Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Feljelenthet a szomszédom...

Feljelenthet a szomszédom azért mert a kutyám szétszedte a macskáját?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet hogy a szomszédomban lakik egy 45 év körüli nő és a macskája átjött hozzánk egyik este és a kutyán szétszedte . A telek jól körbe van kerítve így 100% hogy a kutya nem juthatott ki az utcára . Elöl drótháló van így be lehet látni az udvarba és mikor reggel ment el előttünk a nő akkor látta a macskája tetemét és azzal jön hogy fizessem ki a macska árát vagy feljelent . Nem tudom milyen fajta macska volt de azt mondja hogy az értéke 100.000ft és ennyit is követel tőlem . Az biztos hogy nem fogok fizetni mert nem az én hibámból történt hogy a kutyám szétszedte . A kérdésem az lenne hogy ha feljelent akkor meg-e büntethetnek vagy kötelezhetnek-e kártérítésre ? Valamint ha igen mennyivel büntethetnek meg ?
2012. jún. 30. 15:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
22%
Egy intelligens házőrző kutya tudja, hogy macskákat nem szabad enni. A fajtáját nem írtad, de sejtem.
2012. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

"Csinált róla képeket hogy a döglött macska ott van az udvarban és hogy a kutyának véres a szája úgyhogy be tudja bizonyítani "


De értsd meg, hiába bizonyítja, hisz a macska ment be hozzád. Viszont az félő amit előttem írtak, hogy megpróbál majd revansot venni és elpusztítani a kutyád.

2012. jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a válaszokat . Nem én vagyok a felelős hanem ő mert átjött a macskája ezért biztos hogy nem adok semmi kártérítést neki . Ha pedig megmérgezi a kutyámat biztos hogy nagyon meg fogja bánni .


Ha jól értem a történetet akkor arra próbálsz kilyukadni hogy biztos az ő macskája volt-e akkor igen mert volt rajta bilétás nyakörv és párszor már láttam a macskát a kerítésén .


A kutyám nem ette meg csak átharapta a torkát és gondolom lefújatott . Egyébként fajtiszta német juhász kutyám van . Amúgy milyen kutya fajta eszi meg a macskát ? Mert ilyenről még nem halottam .

2012. jún. 30. 17:02
 14/32 anonim ***** válasza:
Szerezz neki valami kis csipás macskát kárpótlásul.:)
2012. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Nem veszek és nem adok neki semmit . Először is utálom a macskákat és egyáltalán nem sajnálom . Másodszor nem volt soha szimpatikus nő és ez szinte minden szomszéd úgy gondolja . Én csak attól tartottam hogy megbüntethetnek de ahogy sokan mondták nem fognak vele foglalkozni .
2012. jún. 30. 17:17
 16/32 anonim ***** válasza:
52%
No de kérlek, milyen ember az, amelyik utálja a macskákat? Amúgy nem fajtiszta, hanem fajtatiszta.
2012. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
34%

Teljes mindegy hogy macska-e vagy kis testű kutya vagy nyúl.Te sem lennél boldog ha egy roti megölné a szomszéd rotija megölné a te kutyádat.


Jogos lenne ha megmérgezné a kutyádat, főleg hogy kijelented hogy utálod a macskákat és a sajnálat szikráját sem mutatod neki.Te sem tudnád bizonyítani és hiába jelentenéd fel.Nem tudnál semmit tenni ha megmérgezné.

2012. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is németjuhász kutyám van és soha nem ölt meg egy macskát sem, pedig nincs megkötve és párzási időszakban minden éjjel átjönnek a szomszéd macskák a mieinkhez. Annyira okosak a kutyák, simán meg lehet erre tanítani őket, nehogy azt hidd, hogy nem tudja felmérni a különbséget egy idegen ember -betőrő- és a szomszéd macska között. A kutyád tudja, hogy utálod a macskákat és szabad őket bántani. Amúgy molosserre gondoltam (pitbull, bulldog, mastiff stb) mert róluk hallottam sok ilyen sztorit, hogy hiába tanította meg a gazdája, hogy nem szabad, akkor is megölte a macskákat, szóval nekik nehezebb ezt megtanítani (de nem lehetetlen). És ne haragudj, de ha németjuhász a kutya, akkor valahol a te hibád, hogy nem tanítottad meg erre. Nem fognak megbüntetni, de próbálj megértő lenni a nővel szemben, hidd el, ő annyira szerette a macskáját, mint te a kutyádat, még ha egyébként a nő hülye és bunkó stb, szerintem most nem ez a lényeg, szóval nehogy olyanokat mondj neki, hogy amúgy is utálod a macskákat.. Inkább mondd, hogy sajnálod, de senki nem tehet róla, hogy ez történt. Tényleg ne hagyd odáig fajulni a helyzetet, hogy bántja a kutyádat dühében (bár ha szereti az állatokat, akkor max a kocsidat karcolja össze, de nem a kutyán áll bosszút). Egyébként miért akar 100ezer forintot, valamilyen fajtiszta macska volt vagy csak dühében mondta ezt?
2012. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Miért sajnáljam a nőt aki mindenkinek megpróbál keresztbe tenni ? Valamint nem utálom az állatokat a macskákon kívül mielőtt bárki letámadna ez miatt . De miért jó a macska ? Csak kényes és semmi haszna .Az egereket a ragasztó vagy a csapda is megfogja . Most majd erre jön a válasz hogy a kutya se jó csak házőrzésre . Igazából valóban abban a legjobb de nem azért tartok kutyát hanem azért mert hűséges és megbízható ha jól van nevelve .

Egyébként nem vagyok feljelentős típus mint ő én megelégszek azzal is ha napokon keresztül nem alszik a zene miatt . Amúgy mivel jól elvan kerítve ezért nem tud semmi bejönni kivéve olyan aki tud mászni vagy beugrani a körülbelül 2m-re lévő fáról.

2012. jún. 30. 17:50
 20/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy miért akarja azt a pénzt nem értek a macskákhoz azt hiszem valamilyen perzsai vagy ilyesmit mondott . Egyébként be van tanítva a fontosabb dolgokra mint pl. : maradj , várj , ül , fekszik , ne piszkáld , stb. .



Egyébként miért pontozzátok le így egymást ? Mert szerintem eddig mindenki intelligensen válaszolt ezért én csak zöldeket osztogattam . Függetlenül attól hogy a macskák miatt kicsit rám támadtak ( őket sem pontozom le amíg normálisan írnak mivel annyi ember annyi vélemény ) .

2012. jún. 30. 18:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!