Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A börtönökben miért csak...

A börtönökben miért csak kétszer fürödhetnek az elitéltek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
42%

Na most álljon azért meg a menet, az elolvasottak alapján nyugodtan kijelenthetem, hogy talán nem nekem vannak szövegértelmezési problémáim, hiszen olyan gyönyörűen félreviszed még az idézetek értelmét, tartalmát is, hogy az valami horror, úgyhogy nem hiszem, hogy nekem fontos lenne veled viatatkozni.


Köszi a kioktatást, de engedd meg, hogy visszautasítsam, tudod nálam egy ilyen diák mint te, azaz ilyen világképpel tuti nem menne át, de hogy dipolomát nem kapna az biztos. Ja és amit erről mondasz, az meg csak téged minősít ... gratulálok, ha te összekopizott anyagból írtad, szerencséd volt, na nálam nincs ilyen szerencséje általában senkinek, mert találjak csak egyetlen bekezdést amit felismerni vélek, és dobom is vissza neki, nem az első eset. De ugye tudsz arról, hogy ha ez utólagosan kiderül, akkor az egyetemnek bármikor jogában áll téged discalificálni? Úgyhogy ne nagyon hangoztasd ezt szerintem. Egy diplomadolgozat nem arról szól, hogy 30 könyvből összeollózzunk egy 31 -diket. Vagyis neked igen, de ez nem az én bajom, ne is haragudj.


Úgyhogy részemről itt akkor befejezve, én már 10-edszer adtam válszt mindenre, arról nem tehetek, hogy nem vagy képes felfogni.


Azért egy nagy félreértést hadd oszlassak el benned:

Azt írod a te idődben az az 5 % jóval magasabb volt. Ismét félreértesz, én ezt az 5 %-ot, úgy értettem, hogy egyrészt a régi rendszer gyöpösagyú oktatásnának megfelelően a kikerültek hasonló színvonalat képviseltek, pár kiemelkedő értelmiségitől eltekintve.


Azaz, nagyon mellé nyúltál:

A "régi" -300% -ból értettem azt, hogy ma talán tartunk + 5%-nál, azaz mintegy 305 %-os változás.

Nem értem egyébként miért kötözködsz ezen a téren, ha valaki, akkor én napi szinten a 18-25-ösök között élek, engedd meg, hogy lássam mi a helyzet. Ne menjünk bele az ezer példába mert úgyis csak elferdíted, de tudod ma én ezt az 5 %-ot azon fiatal, gondokkodni képes emberkékre értem, akik valóban szkeptikusak, már 15 évesen két nyelvvizsgával rendelkeznek, nem fogadnak el mindent úgy ahogy azt eléjük levágják, akiknek van világképük, van viszonyítási alapjuk, mert világlátott fiatalok, akik tudod a 95 % -kal szemben is pl. megvédik észérvekkel a meleg évfolyamtársukat, holott közük nincs a homoszexualitáshoz, csak egyszerűen tudnak intelligensen viselkedni, illetve nemhogy tudnak, hanem ilyen a személyiségük. Na ez csak egy a napokban felmerült példa volt, de ezer más ilyet tudnék hozni, hagyjuk. Ez nem konkrét tárgyi tudás, tudod et nem lehet olyan egyszerűen megszerezni, ehhez több kell, ami sokkanak nem elérhető.


A lényege, hogy némi változás van, csak nagyon lassú, és nagyon szűk réteget érint, de hát az intelligens elit végül is soha nem a társadalom 90%-a volt és nem is az lesz, tehát végül is elgondolkodtam, egyáltalán ez a %-os arány mennyire tud még nőni. Azért remélem valamennyire igen.


Úgyhogy nincs kedvem neked 10-edszerre is mindent elmagyarázgatni, ne haragudj, és majd pont te fogod nekem ezeket a dolgokat elmagyarázni, amikor pont hogy rád is rád férne egy kis széleslátókörűség és gondolkodni tudás, mert az eddigi beírásaid nem ezt tükrözik.


Tehát én itt lezártnak tekintem, sok sikert, végül is él mindenki úgy ahogy akar, van olyan akinek úgy is jó, tudom, mert az igényei mindenkinek mások, tudom ezt is, éppen ezzel van a bajom.


