Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért foglalkoznak azzal emberek, hogy mindenáron tagadják a holokausztot?

Figyelt kérdés

Nemrég megnéztem pár filmet, illetve dokumentum-filmet a témával kapcsolatban és ezekután nem értem miért vannak mégis emberek, akik mindenáron tagadni akarják.

Oké, a filmek nagy része fikció, viszont van igazságmagva is. A dokumentumfilmek más tészta, hisz a túlélők és a régi SS tisztek mesélnek. Van egy 6 részes dokumentumfilm: A nácik végdő megoldása címmel, ahol még régi sS tisztek is beismerik a gázkamrákat.

Kérdem én, ezekután hogy merik mégis bizonyos emberek tagadni a holokausztot. Miért ebben lelik örömüket, hogy ezt tagadják?

Mások nem tagadják , csak a meggyilkoltak számába kötnek bele...

Ennek is mi értelme? Nem az a lényeg, hogy egymillió embert gázosítottak-e el,m vagy 6 milliót, hanem maga a tény, hogy megtörtént. mások azzal jönnek, hogy a történelem kegyetlenkedései közül miért mindig ez köszön a leggyakrabban vissza, miért ez a téma jön elő a legtöbb filmen...

Talán azért, mert a brutalitás és az embertelenség tetőfoka volt, az a mód, ahogyan megölték őket. Elgázosítás, elhitetve hogy scak zuhanyoznak, majd elégetés. És ez napi szinten. Arról nem beszélve, hogy ártatlan gyerekek százait ölték így meg, nemcsak a felnőtteket.

A zsidókon kívül más etnikai csoportokkal is ezt tették, szóval nemcsak a zsidók szenvedtek, hanem mások is.

Én sem szeretem például, hogy a holokauszt kapcsán csak a zsidókat emlegetik, mert ez sem helyes. Attól függetlenül nem vitatom a megtörténtét a dolognak..


2011. márc. 27. 16:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
54%

18:19


"Senki sem vitatja,csak unalmas hogy csakis a zsidókon rágódik mindenki ahogy te is"


Ezt köszönd meg a neonáciknak, holocausttagadóknak, "radikálisoknak" stb. Ugyanis a kifejezetten zsidó hitközségi oldalakon kívül a kurucinfó, metapedia és más hasonló oldalak foglalkoznak a legtöbbet a zsidókkal.

2011. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

ma 17:16


Nem az volt a kérdés, hogy fel tudod-e sorolni a tagadók kedvenc nyomoronc "érveit", hanem az, hogy miért tartod fontosnak a tagadást, miért lesz ettől jó neked, miért tölt el örömmel stb.

2011. márc. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 Dick Esmen ***** válasza:

3: Egyetlen egy állítólagos tömegsírt se nyitottak fel.


Ez már nem igaz,úgyhogy nem kell a rizsa.És azok a halottak akiket a koncentrációs táborokba találtak amikor felszabadították azok is csak bábuk voltak,vagy mi?

2011. márc. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
A kérdezőhöz! Ne haragudj, szeretném megkérdezni, hogy hány éves vagy?
2011. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
0%

ma 18:09


Érdekes, ezeket a "nyomoronc" érveket eddig nem tudták megcáfolni.

És hülye kérdésre miért adjak hülye választ? Egyáltalán nem tölt el örömmel, hogy van olyan barom, aki elhiszi, hogy hatahuszonkilencedik millió zsidót gyilkoltak le.


"És azok a halottak akiket a koncentrációs táborokba találtak amikor felszabadították azok is csak bábuk voltak,vagy mi?"

Olvashatnál könyvet, és akkor tudnád, hogy a háborúban halnak meg emberek az éhség miatt. És nem csakhogy a zsidóknak nem volt kaja, de néhol még az embereknek se!

2011. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

nyílván az a sok zsidó akinek a haború végére nyoma veszett, csak úgy eltűntek a semmibe igaz??

Nem érdekes hogy hány éves vagyok. Auschwitzban is voltam személyesen nemrég és ugyanakkor láttam azt a dokumentumfilmet is, melyben arról akarják az embert meggyőzni, hogy nem is voltak gázkamrák meg satöbbi...

Én elég bizonyítékkal találkoztam amely számomra egyértelművé teszi a holokauszt létezését, akik meg mindenáron tagadni akarják, azoknak úgyis csak ez fog örömet okozni. És ők még akkor sem hinnék el a holokausztot szerintem ha visszarepítenénk őket az időbe és őket kísérnék be az SS tisztek a gázkamrába....

2011. márc. 30. 23:06
 27/43 anonim ***** válasza:
Nincs értelme újrajátszani ezeket a sehova se vezető "vitákat". Bármit mond egy nácilóci, meg lehet keresni a nizkor.orgon, hogy ez hányas számú szabvány náci "érv", és miért hülyeség. Ugyanazt a 20-30 "érvet" remixelik folyamatosan, és semmi értelme hozzálátni vitatkozni velük, mert régesrég meg vannak ezek cáfolva.
2011. márc. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
.
2011. márc. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy megkérdeztem az életkorodat. Ha fiatal vagy, akkor nagyon örülök, hogy ilyen korrekten írsz erről a témáról. Ha idősebb, akkor remélem elmondod a fiataloknak.
2011. márc. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok
2011. márc. 31. 16:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!