Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarországi...

Miért utálják a magyarországi magyarok a romániai magyarokat?

Figyelt kérdés

Pedig ugyanolyan magyarok, mint a magyarorszàgiak, inkàbb testvèriesen kellene bànni veluk! Nem tehetnek ròla, hogy annak idejèn rosszs helyen hùztàk meg a hatàrt!

(èn is romàniai magyar vagyok, ès èltem Magyarorszàgon, de otthagytam... (annyian gonoszkodtak a szàrmazàsom miatt.) elmentem Olaszorszàgba, ahol sokkal jobban szeretnek, pedig itt inkàbb vagyok idegen, a magyarorszàgiak mègiscsak a "testvèreim"!!!

.....a vacak csak az, hogy nekunk sehol sincs hazànk, mert Romàniàban "hontalan magyarok" vagyunk, Magyarorszàgon pedig "romànok", ami pedig nem fedi a valòsàgot...


2009. jún. 4. 13:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
36%

Örülök, hogy jól érzitek magatok ott. Durván nem hiányoztok. Van itt is elég aki a dolgozók nyakán én. :)


Amúgy meg, minek is írtál akkor ide? Bátorítást akartál, hogy "igen is, mi szeretünk titeket!!" ? Most, hogy itt pár hozzászóló mit ír, az nem oszt nem szoroz.. Gyerekek még.

Sokan a mai helyzetet nézik, nézzük. Azaz, hogy mi volt x éve, illetve hogy mekkora volt Magyarország, az a kutyát sem érdekli. Az a lényeg, hogy mi van most, most kell élnem nekem is. Szóval ha idejössz Romániából, akkor te egy román vagy aki jól beszél magyarul. Ennyi.


Másrészt meg nincs a homlokodra írva hogy "HATÁRON TÚLI MAGYAR".. szóval amikor itt voltál akkor mi az hogy gonoszkodtak a származásod miatt? Hmm?


Akármerre megyek nem kérdezik meg tőlem, hogy "te határon túli magyar vagy?" .

Gondolom te egyből ezzel indítottál, hogy honnan jöttél..

Idejössz, azt nem kell mondani, hogy honnan jöttél. A kutya sem fogja kérdezni..

2009. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%

Egyre többször tapasztalom, hogy egyes romàniai magyarok nagyobb magyarnak tartják magukat mindenkinél, és a magyarországi magyarokat szidják, mint a bokrot. Én ezért utáltam meg őket.

Furcsa, hogy felvidéki, kárpátaljai magyaroknál ezt még nem tapasztaltam.

2009. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Kedves 16:12-s:

Csak ismètelni tudom magam: sosem èltem senki nyakàn, nem is fogok.

Hogy mièrt tettem fel ezt a kèrdèst? talàn szeretnèm megpròbàlni megèrteni a megèrthetetlent.

Ja, ès NEM VAGYOK ROMàN. Jòl beszèlem a magyar nyelvet? hàt engedje màr meg a jò Isten, hogy az ember jòl beszèlje az ANYANYELVèT!!!

Le vagy pontozva.

és kèpzeld, a fene se dicsekedett azzal, hogy romàniai vagyok, de tudod manapsàg ezt egy àllàsinterjùn el szokàs àrulni, ha màsèrt nem, hàt azèrt, mert ùgyis kiderul elobb-utobb.

Rengeteg magyarorszàgi baràtom van, akik nagyon jo fejek, de sajnos rengeteg olyan is szaladgàl, mint Te, akik csak azt hiszik, hogy azèrt jovunk, hogy a nyakatokon èljunk... fedezd màr fel, hogy ez nem ìgy van.

Hogy utàlnàm-e a magyarorszàgiakat? nem jobban, mint bàrmelyik màs nèpet. Mert mindegyikben van jò ès rossz is.

ùgyhogy nem utàlok senkit.