Nézd, ha a társadalom kitermeli magából a bűnözői réteget, akkor természetesen neki kell gondoskodni annak eltartásáról is. Hogy ebben mi olyan érthetetlen és felfoghatatlan?? És én megfordítanám a dolgokat, mivel az olyan korlátolt gondolkodásmódúak ezerszer inkább hozzá járuknak a bűnözői réteg kifejlődéséhez (ez pszichológiailag alátámasztott, kár vitatnod, hiszen ez a fajta intoleráns, sőt már megkockáztatom, esetedben agresszív mentalitás bizony megszüli azt amit megszül ...), így aztán neked sokkal inkább kötelező lenne fizetni a bűnözőknek tartott emberek fenntartását, mint nekem. Tehát nyugi, a helyzet fordított mint ahogy te gondolod, de ez már valamiért nem lep meg.


De akkor javaslom, állj hozzá így az egészségügyhöz is, hiszen te miért akarnád fizetni azt, ha mást gyógyítanak? Már csak azt kérdezném meg, mégis honnan szabadultál, de nem érdekel nagyon a válasz, úgyhogy mindegy.


Ja és ne haragudj, már csak meg tudom különböztetni Olaszországot Spanyolországtól, és képzeld el amit írtam, az NEM Olaszországra vonatkozott, speciel arról nem tudok, de Spanyolországban igen!! Na ennyi a szövegértelmezésről, tudod ezt hogy nevezik? Ez a funkcionális analfabetizmus ... ugye elolvasod, de fel már nem fogod, vagy csak helytelenül. Elmondtam neked hogy éltem kint Spanyolországban, ill tanultam ott, erre meg jössz azzal, hogy te nem arra jársz amerre az utazási irodák viszik az embert. Haláli .... Mert szerinted nekem volt közöm bármilyen utazási irodához a hat év alatt, amikor is egyedül kint éltem és igencsak bejártam párszor az országot??? Na szóval az ilyen csúsztatások miatt sztem ennek itt most legyen vége. Teljesen hiába írok, ha sajnos nem érted ... nem hiszem, hogy nekem veled kellene veszekednem olyan témákról, amikhez láthatóan közöd nincs. Szerinted az fog engem minősíteni ha te elfogadod a véleményemet, ne haragudj, valahogy nincs rá szükségem.


Ennyi volt tényleg, mert elegem lett.

Kriszti

2009. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
81%

De jó, hogy felnéztem!:)


"nyugodtan kijelenthetem, hogy talán nem nekem vannak szövegértelmezési problémáim, hiszen olyan gyönyörűen félreviszed még az idézetek értelmét..."

Kijelenteni kijelentheted, de ettől még nem lesz igazad. :)


"tudod nálam egy ilyen diák mint te, azaz ilyen világképpel tuti nem menne át, de hogy dipolomát nem kapna az biztos."

Hát persze, hiszen tele vagy előítélettel. Ilyen ez. Ha valami nem egyezik a világképeddel, és máshogy meri gondolni a diák, mint te, akkor megbuktatod. Világos. :)))

Hogy is mondjam csak ... az ilyenfajta "ideológiai neveléssel" és erőteljes ráhatással, ami korlátozza a szabad gondolkodást és véleménynyilvánítást, kész csoda, hogy még egyáltalán taníthatsz. Semmiben nem különbözől a régi rendszer sokszor fanatikus tanítóitól, akik a kommunizmus eszméire próbálták nevelni a diákokat. Te ugyanezt teszed, mint ők, csak te a liberalizmusra nevelsz - hasonló eszközökkel. :))


"na nálam nincs ilyen szerencséje általában senkinek"

Hát persze... :DDD


"már 10-edszer adtam válszt mindenre, arról nem tehetek, hogy nem vagy képes felfogni."

Nem, még mindig nem adtál választ. Lásd lent. Újra leírtam; az egyiket már negyedjére.


"A "régi" -300% -ból értettem azt, hogy ma talán tartunk + 5%-nál, azaz mintegy 305 %-os változás."

300%??? :)))

Egyébként neked látom a "régi" az egy kaptafára esik. De nem baj; ilyen ez az előítélet. :))


"tudod ma én ezt az 5 %-ot azon fiatal, gondokkodni képes emberkékre értem, akik valóban szkeptikusak, már 15 évesen két nyelvvizsgával rendelkeznek, nem fogadnak el mindent úgy ahogy azt eléjük levágják, akiknek van világképük, van viszonyítási alapjuk"

Én is pont ezekről beszéltem. De nem baj, ha nem fogtad fel. :)


"mert az igényei mindenkinek mások, tudom ezt is, éppen ezzel van a bajom."

