Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarországi...

Miért utálják a magyarországi magyarok a romániai magyarokat?

Figyelt kérdés

Pedig ugyanolyan magyarok, mint a magyarorszàgiak, inkàbb testvèriesen kellene bànni veluk! Nem tehetnek ròla, hogy annak idejèn rosszs helyen hùztàk meg a hatàrt!

(èn is romàniai magyar vagyok, ès èltem Magyarorszàgon, de otthagytam... (annyian gonoszkodtak a szàrmazàsom miatt.) elmentem Olaszorszàgba, ahol sokkal jobban szeretnek, pedig itt inkàbb vagyok idegen, a magyarorszàgiak mègiscsak a "testvèreim"!!!

.....a vacak csak az, hogy nekunk sehol sincs hazànk, mert Romàniàban "hontalan magyarok" vagyunk, Magyarorszàgon pedig "romànok", ami pedig nem fedi a valòsàgot...


2009. jún. 4. 13:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

18.01-es nagyon igazad van! Egyetértek!

Aki bunkó, az bunkó! Bárhol is éljen, bármi is legyen a nemzetisége!

2009. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Hat nagyon eltertunk a targytol, kedves barataim. A kerdes ugyanis nem azt kutatja, hogy hol is utaljak a romanokat. Igy szol: miert utaljak a romaniai MAGYAROKAT. Nem azt kerdeztem, hogy miert es hol utaljak a romaniai romanokat. Eleg sok helyen, ezt mindenki tudja. De miert veszitek a hataron tul ragadt honfitarsaitokat egy kalap ala veluk??? EN MEG MINDIG TARTOM, HOGY MAGYAR VAGYOK.
2009. dec. 29. 16:02
 23/27 anonim válasza:

Én Nagyváradon lakom, ahol eléggé sok magyar él, majdnem a fele a városnak. Magyar gimibe is járok. Suli után el szeretnék költözni minimum Debrecenbe, hogy közel legyek a szüleimhez. Sokszor hallottam már, hogy kiközösítették a határontúli magyarokat. Itt viszont ugyanez megy Váradon is, volt már rá példa, hogy engem is kiközösítettek. Mikor kisiskolás voltam az államtól mindenki kapott tejet-kiflit. A román diákok a fejünkre borították, és mindig azt kiabálták: Húzzatok haza a ti országotokba. Ezen a nyáron, a barátommal leültünk egy padra. Voltak ott anyukák gyerekeikkel és tinik is. Egy 15 év körüli fiú odajött hozzám, mert meghallotta, hogy magyar vagyok, elkezdett kötekedni, provokálni. Mondtam, hogy fejezze be, de nem tette. Felálltam és elindultam, és ekkor ő behúzott az öklével a számba. A szám felszakadt, folyt a vér stb. Aztán pedig elrohant, többet sem láttam.

Ez van, félek, hogy ilyen "szerencsém" lesz Magyarországon is.

17/L

2010. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Na latjatok?? ez van, minket mindenhol uldoznek, es ezt ne vegyetek sirdogalasnak. De akkor most komolyan: hol is van a mi HAZANK???! (amugy, Utolso, en is varadi vagyok...)
2010. jan. 4. 09:44
 25/27 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam, csak itt, hogy a magyarországi magyarok utálják a romániai magyarokat!
2010. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

hat nekem is azok a tapasztalataim mint a kedves kérdezönek es a 17/L-nak!!!! szomoru de ez van.én is eltem magyarba és 50-50%ba utaltak és szerettek szármamzasom miatt!!!és aki nem hiszi annak it van a példa: 16:12...aki kitamadta a kedves szereny kerdezöt. mar nekunk egy artatlan kérdest sem szabad feltennunk????és bizos vagyok benne hogy a kedves kérdezö nem azert irta ki ezt hogy nöljön a mája(már ha erik a kifeezst) igy hat kedves baratom eggyutterzek veled es a 17L-nyal!!!!de tartsunk ki!!!és legyunk optimistak!!!vannak akik szeretnek is!!!még ha nem sokan akkor is!!!!!


tisztelettel egy székelyudvarhelyi...:)

2011. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én a debreceni egyetemen tanultam, és volt nem egy erdélyi magyar évfolyamtársam, és higgy nekem, jól érezték magukat köztünk. Semmiféle atrocitás nem érte őket azért, mert Romániában születtek. A nagymamám egy szabolcsi községben él, és az utcájába már a harmadik romániai magyar család költözött be, de senki nem bántja őket. Hülyék mindenhol vannak, ha meg akarnak sérteni akkor téged azzal fognak támadni hogy "román vagy", engem azzal hogy egy "szabolcsi paraszt", az ózdiakat meg hogy "ózdi köcsög". Ezen nem tudunk változtatni, de hogy támadás nem fog érni, abban biztos lehetsz.
2017. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!