Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért foglalkoznak azzal emberek, hogy mindenáron tagadják a holokausztot?

Figyelt kérdés

Nemrég megnéztem pár filmet, illetve dokumentum-filmet a témával kapcsolatban és ezekután nem értem miért vannak mégis emberek, akik mindenáron tagadni akarják.

Oké, a filmek nagy része fikció, viszont van igazságmagva is. A dokumentumfilmek más tészta, hisz a túlélők és a régi SS tisztek mesélnek. Van egy 6 részes dokumentumfilm: A nácik végdő megoldása címmel, ahol még régi sS tisztek is beismerik a gázkamrákat.

Kérdem én, ezekután hogy merik mégis bizonyos emberek tagadni a holokausztot. Miért ebben lelik örömüket, hogy ezt tagadják?

Mások nem tagadják , csak a meggyilkoltak számába kötnek bele...

Ennek is mi értelme? Nem az a lényeg, hogy egymillió embert gázosítottak-e el,m vagy 6 milliót, hanem maga a tény, hogy megtörtént. mások azzal jönnek, hogy a történelem kegyetlenkedései közül miért mindig ez köszön a leggyakrabban vissza, miért ez a téma jön elő a legtöbb filmen...

Talán azért, mert a brutalitás és az embertelenség tetőfoka volt, az a mód, ahogyan megölték őket. Elgázosítás, elhitetve hogy scak zuhanyoznak, majd elégetés. És ez napi szinten. Arról nem beszélve, hogy ártatlan gyerekek százait ölték így meg, nemcsak a felnőtteket.

A zsidókon kívül más etnikai csoportokkal is ezt tették, szóval nemcsak a zsidók szenvedtek, hanem mások is.

Én sem szeretem például, hogy a holokauszt kapcsán csak a zsidókat emlegetik, mert ez sem helyes. Attól függetlenül nem vitatom a megtörténtét a dolognak..


2011. márc. 27. 16:58
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
49%
Nem erdekel,hogy mi tortent 60 evvel ezelott.Az erdekel,hogy mit adok enni a gyerekeimnek es,hogy hogy fogom a szamlaimat kifizetni.Azt kerdezned inkabb,hogy ma mi folyik a vilagban.
2011. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
70%

" Nem vitatom az oroszok bűneit sem, de ők legalább nem öltek le ártatlan gyermekeket is pusztán faji alapon...."

Látom téged csak a zsidók érdekelnek,csak az ő történetükön vagy kiakadva..Érdemes utána olvasnod az orosz történeteknek is..Tudod,nem hiába mondják ma,hogy Sztálin rosszabb volt Hitlernél,ugyanis Sztálin nem csak más országok tagjait irtotta(lásd Don-kanyarban fogságba esett emberekről van szó) hanem a saját népét is..Milliókat küldött halálba,ahol szintén rengeteg nő,idős,és gyermek volt..

Olvass utána,és megérted,hogy néha az ő szavuknak is hangot kéne adni,hiszen ott is voltak "milliós" értelmetlen áldozatok..

De mesélek neked egy történetet.

Volt egy kedves barátom(sajnos már meghalt) aki 17 éves korában a Gulágba került.Szibériában vágta a fát nő létére.A bűne az volt,hogy háborúban élt,és ápolónőként részt akar venni.z oroszok elkapták,hogy kém,és meg erőszakolták.Ő védekezett,és komoly sérülést okozott egy orosz tisztnek.Halálra ítélték,de Sztálin a korát nézve életfogytiglant szabott ki neki Szibériába..11 évig volt ott.Ő mesélte,hogy kisgyerekek is voltak ott,akiknek a szülei politikailag veszélyesek voltak.(tanárok voltak) Mesélte,hogy egy 6 éves kisfiú sírt,és az őrök úgy megverték,hogy belehalt,és ez mindennapos volt akkoriban..De erről senki nem beszélhetett.Jobban mondva ha beszélt valaki erről,könnyen ő is ott találta volna magát..

2011. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Ha annyira nem érdekel, akkor miért szóltál hozzá? Mi értelme volt? Nyílván vannak olyan kérdések is itt, amik téged érdekelnek, azokhoz szólj hozzá!!!

Nem is értem minek kellett ide írni, ha úgysem érdekel az egész..

Én legalábbis csak olyan témához szólok hozzá, ami valamilyen szinten érdekel. De csak azért, hogy beszóljak a kérdés kiírójának, azért nem szoktam írni...

2011. márc. 27. 18:06
 14/43 A kérdező kommentje:
Nos mivel te az oroszokkal kapcsolatban vagy érintettebb, így nyílván azokat szeretnéd jobban hangoztatni és nem az ártatlan zsidókat. Ha egy zsidó ismerősöd mesélt volna, nyílván téged is ez érdekelne jobban és nem a gulag. Én nem vitatom a gulagot sem, csak nem szeretem a holokauszttagadást. Ennyi. :-)
2011. márc. 27. 18:09
 15/43 anonim ***** válasza:
63%
Senki sem vitatja,csak unalmas hogy csakis a zsidókon rágódik mindenki ahogy te is...Más nem is érdekel csak a szerencsétlen zsidók..Hát sajnáld őket továbbra is..nekem bőven elég volt belőlük..
2011. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok zsidó és nem szeretem az általánosítást sem.

Nem minden zsidó, cigány, meleg, olyan amilyen. Vannak mindegyik csoportban sokkal normálisabb emberek is mint mondjuk az "átlagemberek" köréből. és elfogult sem vagyok, csak ami megtörtént az megtörtént. Nem szabad sosem általánosítani egy embercsoportot sem. Lehet hogy voltak zsidók, akik megérik a pénzüket, ahogy írod is. Hitler mégis az ártatlanokat gázosította el...

erről ennyit.

2011. márc. 27. 18:44
 17/43 anonim ***** válasza:
16%

Azt hiszem az itteni holotagadó válaszokból is lehet látni, hogy miért... egyszerűen fóbiájuk van.

Ja és mielőtt jönne a szokásos szöveg: Dédnagyapám GULAG tábor túlélő volt! Szerintem nincs értelme méricskélni a népírtásokat. Meg ezek a hülye dumák, hogy "napról napra több lesz belőlük stb." azt hiszem tükrözik az értelmi szintjét a válaszolónak. Nem kötelező megemlékezni, ha nem akarsz, úgyhogy ez is csak egy halvány gyenge érv. Ja és a kommunizmus áldozatairól is van épp elég megemlékezés.

2011. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
20%

"Nagyon elfogult vagy, a reakciódból ítélve"

"Szóval zsidók, pofa befog!"

Na akkor ki is az elfogult?? :)))

2011. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Svedars, nagyon szimpatikus a hozzáálásod. :-)

Ott a pont. Minden úgy ugaz, ahogy írtad.

2011. márc. 27. 20:10
 20/43 anonim ***** válasza:
15%

A holocausttagadás célja a nácizmus elfogadhatóvá tétele. Nagyon egyszerű ez, nem kell túlbonyolítani.


Az a tény, hogy erre a kérdésre a nácilócik csak hosszú és nyakatekert, ráadásul kitérő válaszokat tudnak adni (mert az nem válasz a kérdésre, hogy "a csapból is a holocaust folyik", ugyanis annak, hogy a csapból is ez folyik-e vagy sem, semmi köze ahhoz, hogy megtörtént-e vagy sem), jól mutatja, hogy nem őszinték a kérdésben.

2011. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!