Tehát megintcsak. Az a baj, ha valaki máshogy gondol dolgokat, mint te. Egyre egyértelműbb. Kezdesz nyitott könyv lenni a szememben. :)))


"Nézd, ha a társadalom kitermeli magából a bűnözői réteget, akkor természetesen neki kell gondoskodni annak eltartásáról is. Hogy ebben mi olyan érthetetlen és felfoghatatlan??"

Ez nem válasz volt a kérdésre. Csak csúsztatás ismét.


"az olyan korlátolt gondolkodásmódúak ezerszer inkább hozzá járuknak a bűnözői réteg kifejlődéséhez (ez pszichológiailag alátámasztott, kár vitatnod, hiszen ez a fajta intoleráns, sőt már megkockáztatom, esetedben agresszív mentalitás bizony megszüli azt amit megszül ...)"

Hát persze! :DDDDD

Tudod, olyan vagy, mint egy hívő. De nagyon tetszik. Egyre jobban mulatok. :))

De azért elfogadom válasznak a részedről erre a kérdésre. Mert végülis ez a meglátásod, mégha teljesen hibás is.


"javaslom, állj hozzá így az egészségügyhöz is, hiszen te miért akarnád fizetni azt, ha mást gyógyítanak?"

Így állok ahhoz is, nem kell javasolgatni.


"már csak meg tudom különböztetni Olaszországot Spanyolországtól, és képzeld el amit írtam, az NEM Olaszországra vonatkozott, speciel arról nem tudok, de Spanyolországban igen!!"

Példa meg sehol. ... Hazudtál megint. Ejjnye! :DDD


"Ez a funkcionális analfabetizmus"

Így van. Annak vagy egy gyönyörű példája. Nemtán tükörbe néztél? :)))


Tehát "csak" pár dologra nem válaszoltál ismét:


1. Ha nem lehet senkit munkára kényszeríteni, akkor hogyan vélekedsz arról, amikor valakit más emberek (bűnözők) eltartására kényszerítenek?

(Ezt már negyedjére kérdeztem. Nehéz a kérdés?)


2. Erre a kijelentésedre pedig nem hoztál forrást:


"Eredmény: a kormány felajánlotta, hog yhivatalos verzió szerint, tekintettel a saját munkahelyeik védelmére, a magyraoknak, lengyeleknek és románoknak ingyen repülőjegyet ajánl fel a kormány, csak húzzanak már haza a francba."


Megteszed, vagy könyveljem el, hogy hazudsz? :)

2009. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
82%

ez újjabb vita tárgya lehetne:"De akkor javaslom, állj hozzá így az egészségügyhöz is, hiszen te miért akarnád fizetni azt, ha mást gyógyítanak? "

én pont így gondolkozom, aki nem dolgozik(és a dolgozni tudó emberekről van szó)szóval nem fizet egészségügyi hozzájárulást annak tényleg?én fizetem az ellátását?és miért?

2009. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
51%

Na igen, csak aztán egyszer nehogy érted kelljen szirénáznia a rohammentőnek, mint egyébként azelőtt teljesen egészséges emberhez ... Majd akkor is hangoztatnád, hogy te nem vagy hajlandó semmit fizetni?

Aztán könnyen előfordulhat, hogy a váratlan rosszulléted, akár egy front miatt, utána sokszáz ezer forintos költség lesz ... hm ?? Ehhez mit szólsz?


Úgyhogy nem olyan egyszerű ez se ....

Kriszti

2009. febr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
98%

jobb lenne mindenkinek magánszámla és fizessen oda.

nem látom az értelmét, hogy vonnak havi x pénzt, aztán mégis ha pl.fogorvoshoz kell meni magánhoz megyek(ha normális ellátást akarok)stb...

:(

2009. febr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek a 08:53-assal. Mindenki fizesse csak magának.

Teszem azt ha valaki erős dohányos, alkoholista, vagy csak nem figyel a helyes táplálkozásra, én meg egész életemben egészségesen éltem, akkor miért fizessek azért, hogy a másik bajait - aminek egyébként is ő az okozója - gyógyítgassák?

Így mindenki olyan ellátást kapna, amiért fizet. (Gyerekek esetében persze más lenne - ott alapból járna rendes ellátás.)


Kriszti, nem válaszolták a kérdésre. Ergo elkönyveltem, hogy hazudtál. Erre számítottam. Most már nem is kell válaszolnod, ne erőlködj.

2009. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
42%

Eszem ágában nem volt erőlködnöm, ne haragudj, nem tartalak vitapartnernek ennyi, de azt hiszem többször is leírtam, hogy lezártnak tekintem, nem tudom mi olyan értehetlen ebben. Hidd el, nem a te minősítésed, véleményed alapján fogják nekem x meg y tudományos fokozatot megítélni, úgyhogy teszek én arra amit gondolsz, ne is haragudj.

