újra megkérdezem.)


"Te honnan a bánatból veszed azt, hogy Spanyolországban szeméthegyek állnak?"

Onnan, hogy láttam. Persze én nem csak azokra a részekre mentem, ahova az utazási irodák viszik az embert. Én szeretem magam végigjárni az országot. És bizony tapasztalni érdekességeket, ami a prospektusokban nincsenek ám benne!


"Szintén hülyeségeket beszélsz az állatkínzások kapcsán, ugyanis tudod te miylen erős anti-bikaviadal-mozgalmak vannak ott pontosan emiatt?"

Rettentő erősek lehetnek. Persze... :)))

Akarom kérdezni: láttál már bikaviadalt?


"legtöbb helyen már el is ismerik, csak a turisták miatt tartanak biakviadalokat"

Ezt hol olvastad? :DDD


"a "The New York Times" amerikai napilap a héten nevezte úgy magyarorszégot..."

És ismét csak kisbetű. Nem tudom, van-e még értelme beszélgetnem egy nyilvánvalóan elfogult, magyargyűlölő liberálissal, aki szövegértelmezési gondokkal küzd?

A hitelességedről pedig:

Ad1: A New York Times nyilvánvalóan liberális. De mindegy.

Ad2: A Times Magyarországon a "böszmeséget" említette példaként, amikor az amerikai gazdaság lehangoló problémájáról írt. Azt írták, hogy az amerikai gazdaság nagyobb adósságban lehet, mint a magyar. Itt gazdaságról volt szó a példa kapcsán, és nem kultúráról!

Ad3: De hogy a kultúra is szóba kerüljön a New York Times kapcsán, szólok, hogy a Times méltatta a magyar zenei kultúrát nem is olyan rég. Idén januárban, ha jól emlékszem. Olvasgass.


Szóval kár volt hazudnod és csúsztatnod. Ezzel nem mész semmire.


"Szintén a héten odáig jutott a kelet-eurpai (lengyel, magyar és románok 99%-ban) ott dolgozókkal szembeni ellenszenv, hogy kemény tüntetések voltak annak érdekében, hogy csináljanak már valamit, hogy az ilyen típusú "gente desagradable", amolyan kb fordításban "kellemetlen emberek" ne tudjanak olyan könnyen az országba bemenni."

Persze, volt ilyen. Csak ne felejtsd el, hogy ezesetben alapvetően az olaszokról van szó, ahol az albán illegális bevándorlókra, és a román állampolgárokra gondolnak. És ott sem a románokkal van a baj, mivel aki románként oda betelepül, annak 99%-a valójában cigány.

Tehát ezen szavak alatt nem a lengyeleket, nem a magyarokat, de még igazán a románokat sem értik.

Tehát megintcsak kár volt csúsztatnod, mert beégetted magad. :))


"Eredmény: a kormány felajánlotta, hog yhivatalos verzió szerint, tekintettel a saját munkahelyeik védelmére, a magyraoknak, lengyeleknek és románoknak ingyen repülőjegyet ajánl fel a kormány, csak húzzanak már haza a francba."

Forrás esetleg? Mert bemondásra ezt nem hiszem el. Pláne a csúsztatásaid után. :)

Ha nem adsz forrást ezügyben, akkor nyilvánvaló lesz, hogy hazudsz.

Nos?


"A BBC híradójában pl. Gyurcsányt egyszer (nem is egyszer) úgy nevezték, hogy "a magyar aki hazudik""

És ennek mi köze van a kultúrához?

Bill Clintonról, Nicolas Sarkozyről, Tony Blairről nem hallottál még hasonlókat? Minden miniszterelnököt, kormányfőt kibeszélnek a médiákban. Sőt, róluk még nem egy karikatúra is jelent meg.

Talán olvasgass gyakrabban, és figyelmesebben. Ja, és az elfogultságodat is próbáld félretenni. Kifejezetten hátráltatja ugyanis a reális véleményalkotást. :))


"Ne haragudj, de még a pesti oldalt is utálom, csak munkaügyben megyek, hát az ország keleti felében pedig egyszer jártam, de meg is van a véleményem, úgyhogy nem vágyom oda, köszi szépen."

Látod, erről beszéltem. Fogalmad sincs a körülötted zajló dolgokról, mert a kényelmes kis házikódban eléldegélsz. Persze kinek mi?! Van, aki a homokba dugja a fejét és könyvekből tájékozódik, és van, aki a saját szemével lát (tapasztal) dolgokat. Ilyen ez. :)


"Másrészt jól érzem én itt magam, és ugye ez az ami téged zavar, csak tudnám miért."

Hol is írtam, hogy zavar? Nemtán megint a szövegértelmezési problémád okozta ezt? :)


"Komolyan nem értelek ... de ez is olyan magyaros vonás tipikusan, ez a bizonyos dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállás mindenhez."

Ha nem értesz, miért ítélkezel? ... Ez olyan liberális vonás, nem? ... Kis magyargyűlölő. :)))


"Remélem tudtam segíteni és végre választ adtam azokra amiket kérdeztél."

Nem, nem adtál választ.

Továbbra is kérdezném az alábbiakat, már harmadszor (és nem küldöm mailben):


Ha nem lehet senkit munkára kényszeríteni, akkor hogyan vélekedsz arról, amikor valakit más emberek (bűnözők) eltartására kényszerítenek?


valamint


Mit szólsz ahhoz a felvetéshez, hogy te és a hozzád hasonló gondolkodásúak fizessék a rabok eltartását, én meg nem fizetem, mert nem értek vele egyet?

Nos?

2009. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!