2009. jún. 4. 22:32
 14/27 anonim ***** válasza:
50%

T. kérdező!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid vannak.

Csak az mondja egy erdélyi, partiumi, mezőségi, vagy székelyföldi magyarra, hogy román, aki tudatlan, vagy szándékosan rosszindulatú. Hidd el nagyon sokan vagyunk, akik testvérünkként tekintünk rátok, és sír a szívünk, hogy így kell élnetek. Azon dolgozunk, azért is élünk, hogy ezen változatssunk. Ti a Kárpát-medencében, és benne az egyelőre csonka Magyarországon is ugyanúgy otthon vagytok.

2009. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

"Azon dolgozunk, azért is élünk.."


????

Max te..

2009. jún. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%
Miért a mai Magyarországon élőket vonják felelősségre a (sajnálatos módon, majd' 90évvel ezelőtt) külföldre szakadt honfitársaink dédunokái?
2009. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Kedves 12:13-as!

Nagyon meghatottak a szavaid, nagyon koszonom a kedvessègedet. Bàrcsak tobben gondolkodnànak igy! Nagyon jòl esett, amit ìrtàl, nagyon koszonom Neked!


Es a 19:06-osnak: èn senkit sem akarok semmièrt sem felelossègre vonni, egyszeruen csak szeretnèm èrteni, mièrt kell minket kinèzni? (Tisztelet a kivètelnek, pl 12:13-as, aki szèppè tette a napomat!).

2009. jún. 5. 19:53
 18/27 A kérdező kommentje:
Kulonben tènyleg nem èrtem, mièrt ìrjàk pàran, hogy mennek a kulfoldi magyarok, ès segèlyekèrt kunyiznak Nàlatok. ...èn szemèly szerint csak olyan romàniai magyarokkal futottam ossze Magyarorszàgon, akik igenis nagyon hajtottak, guriztek, mondhatnàm, hogy jobbà tegyèk az èletuket, ami talàn rosszul, rossz helyen kezdodott...
2009. jún. 5. 19:56
 19/27 anonim válasza:
47%
hát persze, csak azért mert itt élünk nem vagyunk románok akik jól beszéljük a magyar nyelvet...lehetett volna fordítva is meghúzni azt a k.rva vonalat, és ti sz.ptátok volna be. nagyon idegesítő egyes nagy magyarok véleménye. egyszerűen szánalmasok vagytok...
2009. júl. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Jahj, most nem látom be, mi értelme van annak, hogy magyarok egymást szidják. Hol itt a nemzeti összetartás? Nem elég, hogy a szlávok össze-vissza szidnak, még tegyük mi is ezt egymással? A romániai magyarok állampolgárság ellenére magyarul beszélnek, magyarnak vallják magukat, kérdem én, miért tennék, ha igazából nem azok lennének? Mindenhol vannak ilyen emberek, s olyan emberek. De a kérdezőt sem értem, hogyha van egy jó pár magyarországi magyar ismerőse, akik rendesek, akkor miért tett fel ilyen kérdést, hiszen akkor ő maga is látja, hogy nem minden magyarországi magyar utálja a romániaiakat.De őszintén szólva én ilyenről most hallok először. Mindegy. Biztos lehetett oka annak, hogy erre jutottál, hogy sokan utálnak, de ezt hülyeség így megkérdezni. Amúgy én azon a véleményen vagyok, hogy a romániai magyaroknak Romániában kéne maradniuk. Na nem azért, mert engem zavarnának, hanem azért, mert az a rész nem is olyan rég még nagyon is Magyarországhoz tartozott, s az ott élő, magukat magyarnak valló emberek tartják ezt a tényt életben, s hiába a terület maga Romániáé, az emberek nem hagyják elveszni az ottani magyar kultúrát. És ezt sem értem, hogy pl. a felvidékiek kedvesebbek. Beszéltem már erdélyiekkel, felvidékiekkel, szerbbel is, s hozzám kivétel nélkül mind nagyon kedvesek voltak. Őszintén szólva nem is gondoltam volna, hogy ilyen ellentétek lennének, nagyon meglepődtem. Egy ismerősöm mesélte, hogy egy szlovákiai magyar vele tök bunkó volt. Szerintem az a személy akkor is az lett volna, ha magyarországi, romániai vagy tök mindegy milyen ország.
2009. okt. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!