Könyveld el nyugotdan amit akarsz!! Szted érdekel ??

Kriszti


Igen abban a fogorvosos példában igaza van a beírónak abszolút, itt normális ember ugye nem megy "állami" fogászatra, mert egy horror amit művelnek tudom, mellesleg a legtöbb mindenért ott is fizetned kell. Na akkor meg mi értelme? Szóval a fogáaszat egy elég különleges terület ilyen szempontból, de azért elárulom neked, hogy netán balesetezés után csak altassanak az intenzív osztályon géppel 2 napot, és máris nagyjából egymilkás költségről lehet beszélni + ha valami műtét, akkor ez megdobja újabb 400-800 ezerrel attól függ mi az, de lehet jóval több is.

Na szted ezt úgymond magánszámlán mennyi idő alatt gyűjtenéd össze? És akkor egy pályakezdő 25-26 éves akinek esélye se volt még összegyűjtögetni, azzal mi legyen? Szóval mondasz igazságot, hogy sokan tönkre teszik az életüket, ez való igaz, és ezen jogosan háborodsz fel, de itt sem lehet általánosítani.

Figyelj, nekem térdműtétem volt már nem egy, mert államiban 2 x is elcseszték, ahogyan az szokás, míg találtam egy magánklinikát, ahol érdekes módon elsőre profi módon megcsinálták. Na találgass ez mennyibe van nekem. Szerintem hanyatt esel ... Meghaladja eddig a 2 M Ft-ot !! A műtét maga azt hiszem 700 körül volt, aztán 120 a csavar, és az öszes többi a rengeteg utókezelés, kontrollok, porcképző gyógyszerek (csupán havi 20-as az is), egyéb gyógyszerek ... Ez teljesen privát alapon. Na szerinted ez mennyire fedi a realitást, hogy egy pályakezdő 25-26 éves pl. egy véletlen baleset után 2 milliós költséget vállaljon? El tudod képzelni? Ahogyan nekem is véletlen baleset volt ...

Üdv: Kriszti

2009. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
92%

hát akkor nem csak a fogorvosok.a nőgyógyászat, a szülés?

a házi orvos aki csak fekszik az asztalon?

2009. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
48%

12:33-hoz:


Igen, tökre igazad van ... látod ezért nem kivitelezhetőek az ilyen radikális, mellesleg teljesen irracionális elképzelések, amelyeket páran felvetettek. Szerintem ők sokkal inkább élnek álomvilágban, hiszen csupa képteleségeket állítanak.


Na de ahogy szó volt róla, majd nehogy egyszer érte szirénázzon a mentő és 2 sec-en múljon az élete, mert bizony ejnye-bejnye szerette a zsíros ételeket, és netán magas vérnyomás (mármint hypertoniás krízis), korszorúérgörcs, azaz valóban másodperceken múló életmentő beavatkozásra van szüksége ami akár milliókba kerül majd.


Sajnos nagyon sokan nem tudnak gondolkodni, na de pont ez a baj ebben az országban ... erről beszélek, és erre láthatunk itt ékes példákat.

Kriszti

2009. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
95%

Krisztike.

Ezt bizony beégted. ... kis hazudós. :))

Egyébként hallottál már olyanról, hogy biztosítás? Pl. életbiztosítás, balesetbiztosítás, stb?

Mert amit leírsz, az alapján tuti, hogy nem! :)

A 25 éves pályakezdő, ha van biztosítása, akkor mindegy, hogy 2 éve, vagy 20 éve fizeti. A biztosító így is, úgy is fizet. Ez a biztosító kockázata.

Ugyanezt csinálja ma a TB is, csak államilag.

Magánbiztosítással, ahol mindenki magának fizeti a saját gyógyítását, semmi gond. Sok helyen alkalmazzák, és bevált dolog. Már 18 éves kor alattiakra is lehet kötni; felnőttek pl. köthetnek biztosítást a gyerekükre.


Kár volt megint csúsztatnod. Bár már kezdem megszokni. :)


Egyébként igen, érdekel téged.

Egyrészt nem írtál volna nekem, másrészt nem próbálnál álcázott módon sértegetni engem.

De egyébként jól áll neked. Mármint a szánalmasság. :))


"erről beszélek, és erre láthatunk itt ékes példákat"

Te pl. a tükörben... :))

2009. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!