Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Feljelenthet a szomszédom...

Feljelenthet a szomszédom azért mert a kutyám szétszedte a macskáját?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet hogy a szomszédomban lakik egy 45 év körüli nő és a macskája átjött hozzánk egyik este és a kutyán szétszedte . A telek jól körbe van kerítve így 100% hogy a kutya nem juthatott ki az utcára . Elöl drótháló van így be lehet látni az udvarba és mikor reggel ment el előttünk a nő akkor látta a macskája tetemét és azzal jön hogy fizessem ki a macska árát vagy feljelent . Nem tudom milyen fajta macska volt de azt mondja hogy az értéke 100.000ft és ennyit is követel tőlem . Az biztos hogy nem fogok fizetni mert nem az én hibámból történt hogy a kutyám szétszedte . A kérdésem az lenne hogy ha feljelent akkor meg-e büntethetnek vagy kötelezhetnek-e kártérítésre ? Valamint ha igen mennyivel büntethetnek meg ?
2012. jún. 30. 15:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
36%
Tartsál macskát és rájössz. Volt nem egy kutyám is, most a hetedik macskámnál járok.
2012. jún. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
44%
Jaj Istenem, már megint jönnek a gyerekes macska utálók...
2012. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Volt macskánk gyerekoromba és csak arra emlékszek hogy minden te volt szőrrel , és mindig csak kényeskedett és folyton mindig amit csináltam útban volt . Egyébként miért ilyen "szent" állat szerintetek a macskák ? Lehetőleg normálisan írjátok már le ne csak olyanok hogy "Jaj Istenem, már megint jönnek a gyerekes macska utálók..." . Nem tudom hogy miért gyerekes mikor sokak szerint utálatos állat .
2012. jún. 30. 18:16
 24/32 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, nem volt még macskád, nem ismered őket. Amíg csak macskáim voltak és nem került hozzám a németjuhász kutyám, addig én is azt gondoltam, hogy a macskák okosabbak, tisztábbak, szebbek stb a kutyáknál. Na most már van mindkettő és rájöttem, hogy hatalmas baromság ez a vita a kutyások és a macskások között, esküszöm neked, hogy pontosan ugyanolyan imádnivaló okos állatok és sok örömet okoz mindkettő (nagyon jó a humoruk). De pl ez ugyanaz, hogy van aki a kistestű kutyákat nem bírja, stb. Ne legyél fajgyűlölő, a macskák is nagyon jófejek és tök megértem a szomszéd nőt, hogy szomorú. Bár őszintén bevallom, nekem nem szimpi, hogy úgy kéri tőled a pénzt, mintha valami értéktárgy lett volna. Én tuti inkább a kocsidat karcolnám össze vagy valami ilyesmi :D
2012. jún. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
61%

Én pl azért szeretem a macskákat, amit írtam fentebb, mert jó a humoruk + kedvesek, okosak, tiszták (szerintem szépek), ha szomorú vagyok, akkor ugyanúgy megérzi és odajön hozzám vigasztalni, mint a kutyám.


Ezt nézd:


[link]

2012. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
68%
Én sem vagyok macska rajongó, de azért olyant írni, hogy nem sajnálod a macskát, azért elég erős. Ő is egy élőlény volt.
2012. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat . Szerintem a macskák sokkal kényesebbek és őszintén ezért nem szeretem őket .
2012. jún. 30. 18:38
 28/32 anonim ***** válasza:
28%
hát én véletlen a kutyádat lehet megmérgezném, nem lenne kár érte.
2012. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
73%

Azt ezerszer láttam, hogy kutya kerget macskát.

De azt egyszer sem, hogy elkapja.

Ezért merem feltételezni, hogy minden kutya ezt tenné sikeres fogás esetén, de legalábbis eltöri a gerincét.

Így járt szerencsétlen.

Nyilván beteg, öreg, vak, vagy elhízlalt jószág volt, különben a kutyádnak esélye nem lett volna megfogni.

Ennél fogva nem ért az a macska semmit, nemhogy százezret.

Nem vagyok macskagyűlölő, hiszen volt már macskám is és a peceknyaló yorkshire és a pincsi is a hányingert hozza rám, de a kutyád a dolgát végezte.

Az enyém is, amikor a patkánycsaládot kiterítette a járdán, mint a vadászok a fácánokat.

2012. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Az, hogy a szomszéd nem szimpatikus, nem jelenti, hogy bármit megtehetsz a macskájával. Pláne, ha csak azért nem szimpatikus, mert nem tetszik neki, hogy reggel hétkor zajongtok. Ettől függetlenül ha a te kertedben döglött meg a macska, akkor szerintem nem jogosult kártérítésre, bár fene tudja, ha bemászik a cigánykölyök és megharapja a kutyád, akkor is megb*sznak, pedig egy macskát az átlagember jobban sajnál. A jószomszédi viszony miatt (meg mert megmérgezheti a kutyádat) fizethetnél neki valamennyit, de azt kétlem, hogy 100 ezerbe került a macska, akkor mutasson törzskönyvet, ami ezt igazolja. A kutyádat meg tanítsd meg, hogy csak olyan kaját egyen, amit te teszel ki neki.
2012. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!