Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért foglalkoznak azzal emberek, hogy mindenáron tagadják a holokausztot?

Figyelt kérdés

Nemrég megnéztem pár filmet, illetve dokumentum-filmet a témával kapcsolatban és ezekután nem értem miért vannak mégis emberek, akik mindenáron tagadni akarják.

Oké, a filmek nagy része fikció, viszont van igazságmagva is. A dokumentumfilmek más tészta, hisz a túlélők és a régi SS tisztek mesélnek. Van egy 6 részes dokumentumfilm: A nácik végdő megoldása címmel, ahol még régi sS tisztek is beismerik a gázkamrákat.

Kérdem én, ezekután hogy merik mégis bizonyos emberek tagadni a holokausztot. Miért ebben lelik örömüket, hogy ezt tagadják?

Mások nem tagadják , csak a meggyilkoltak számába kötnek bele...

Ennek is mi értelme? Nem az a lényeg, hogy egymillió embert gázosítottak-e el,m vagy 6 milliót, hanem maga a tény, hogy megtörtént. mások azzal jönnek, hogy a történelem kegyetlenkedései közül miért mindig ez köszön a leggyakrabban vissza, miért ez a téma jön elő a legtöbb filmen...

Talán azért, mert a brutalitás és az embertelenség tetőfoka volt, az a mód, ahogyan megölték őket. Elgázosítás, elhitetve hogy scak zuhanyoznak, majd elégetés. És ez napi szinten. Arról nem beszélve, hogy ártatlan gyerekek százait ölték így meg, nemcsak a felnőtteket.

A zsidókon kívül más etnikai csoportokkal is ezt tették, szóval nemcsak a zsidók szenvedtek, hanem mások is.

Én sem szeretem például, hogy a holokauszt kapcsán csak a zsidókat emlegetik, mert ez sem helyes. Attól függetlenül nem vitatom a megtörténtét a dolognak..


2011. márc. 27. 16:58
1 2 3 4 5
 41/43 anonim válasza:
30%

Igen egyszerű a válasz erre. A holokauszt történetekben, rengeteg olyan cselekmény és esemény van, aminek nincs alapja. Illetve semmiféle írásos és egyéb bizonyíték nincs a létezéséről, csupán néhány túlélő beszámolója. Ha olvastál ilyen beszámolókat, tudhatnád, hogy nem kevés van, amelyik igen csak vicces és egyértelműen látszik, hogy nem valós eseményeken alapszik.


Vegyük például Anna Frank naplóját. Ugye tudja mindenki, hogy a naplót golyóstollal írták, amit akkor még fel sem találtak. A másik, hogy sokszor más stílusban van fogalmazva a szöveg, mintha nem ugyan az az ember írta volna le.


Na de visszatérve a témához. A mai napig nincsenek pontos számok arról, hogy valójában hány ember halt meg és bizonyítékok sincsenek a gázkamrák létezésére, illetve amit gázkamráknak vélnek, azok hitelességével kapcsolatban is rengeteg kérdés merül fel. Ugye a nagy holokauszt szakértők állítólag rendelkeznek megfelelő bizonyítékokkal, de azokat érdekes módon sose adják ki, illetve már eleve fura az is, hogy egy történelmi eseményt már csak kutatni is bűn. És ha valaki bizonyítani tudja, hogy bizonyos események nem történtek meg, illetve erős túlzások voltak vele kapcsolatban, rasszistának és antiszemitának bélyegzik meg.


A másik dolog, ami sokak számára irritáló lehet, hogy nem kevés ember ebből a "holokausztiparból" él meg, holott neki már semmi köze azokhoz az eseményekhez.


A legjobban talán Thomas Jefferson fogalmazta meg: "Csupán a hazugságnak van szüksége a kormány támogatására, az igazság megáll egyenesen a saját erejéből is!"

2011. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
2014. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak! Elképesztő, hogy még egy 3 évvel ezelőtt kiírt kérdésre is képes vagy reagálni, csak hogy egy újabb helyen bizonygasd az igazadat... Nektek holokauszttagadóknak nincs jobb dolga mint egész nap ezzel foglalkozni és 3 évvel ezelőtti kérdéseket visszakeresni? Elképesztő.....:D 3 éve kiírtam ezt a kérdést, mert akkor foglalkoztatott... de én élem a saját életemet és nem ez a legfontosabb dolog az életemben... Mintha te és a hozzád hasonlók egész nap csak azt vadásznák a neten, hogy hol terjeszthetik még a holokauszt cáfoló nézeteiket....
2014. márc. 20. 22:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!